Autor Wątek: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010  (Przeczytany 9600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« dnia: Sierpień 18, 2010, 11:00:06 am »
Jak sam tytuł tematu wskazuje ma to być top 10 serii anime czyli oavki i filmy nie umieszczać w swojej liście. Kolejna reguła nie ma potrzeby dawać drugiego sezonu osobno na liście. Anime proszę typować od 2000 włącznie do ostatniego dnia 2009, początek 2010 się nie liczy, seria może się kończyć w 2010 liczy się tylko by zaczęła się w 2009. Zaleca się nie komentowanie wyboru innych, swoje można komentować do woli.


1.ARIA THE Animation
2.Tatakau Shisho: The Book of Bantorra
3.Fate/stay night
4.Ergo Proxy
5.SHUFFLE!
6.ef - a tale of memories
7.Maho Shojo Lyrical Nanoha
8.Garei Zero
9.Gilgamesh
10.TEXHNOLYZE
11.D.C.II ~ Da Capo II~
12.Senjo no Valkyria -Gallian Chronicles-
13.Rozen Maiden
14.Witch Hunter Robin
15.Vampire Knight



Taaaak..., walka o każde prawie miejsce była ostra szczególnie o 15 ale ostatecznie wybrałem Knighta chociaż była mi ciężko.
Nie ma Tsukichime, EL czy School Days są to dobre anime które zaskoczyły mnie pozytywnie w wielu aspektach ale zwyczajnie nie mieszczą się, szkoda. Nie ma też Clannada czy Air a to tezwspaniałe anime o niesamowitej jakości czy ciekawym postacią..., dziwne.
Wielu zapewne zaskoczyło moje pierwsze miejsce ale ARIA naprawdę zasłużyła na nie, dla mnie jest to fenomen gdyż nie oferuje w sumie niczego interesującego, nie ma wartkiej akcji czy miłosnego motywu a mimo wszystko przykuło mnie i sprawiło że stwierdziłem że jest świetne. Niezmienna wysoka jakość przez trzy sezony. Potem mamy Book of Bantora anime które mnie zachwyciło klimatem jak i jakością. Spora ilość interesujących postaci i rewelacyjnie poprowadzona fabuła. Nanoha musiała się pojawić jakże miałbym w zestawieniu pominąć Fate i resztę dziewczyn..., nie to nie mozliwe. ;-) Gilgamesh też musiał być za klimat, postacie i "end" może happy a może nie. Valkyria..., w sumie no miejsce na równi z Phantom ale jeszcze 4 innymi anime ale niech i tak będzie. A czemu Rozen Maiden? Nie wiem tak wybrałem, czułem że to dobre miejsce dla tego anime.  ;-)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2010, 12:12:59 pm »
Piętnaście? A może być mniej?
Żeś mi ćwieka zabił tym tematem - ciężko coś wybrać. Dobra to na początek:
1. Mushishi - jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, urzekające klimatem, tłami i paletą barw. Zdecydowanie mój nr 1
I tu zaczynają się schody, bo nr 2  z mojej osobistej listy wszech-czasów jest spoza wyznaczonych ram czasowych. Tak więc numerków 2 będzie sporo, bo i trudno mi przedłożyć jakąś pozycję nad inną - proszę traktować jak prawie że równorzędne.
2. Bakemonogatari - niezapomniane dialogi, genialne kreacje postaci. Do tego świetna kreska i Tsubasa z kocimi uszkami :smile:
2. eksekwo: Casshern Sins i Ergo Proxy - obie serie głównie za to samo: niesamowita kreacja post-apokaliptycznego świata, przytłaczający klimat osamotnienia i często beznadziei. Dodatkowo Casshern ma niesamowitą kreskę, kolory i jedną z najlepszych animacji w historii anime.
2. tuż za nimi, jeżeli nie na równi jest Seirei no Moribito i Juuni Kokuki - lubię takie fantasy, nieoczywiste, z wyrazistymi bohaterami, rozbudowanym i ciekawym światem. Szczególnie świat i bohaterowie są zdecydowanie najsilniejszymi stronami tych anime. Dodatkowo w Seirei jest najlepsza choreografia scen walk jaką widziałem.
2. Spice and Wolf - jako etatowy fan Horo nie mógłbym nie umieścić na szczycie. Horo i ekonomia - czego chcieć więcej :smile:
2. przechodzimy do rodzynków w historii anime: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex jak i jego kontynuacja. Klasa sama w sobie totalnie bez konkurencji od wielu wielu lat.
2. Dennou Coil - urzekło mnie to anime, poczułem się przy nim 15 lat młodszy - przypomniały mi się wszystkie wyprawy po skarby, podwórkowe wojny, kryjówki i tajemnice :smile: Chyba jedyne tak uniwersalne anime jakie dane mi było oglądnąć - tak dorośli jak i dzieci znajdą tu coś dla siebie i mogą się świetnie przy nim bawić.

I tym sposobem uzbierało się już 9 tytułów - całkiem sporo jak na mnie. To jeszcze 6 przede mną - zobaczymy czy coś godnego uwagi się znajdzie:
3. Code Geass - to anime coś w sobie ma :smile: Pewnie Lelusia jak i tonę akcji oraz tajemnic.
4. Tatakau Shisho - The Book of Bantorra - jedno z bardziej oryginalnych anime jakie widziałem. Wyróżnia się pod każdym względem począwszy od od kreski, przez świat, bohaterów po wątki - dla mnie wyróżnia się pozytywnie, ale na pewno nie jest to uniwersalne anime, które można polecić każdemu.
5. Higashi no Eden i Full Metal Panic? Fumoffu - trudno mi wybrać co bardziej wolę. Oba tytuły zdecydowanie godne polecanie, choć z całkiem odmiennych powodów.
6. Hundred Stories - animowany straszak, klimatyczny z niesamowitą grafiką.
7. Baccano! -  zdecydowanie nieordynarne podejście do tematu jak i do czasu, świetni bohaterowie, wątki i kreska.

O, i nawet jakimś cudem jest 15 tytułów :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 12:16:39 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ganossa

Odp: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2010, 12:33:13 pm »
W sumie nie miałem większych problemów bo i niewiele tego oglądałem. Kolejność jest wielce umowna bo w większości przypadków nie potrafię stwierdzić co bardziej mi się podobało.



1. Onegai Teacher
2. Shigurui
3. GitS SAC 2nd GIG
4. Black Lagoon
5. R.O.D
6. Kiddy Grade
7. Haibane Renmei

Phi. Nawet dziesiątka się tego nie uzbierała.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 03:24:15 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2010, 12:35:54 pm »
Moja osobista lista to:

1. Fate/Stay Night
2. Code Geass
3. Death Note
4. Ergo Proxy
5. Lovely Complex
6. Xam`d - Lost Memories
7. Toradora!
8. Utawarerumono
9. Spice and Wolf
10. Fullmetal Alchemist
11. Tengen Toppa Gurran Laggan
12. Haruhi Suzumiya no Yuutsu
13. Clannad
14. Tsukihime
15. Wolf`s Rain
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 12:54:57 pm wysłana przez Hollow »

Offline Sir_Ace

Odp: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2010, 01:12:50 pm »
Nie będę się rozpisywał:

Lista Wilka, tyle że zamiast Seirei no Moribito i Juuni Kokuki wrzuciłbym Lain.
I'd like to be a tree

Offline Konował

Odp: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2010, 02:53:35 pm »
:) do usunięcia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 06:21:05 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ganossa

Odp: Najlepsze 15 Serii Anime z lat 2000-2010
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2010, 03:10:00 pm »
Ojojoj, ale wtopa.
Ale już poprawione.
Przynajmniej ułatwiło mi to zadanie z wyborem. Zdecydowanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 03:14:34 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.