trawa

Autor Wątek: Bitwa twórców - dyskusja  (Przeczytany 35268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:46:25 pm »
bitwa twórców - SRS BSNESS
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:50:45 pm »
No ba. No offence. Dostałeś 5%... nawet tego nie widać. Ale po łapkach trza było Ci dać. I nie chodzi tutaj wcale o to, że jestem za Blizzem ;>. Chociaż... who knows ? ;)

Swoją drogą to jest jedna z tych bitew pt. "clash of the titans". Ale moim zdaniem Blizzard zdecydowanie więcej zrobił dla rynku gier, niż NWC. Ci drudzy praktycznie żerowali na jednym pomyśle. Legendarnym wręcz, ale w dalszym ciągu jednym. Blizzard rozwija ciągle trzy niezależne IP, i to w wielu formach.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:19:48 pm »
IBER, WIESZ CO MASZ ZROBIĆ

Wiem.
Oficjalnie protestuję wobec Administratorów przychodzących i rozdających ostrzeżenia na lewo i prawo za byle bezdurrrę.
Moderację forum pozostawmy Moderatorom.

Cytuj
wywołał dyskusję łamiącą zasady zabawy

Nie ma nic bardziej psującego zabawę niż typ, co traktuje zasady zabawy jak święte filary islamu.
Boldowanie głosów wzięło się właśnie stąd, że obok postów z głosami były posty z "polityką", docinkami i komentarzami.
Bo to polityka, docinki i komentarze sprawiają, że warto się w te zabawy bawić, a nie złoty stolec dla najlepszej gry na jakimś forum, będącym mikro w skali kraju i nano w skali świata.

A prawidłowa forma to: Pierwszy Sekretarz >Partii<. Nie >partyjny<.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:21:25 pm »
Nezumi natomiast wywołał dyskusję łamiącą zasady zabawy (wykasowałem nie jeden a 5 postów).
Ciężkie życie administratora.
A nie wystarczyło przenieść tych pięciu postów do drugiego tematu?

Cytuj
Ale po łapkach trza było Ci dać.
W końcu inaczej równowaga wszechświata uległaby zachwianiu :smile:
Dziękujemy Ci Gabrielu, że nad wszystkim czuwasz.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:25:43 pm »
Wiem.
Oficjalnie protestuję wobec Administratorów przychodzących i rozdających ostrzeżenia na lewo i prawo za byle bezdurrrę.
Moderację forum pozostawmy Moderatorom.

Zacznijmy od tego, że GGK ma obecnie jednego moderatora, który nie ma czasu moderować: Gambita.

Nie ma nic bardziej psującego zabawę niż typ, co traktuje zasady zabawy jak święte filary islamu.
Boldowanie głosów wzięło się właśnie stąd, że obok postów z głosami były posty z "polityką", docinkami i komentarzami.
Bo to polityka, docinki i komentarze sprawiają, że warto się w te zabawy bawić, a nie złoty stolec dla najlepszej gry na jakimś forum, będącym mikro w skali kraju i nano w skali świata.

Gdyby to ode mnie zależało i gdybym miał takie możliwości, to tamte posty wyciąłbym i dodał do tego wątku. Problem jest taki, że nie mogę. Inna sprawa, że wątki dyskusyjne pojawiały się i owszem, ale były po oddanym głosie/strzale od razu przenoszone do wątków dyskusyjnych. Zasady nie zostały spisane dla tej bitwy, ale przekierowanie do dyskusji, czyli tego wątku, było umieszczone w pierwszym poście. Po prostu łatwiej i czytelniej jest prowadzić taki temat, jeśli debaty i agitacja prowadzone są w innym wątku.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:32:40 pm »
Ale w debaty czy agitację trudniej się bawić w dwu wątkach. Stąd i pewien ich uwiąd.
Tak czy siak ja nie mam wątpliwości, że to góra winna przyjść do Mahometa a nie na odwrót.

A osty za coś takiego to głupota i deprecjonowanie wagi "kija".

Cytuj
Zacznijmy od tego, że GGK ma obecnie jednego moderatora, który nie ma czasu moderować: Gambita.

No wiem, szkoda wielka, ale może jest to motywacja do dania moderatury Tobie czy Kortowi?
Czy komukolwiek innemu.
Jakiś Moderator musi być na bieżąco. Po to ma być.

W żaden sposób nie uwłaczając Gambitowi, którego bardzo lubię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2010, 10:37:41 pm wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Abetorius

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:59:55 pm »
Srsly guys? Przez hirołsów III i M&M chcecie wywalić firmę, której gry wyznaczają kierunki rozwoju całej branży?
Co by nie mówić o nolajfach to sam WoW za swoimi milionami graczy jest nie do przeskoczenia dla NWC. Diablo stworzyło H&S praktycznie, a *crafty ukształtowały rynek RTSów.

Offline Konował

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:10:19 pm »
Proste zasady? To jeszcze po ostrzeżeniu dla tych którzy nie pogrubiają nazwy studia na które głos oddali...


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:19:41 pm »
Wskaż mi miejsce, gdzie jest mowa o pogrubionej czcionce :). Powiedziałem koniec dyskusji. Wracamy do meritum topicu :).

Abetorius: zgadzam się :)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Konował

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:23:35 pm »
Wskaż mi miejsce, gdzie jest mowa o pogrubionej czcionce :smile: . Powiedziałem koniec dyskusji. Wracamy do meritum topicu :smile: .

Aj mój błąd, nie doczytałem zasad tego pojedynku, myślałem że są one stałe i nie zmieniają się  tak często.
Regulamin skopiowany z tematu o bitwie gier:
1. Post zawierający nazwę gry (napisaną pogrubioną czcionką), na którą głosujemy musi zawierać uzasadnienie


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:51:05 pm »
Srsly guys? Przez hirołsów III i M&M chcecie wywalić firmę, której gry wyznaczają kierunki rozwoju całej branży?
Co by nie mówić o nolajfach to sam WoW za swoimi milionami graczy jest nie do przeskoczenia dla NWC. Diablo stworzyło H&S praktycznie, a *crafty ukształtowały rynek RTSów.

że niby jak?
pierwsze diablo i powiedzmy wow były nowoczesne.
reszta to tylko, albo i aż, perfekcyjnie wykonana, ale robota rzemieślnicza. Zero innowacji.
NWC zarówno M&M, który przeciwstawiany wizardry był tym bardziej wtedy 'casual-friendly' (co dziś wciąż oznacza bardzo skomplikowany) jak i przede wszystkim king's bounty i potem herosom, tworzył coś nowego.
NWC obecnie jest martwe (ktoś wie w ogóle co się dzieje z JVC?), ale blizzard zaprzedał duszę diabłu i od czasu warcrafta 3 stacza się coraz bardziej w dół.

gdybyśmy mieli kierować się "milionami graczy" to w finale z blizzardem walczyliby producenci halo, czy innego jakiegos popamola.

blizzardo delenda est.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 24, 2010, 07:22:04 am »
Myślałem, że to Joneleth zarobił po głowie.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:41:06 am »
Jak Wy wogle może cie głosować w tej rundzie?!
Ja nie mogę... :(
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Abetorius

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:46:17 am »
że niby jak?
pierwsze diablo i powiedzmy wow były nowoczesne.
reszta to tylko, albo i aż, perfekcyjnie wykonana, ale robota rzemieślnicza. Zero innowacji.
Starcraft był też pierwszym RTSem ze zróżnicowanymi rasami (takimi gdzie nie było bezpośrednich odpowiedników) i ciężko przecenić jego zasługi dla popularyzacji esportu.

Przykro mi że NWC na Blizzarda trafiło, bo w innych parowaniach miało by mój głos (z możliwymi wyjątkami dla Black Isle i Bioware).
Niestety, stworzyli "tylko" jeden nowatorski tytuł - hirołs. M&M, chociaż było świetne to, było tylko jednym z kilku rpgów first person.


@Ijon
Dzisiaj piątek. Jak sumienie będzie się bulwersować to je utopię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 09:50:38 am wysłana przez Abetorius »

Offline Konował

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:35:14 am »
Starcraft był też pierwszym RTSem ze zróżnicowanymi rasami (takimi gdzie nie było bezpośrednich odpowiedników) i ciężko przecenić jego zasługi dla popularyzacji esportu.

Z kolei WarCraft 3 posiadał 4 wyjątkowe rasy ludzi, orków, elfy i nieumarłych. Jak widzę zawodowych graczy sc podczas rozgrywki to jestem przerażony i pod niebiosa wychwalam system turowy.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything