Autor Wątek: ARENA 2010!  (Przeczytany 63744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zly

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:30:09 pm »
Jak widzę BA na 2100 bez nawet jednego małego fista/DC to mi się smutno robi a gracza to trzeba by na Balla wysłać bo chyba dawno nie widział ojczystej planety - parafrazując Chrobrego;)
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:36:49 pm »
Mam wrażenie, że bardzo się przyczepiliście do klimatu mojej rozpiski - -'. I nie gram BA, wypraszam sobie tych czerwonych szaleńców, raczej używam ich kodeksu na zasadzie 'count as'
Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline sokles

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 21, 2010, 01:50:49 pm »
Mam wrażenie, że bardzo się przyczepiliście do klimatu mojej rozpiski - -'. I nie gram BA, wypraszam sobie tych czerwonych szaleńców, raczej używam ich kodeksu na zasadzie 'count as'

Wcale sie nie przyczepilismy, stwierdzilismy tylko że go nie ma :P Złożyłes zwykłych shoota SMów tylko ze na BA wychodzą lepiej, ot cała filozofia

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 21, 2010, 02:56:05 pm »
Zaiste  :smile:
Prawda jest taka, że jedyną mocną stroną SM są speciale, a organizatorzy turniejów ich nie dopuszczają. Uważam, że na każdym turnieju 1500+ powinni być dopuszczeni, w końcu są częścią kodeksu. Bez speciali SM są pod niemal każdym względem gorsi od BA i SW. Zrobilem sobie armie na kodeksie BA, bo uwazam, ze jest jak narazie najlepszym technicznie kodeksem tej edycji, mam na mysli ogromny wachlarz mozliwosci i alternatywnych wyborów - niemal każda jednostka jest bardzo grywalna i poza priestem, który być musi wszystko inne jest elastyczne.


A co do klimatu, to skoro istnieją setki zakonów SM to kazda rozpiska może być klimatyczna, o ile armia nie posługuje się kolorystyką i symboliką zakonów o jasno opisanym fluffie.
Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline Zly

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:10:21 pm »
Ładne wytłumaczenie ale...

niebiescy BA ( o ile mnie pamięć co do Twojej armii nie myli ), którzy nie mają ani jednego fista?WTF i żaden fluff nie pomoże ;) ;) ;)

Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline sokles

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:22:55 pm »
niebiescy BA ( o ile mnie pamięć co do Twojej armii nie myli ), którzy nie mają ani jednego fista?WTF i żaden fluff nie pomoże ;) ;) ;)

Vladd przynajmniej nie udaje że trzyma jakis klimat :D

Offline Miły

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:32:28 pm »
Vlad trzyma Smoczy klimat :)

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 21, 2010, 05:43:16 pm »
Sprzedałem swoich SM.
Nie mniej swoich 'BA' od zera z pelna swiadomoscia nie pomalowalem na czerwono i zrobilem ja 'count as'.
Akurat kompletnie nie rozumiem kryterium 'fist' bo nie jest to zaden znak rozpoznawczy BA. Mam kilka szponów i dredy ze szponami do cc. Wiec co masz na mysli Zły, mówiąc
Ładne wytłumaczenie ale...

niebiescy BA ( o ile mnie pamięć co do Twojej armii nie myli ), którzy nie mają ani jednego fista?WTF i żaden fluff nie pomoże :wink: :wink: :wink:


to tak jakbym o twoich złotych GH mówił, że nie są 'wilczy' i są 'nieklimatyczni', notabene strasznie mi sie podobają.
Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline Vladdi

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:36:52 pm »
Vlad trzyma Smoczy klimat :)

Ja mam 4 fisty:) I bede gral BA Emana:P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Zly

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:57:08 pm »
Sprzedałem swoich SM.
Nie mniej swoich 'BA' od zera z pelna swiadomoscia nie pomalowalem na czerwono i zrobilem ja 'count as'.
Akurat kompletnie nie rozumiem kryterium 'fist' bo nie jest to zaden znak rozpoznawczy BA. Mam kilka szponów i dredy ze szponami do cc. Wiec co masz na mysli Zły, mówiącto tak jakbym o twoich złotych GH mówił, że nie są 'wilczy' i są 'nieklimatyczni', notabene strasznie mi sie podobają.

Ale nie są złoci ( tylko akcenty ), złoty jest gej;)

A Ty od razu tak poważnie;). Ale powiedz mi że fist nie jest ostateczną bronią do walki wręcz, zresztą agresywny fisting jest czymś co armie walczące jak BA i SW robią. A bez fista się nie da;)

Innymi słowy tu już nie chodzi o kolor figurek ale o charakter armii: wilczość czy krwawość jest w tym jak ta armia walczy i takie tam pierdoły;)

A count as jeśli zależy nam tylko na konkretnym aspekcie danej armii, który nie wiele ma wspólnego z jej normalnym klimatem ciężko uzasadnić. Więc najlepiej tego nie robić i po prostu powiedzieć że to jest coś czymś się fajnie gra i pasuje do oczekiwań gracza.

I nie zapominajmy że wszystko z ;) ;) ;)
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:10:18 pm »
A Ty od razu tak poważnie;). Ale powiedz mi że fist nie jest ostateczną bronią do walki wręcz, zresztą agresywny fisting jest czymś co armie walczące jak BA i SW robią. A bez fista się nie da;)

Niektórzy mają nemesisy :P
Bija prawie tak mocno tylko że wcześniej :cool:

Offline Mistrz wałków :)

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:03:14 pm »
Ja tam widzę u Krzyśka zakon pazura.
Dla mnie pomysł grania tylko na widelcach (tych małych LC jak i dużych Talony) jest jak najbardziej klimatyczny.
Czapter BA, który uznaje wyższość szybkości uderzenia nad bezmyślną DC wyżynkę :D

Poza tym nie mylmy faktów. Fisting to domena SW a nie BA. BA są (poza DC) bardziej finezyjni. Patrz Elity z glewiami i innymi mieczo podobnymi cudami :D. To Krwawi rycerze, a nie włochate zwierzęta :D
Kamil. (miszczu)

Offline Eman

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:04:30 pm »
Heyka !!!
Nie zmienia to faktu, ze armii Krzyska tak daleko do klimatu BA, ze ekhm ... no nie wiedzialaby, ze to klimat, nawet gdyby trafil ja w srodek czola ... Na moje oko, to nie jest "count as", ale "count ass"  :badgrin: :badgrin: :badgrin: w sprawie klimatu of course  :cool:
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:30:17 pm »
Wypowiedź Emana mnie podirytowała, bo nie jest miłe się wysilać by zrobić sobie ciekawą armię i być krytykowanym, czy to w żartach czy na serio
to jest cytat z lexicanum <w zakladce kompania> zeby dlugo nie szukać <opis składu 8th kompani dowolnego zakonu poslugujacego sie kodeks astartes>:
the eighth of Assault Squads and the ninth of Devastator Squads. They also make use of Rhinos or Razorback transports though Dreadnoughts are usually only found in the ninth company. The sixth can also be deployed entirely on Bikes and the seventh on Land Speeders. The eighth can use either.
Sklad całej mojej rozpiski, bez zadnego naciągania pasuje do czesci 8th kompanii dowolnego zakonu poslugujacego sie kodeks astartes, a jesli odzwierciedlanie fluffu w rozpiskach jest nieklimatyczne, to najwyrazniej mamy różną definicje tego pojęcia.
Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline gilthanas

Odp: ARENA 2010!
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:32:46 pm »
lol, klimaciaze sie znalezli :D

A ninja knows no fear.

 

anything