trawa

Autor Wątek: Bitwa twórców - dyskusja  (Przeczytany 34783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2010, 12:13:51 am »
Przecież wiadomo że HOMMy odpadną ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 07, 2010, 12:15:44 am »
chciałem celnie zripostować, ale ciężkie armaty chowam na czarną godzinę!
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Ryceros

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 07, 2010, 03:33:26 am »
@Grish
Rozumiem, że prowokujesz tylko?

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 07, 2010, 06:51:36 am »
@Grish
Rozumiem, że prowokujesz tylko?
Nie, dlaczego?

    

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:01:44 am »
mam nadzieje, ze nie rozczarujecie mnie z 15 :(

To będzie boleć - chyba odpuszczę sobie strzelanie w tej turze.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 08, 2010, 02:52:19 pm »
Tak mówiliście, że ten temat już zwycięzców wyłoni ;) A już widzę zaskakujące pary i zaskakujące wybory xD


Swoją drogą to pary śmierci wg mnie: 2, 3, 5, 10, 14 i, wg mnie największa niewiadoma całej bitwy, numer 15. W parze numer 2 już się wyjaśniło, chociaż spodziewałem się ostrzejszej rywalizacji.

Offline Ryceros

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 08, 2010, 08:51:43 pm »
@Grish
Sory, ale przeczytałem "pary śmieci" :*

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:55:04 pm »
Ej, ale oni mają SLOGANY!
Bluehole!

Z ciekawości sprawdziłem, kto zgłaszał to studio.
Moje przeczucia były słuszne:
To już nie lepiej było wziąć chociażby zaproponowany Techland?
Crime Cities, Chrome, Call of Juarez.
nail'd i Chrome 2 w zapowiedziach.
No i ma własne hasło na angielskiej Wiki, czego o Bluehole powiedzieć nie można.

Różnie można oceniać ich tytuły, ale jak by nie patrzeć, to chyba obecnie najpoważniejsze polskie studio.
Redsi wybili się z Wiedźminem i szykują sequel, ale powiedzmy sobie szczerze, głównie dzięki bardzo silnej pozycji CD Projektu na rynku polskich wydawców, co zapewniło znaczne środki.

Techland natomiast idzie właściwie sam od początku lat '90.
I z małego studyjka robiącego głównie ścigałki wyrósł na developera będącego w stanie opracować projekty multiplatformowe zbierające przyzwoite oceny na całym świecie.

Takie były propozycje i ze strony użytkownik i ze strony redakcji. Trzeba było zebrać te kilka głosów na Techland ;) Widać Iber ma zawsze rację:

I tak będzie, bo zawsze ktoś się obudzi z ręką w nocniku.

Nie wierzysz?

Offline steelie

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:47:32 am »
X-Games


Moje studio tworzące gry komputerowe, które wymyśliłem mając siedem lat. Nie ma właściwie żadnego dorobku, ale za to wielkie plany - każda gra od nich wychodząca, bez względu na to czy będzie to przygodówka, fps czy strategia będzie jedyna w swoim rodzaju, rewolucyjna i piękna graficznie. Ich logo to napis "X-Games" wyrzeźbiony z nie pamiętam jakiego materiału z wbitym w niego tomahawkiem i podziurawiony kulami. Debiutanckie dzieło tego studia to gra w stylu Commandos rozgrywająca się w przyszłości. Gracz kieruje oddziałem żołnierzy walczących z Cyborgami. Istoty te zostały stworzone przez kolonistów, którzy zostali wysłani przez ludzkość w kosmos i wrócili po wielu latach straszliwie zmodyfikowani przez maszyny i podbili Ziemię. Gra oparta jest na zabawie, która umilała czas mi, mojemu kuzynowi i siostrze podczas wakacyjnych wypadów na działkę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 12:56:24 pm wysłana przez Coeniasty »

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:40:32 pm »
kto zaproponowal niebieska dziure w takim razie? -100 do karmy dla tego pana

dla sztiliego +100 karmy oczywiscie
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:59:54 pm »
Cytat: Coeniasty
Takie były propozycje i ze strony użytkownik i ze strony redakcji. Trzeba było zebrać te kilka głosów na Techland  :wink:

Na naszej liście było w sumie 29 developerów
Z czego 6 miało po jednym głosie.
Z tych sześciu, 5 w ogóle się nie pojawiło.
Ion Storm*, Epic Games*, Bethesda, Maxis, Nintendo.

* nota bene te studia tak naprawdę były wymieniane dwa razy. Szkoda, że redakcja się tym nie zasugerowała.

A byli też tacy, których w ogóle nie policzyłeś, bo wyszli poza limit 3 propozycji.
W sumie 6.
Obsidian, Irrational, Raven, Paradox, Infinity Ward, Techland.

Czyli co? Gdyby Techland dostał dwa głosy, to pojawiłby się na pewno?
Jednocześnie wciąż wiele naszych propozycji by odpadło, a Bluehole i tak wszedłby tylnymi drzwiami.

Warto też dodać, że Troika i Valve pojawiły się tylko dlatego, bo steelie'ego policzono dwa razy.
Raz, gdy wrzucał dłuższą listę propozycji; drugi raz, gdy głosował wymieniając 3 studia.

Cytuj
Ion Storm, Epic Games, Bethesda, Maxis, Nintendo, Obsidian, Irrational, Raven, Paradox, Infinity Ward, Techland
[']

 :sad:

Jeśli chodzi o komentarz Ibera:
(w odpowiedzi na przedstawiony sposób wyłaniania kandydatów)

steelie: Ale to skomplikowaliście, tworzenie listy przez ucieranie bardziej mi się podobało
Nezumi: no wlasnie, teraz bedzie surwajwor przed surwajworem
Coeniasty: Po prostu chodzi o to, żeby nie było później narzekania czemu jest XYZ a nie ma ZYX. A taka metoda wydaje się najuczciwsza i zarazem najbardziej sprawiedliwa.
Iber: I tak będzie, bo zawsze ktoś się obudzi z ręką w nocniku. W tej formie, natomiast, wydaje mi się, że mamy wynik survivora jeszcze zanim survivor się zaczął.
steelie: Nie robimy tej bitwy na forum z 500 użytkownikami tylko 5, poza tym 32 studia to dużo, każdy będzie zadowolony.

Rzeczywiście, wrzucanie Bluehole zamiast np. Irrational to kwintesencja uczciwości i sprawiedliwości  :smile:
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2010, 01:13:07 pm »
kto zaproponowal niebieska dziure w takim razie? -100 do karmy dla tego pana

dla sztiliego +100 karmy oczywiscie

Tak, jak mówiłem - głosy redaktorów zostały dodane do już wybranych developerów, a z pozostałej grupy 8 z największą ilością głosów zostało dopisanych do listy wybranych przez Was twórców. Nie jest ważne, kto nominował Bluehole, skoro studio otrzymało wystarczającą ilość głosów, żeby się wbić do listy 32 developerów. Dla mnie to studio tutaj jest równie dużym zaskoczeniem.

Tak jak sugerowany przez Joneletha Techland - w nominacjach było wyraźnie podane, że pierwsze trzy studia otrzymują pulę punktową. Nominując Techland jako 5 czy 6 pozycję nie dziw się, że go nie ma.




Na naszej liście było w sumie 29 developerów
Z czego 6 miało po jednym głosie.
Z tych sześciu, 5 w ogóle się nie pojawiło.
Ion Storm*, Epic Games*, Bethesda, Maxis, Nintendo.


1 głos to za mało.


A byli też tacy, których w ogóle nie policzyłeś, bo wyszli poza limit 3 propozycji.
W sumie 6.
Obsidian, Irrational, Raven, Paradox, Infinity Ward, Techland.


Polecam czytanie ze zrozumieniem pierwszego posta, w którym jak byk stoi: NOMINUJEMY TRZY STUDIA, które odpowiednio otrzymują 3, 2 oraz 1 punkt. To co? 6 studio = -2?

Czyli co? Gdyby Techland dostał dwa głosy, to pojawiłby się na pewno?
Jednocześnie wciąż wiele naszych propozycji by odpadło, a Bluehole i tak wszedłby tylnymi drzwiami.


Już mówiłem, że głosy redakcji były sumowane z Waszymi, a następnie doliczałem 8 developerów, których nie podaliście, a podała je redakcja.

Warto też dodać, że Troika i Valve pojawiły się tylko dlatego, bo steelie'ego policzono dwa razy.
Raz, gdy wrzucał dłuższą listę propozycji; drugi raz, gdy głosował wymieniając 3 studia.
[']


Trzeba było to zgłaszać wcześniej. Teraz proszę mieć pretensję do steeliego, że nie umie się dostosować. W natłoku spraw, jakie mam na głowie, zawsze się może zdarzyć taka pomyłka.

Jeśli chodzi o komentarz Ibera:
(w odpowiedzi na przedstawiony sposób wyłaniania kandydatów)

steelie: Ale to skomplikowaliście, tworzenie listy przez ucieranie bardziej mi się podobało
Nezumi: no wlasnie, teraz bedzie surwajwor przed surwajworem
Coeniasty: Po prostu chodzi o to, żeby nie było później narzekania czemu jest XYZ a nie ma ZYX. A taka metoda wydaje się najuczciwsza i zarazem najbardziej sprawiedliwa.
Iber: I tak będzie, bo zawsze ktoś się obudzi z ręką w nocniku. W tej formie, natomiast, wydaje mi się, że mamy wynik survivora jeszcze zanim survivor się zaczął.
steelie: Nie robimy tej bitwy na forum z 500 użytkownikami tylko 5, poza tym 32 studia to dużo, każdy będzie zadowolony.

Rzeczywiście, wrzucanie Bluehole zamiast np. Irrational to kwintesencja uczciwości i sprawiedliwości  :smile:


Tak - jest uczciwe, gdyż tak od początku były przedstawiane zasady. Dlatego też trzeba było wziąć się w garść i chcąc przepchnąć jakiegoś kandydata założyć jakąś grupę lobbingową. Masz pretensje do zasad i doboru, a jednocześnie sam nie potrafiłeś napisać posta zgodnego z regułami: najpierw nominowałeś 6 tytułów zamiast 3, a później zaczynasz dyskusję w wątku dotyczącym tylko strzelania, mając odpowiedni wątek kawałek niżej.


Rozumiem, że byłoby uczciwie, gdyby na liście znalazły się tylko i wyłącznie studia nominowane przez Ciebie?

@steelie
To pokaż mi proszę stronę firmy swojej + CV pracowników z takim doświadczeniem, jak Bluehole (byli pracownicy NC Soft). Nie mówiąc już o chociażby stronie i grafice z Twoich projektów. kthxbb

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 10, 2010, 01:34:55 pm »
Pax kochani, nie ma o co drzeć kotów. Bo za późno.
Taka już natura preliminacji do survivorów.

Nie zmienia to oczywiście mojego zdania, że zamiast blue hole redakcja mogła wybrać coś innego.
Bo po wynikach widać wyraźnie, że nie było to warte szumu.



Cytuj
@steelie
To pokaż mi proszę stronę firmy swojej + CV pracowników z takim doświadczeniem, jak Bluehole (byli pracownicy NC Soft). Nie mówiąc już o chociażby stronie i grafice z Twoich projektów. kthxbb

Nie idź w tę stronę, bo nie mam wątpliwości co wygrałoby w bitwie blue hole vs x-games :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 01:38:02 pm wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 10, 2010, 01:36:04 pm »
Pax kochani, nie ma o co drzeć kotów. Bo za późno.
Taka już natura preliminacji do survivorów.

Nie zmienia to oczywiście mojego zdania, że zamiast blue hole redakcja mogła wybrać coś innego.
Bo po wynikach widać wyraźnie, że nie było to warte szumu.

Owszem - widać, że nie było warte szumu i dostaliśmy jednostronną rundę. Jednak takie były wyniki demokratycznego głosowania. Również, aż do wczoraj, nie wiedziałem co to za studio w ogóle xD


Nie idź w tę stronę, bo nie mam wątpliwości co wygrałoby w bitwie blue hole vs x-games :biggrin:


Też nie mam wątpliwości ;) Ale, stety lub niestety, X-Games nie zostało zgłoszone xD
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 03:24:24 pm wysłana przez Coeniasty »

Offline Abetorius

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2010, 09:21:43 pm »
Demokracja to jednak syfiasty ustrój jest. Kolejna runda gdzie masy głosują na błyszczący badziew :/
Offence intended.

 

anything