Autor Wątek: Strange Girl  (Przeczytany 2016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yojimbo76

Strange Girl
« dnia: Sierpień 12, 2010, 06:13:43 pm »
Czasami lubię zagłębić się w zakończonych, 'krótkometrażowych' seriach, które z różnych przyczyn nie przeniknęły do szerszej świadomości. Jedną z takich serii jest 'Strange Girl', 18-odcinkowa seria wydana przez Image w latach 2005-2007.

Tytułowa dziewczyna to Beth. Została na ziemi jako jedna z osób niegodnych dostąpienia chwały niebiańskiej po porwaniu kościoła. Ziemia jest zdominowana przez demony wykorzystujące ludzi do pracy i cielesnej gratyfikacji. Beth służy Belialowi i potajemnie uczy się piekielnej magii. Po utarczce z Belialem Beth i jej przyjaciel-demon, Bloato, starają się dotrzeć do Watykanu gdzie podobno jest ostatnia brama do nieba.

Po drodze spotyka ich wiele przygód, walki z demonami, zejście do piekła, konfrontacja z własną podświadomością, pytania o istotę boga sens jego istnienia i pytanie podstawowe: po kiego kiepa dał nam wolną wolę skoro wymaga ślepego posłuszeństwa??? To wszystko przetkane jest zdrową dozą humoru, której przede wszystkim dostarcza Bloato, który lubi macać cycki Beth. ;)

Graficznie komiks jest bardzo 'gęsty', nie ma pustych przestrzeni, wszędzie jest akcja, przez to jest przytłaczający i klaustrofobiczny. Pozornie niechlujna kreska jest bardzo efektywna i dobrze oddaje atmosferę komiksu. Tutaj kilka przykładów: http://uk.media.comics.ign.com/media/752/752895/imgs_1.htmlKto nie czytał polecam. Wyszło w 4xTPB i zdaje się, że już wyszła lub ma wyjść edycja zbierająca wszystkie odcinki w jednym HC. Dal frajerów jak ja pozostają luźne zeszyty. ;)

Kto czytał, chętnie usłyszę opinie.

 

anything