trawa

Autor Wątek: Bitwa twórców - dyskusja  (Przeczytany 34791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 11, 2010, 08:00:47 pm »
Dziex: a jaki argument miałem podać? Pomyślałem, że nie przekonam tym że jedna gra ma lepsze lokacje, bohaterów, klimat bo to każdy sam ocenia a ty już masz wyrobioną opinię na temat tych gier, to chciałem się odwołać do głosowania pieniędzmi, wygrywa ten kto więcej zarobi, dłużej będzie miał pracę bo dla idei to gier się nie tworzy. Mam wrażenie, że gdyby gry BI były rzeczywiście tak fantastyczne to studio istniałoby dłużej.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 11, 2010, 08:41:25 pm »
(...)
chciałem się odwołać do głosowania pieniędzmi, wygrywa ten kto więcej zarobi, dłużej będzie miał pracę bo dla idei to gier się nie tworzy.
Nie ma wytycznych jakimi kryteriami mamy się kierować przy wyborze studia developerskiego, ale do mnie bardziej przemawia jak dobre gry stworzyło dane studio, a nie ile zarobiło. Zresztą jakby spojrzeć na oficjalne dane to zdziwiłbyś się ile kabony zgarnęły tytuły Black Isle.

(...)Mam wrażenie, że gdyby gry BI były rzeczywiście tak fantastyczne to studio istniałoby dłużej.
To jest idiotyczny wniosek. Black Isle zarabiało krocie dla Interplay, ale to była tylko podfirma odpowiedzialna za tworzenie gry, podczas gdy wszystkie decyzje biznesowe należały do Interplay jako wydawcy, które zarządzane było (i jest) przez idiotów. Gdyby ci sami prezesi zaczęli nagle rządzić Bioware gwarantuję ci, że też poszliby z torbami. Problemy Interplay zaczęły się po przejęciu przez Francuzów. Mając Baldur's Gate i Fallout'a żeby upaść trzeba było być zdolnym...
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Stormcrow

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 11, 2010, 08:50:22 pm »
Cytuj
...ale ogarnij się.
Cytuj
reszcie serio się dziwię, będę się mścił :<
Ouch! It's goin' personal eh?
Trochę luzu przecież to tylko gra o pietruszkę.

Offline Konował

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 11, 2010, 09:18:50 pm »
Nie ma wytycznych jakimi kryteriami mamy się kierować przy wyborze studia developerskiego, ale do mnie bardziej przemawia jak dobre gry stworzyło dane studio, a nie ile zarobiło.

To ile studio zarobiło dla mnie wiąże się z tym jak dobrą grę stworzyło, im lepsza tym chętniej gracze ją kupią. Trudno mi  podać przykład fantastycznej gry która się kiepsko sprzedaje (są gry, imo, słabe które się dobrze sprzedają)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 11, 2010, 09:28:03 pm »
To ile studio zarobiło dla mnie wiąże się z tym jak dobrą grę stworzyło, im lepsza tym chętniej gracze ją kupią. Trudno mi  podać przykład fantastycznej gry która się kiepsko sprzedaje (są gry, imo, słabe które się dobrze sprzedają)

bullshit.
czyli, analogicznie, rubik lepszy jest od szymona kurana, bo więcej płyt sprzedał? nigga please, wyniki sprzedaży bardziej zależą od natężenia reklamy, dobrych układów z dziennikarzami (patrz: bethesda) i przede wszystkim (przynajmniej obecnie) stworzenia gry prostszej, z większym bloomem i bardziej casual-friendly. Torment słabiej się sprzedawał niż icewind dale, bo zamiast prostej rozwałki i standardowego settingu elfy/krasnale były ściany tekstu i latające czaszki. A chyba nie powiesz, że IWD był lepszy.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Dziex

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 11, 2010, 09:35:54 pm »
Ouch! It's goin' personal eh?
Trochę luzu przecież to tylko gra o pietruszkę.
Spokojnie, to taki tutejszy folklor  :smile:

Cytuj
Trudno mi  podać przykład fantastycznej gry która się kiepsko sprzedaje
Mnie też, bo nie śledzę tego jakoś szczególnie. Przypuszczam, że sporo takich się znajdzie.
Taki Torment zdaje się nie odniósł oszałamiającego sukcesu finansowego, chociaż zwykle fani rpg wymieniają go w ścisłej czołówce najlepszych gier z tego gatunku.

Cytuj
stworzenia gry prostszej, z większym bloomem i bardziej casual-friendly
O to to to.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2010, 09:40:33 pm wysłana przez Dziex »

Offline Konował

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 11, 2010, 10:06:19 pm »
Nezumi: a jaki argument miałem podać? Taki, że Dragon Age fabularnie  wyprzedza Tormenta który jest niespójny i ogólnie "gupi? Przecież przy  czymś takim nawet nie byłoby dyskusji tylko byście mnie wyśmiali z  miejsca.
  Pewnie, że ilość sprzedanych egzemplarzy nie jest najlepszym wyznacznikiem, ale dla mnie  lepszym od innych. Teraz gry z najwyższą średnią ocen z recenzji są przeważnie na  szczytach sprzedaży, przynajmniej ja do takich wniosków doszedłem. Jeżeli kogoś stać na intensywną kampanię reklamową to stać go też na stworzenie dobrej gry (w teorii).

A jak nie pieniądze to jaki może być ogólny wyznacznik tego jak gra jest dobra?

edyta,
drugi raz na tej stronie posta zaczynam tym samym zdaniem :wink:
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2010, 10:13:02 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 12, 2010, 07:47:12 pm »
[ * ]
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 12, 2010, 07:51:03 pm »
[ * ]
Seconded.

Zdziwiłaby mnie minimalna przewaga Black Isle, ale przegrana tego studia woła o pomstę do nieba ;P. Idę se pyknąć w Fallouta po raz 100, bo mnie nosi teraz.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 12, 2010, 08:32:29 pm »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Ryceros

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 14, 2010, 07:06:30 pm »
LA w finale.
To nawet śmieszne nie jest...

Offline steelie

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 14, 2010, 07:28:04 pm »
jestem bardzo zawiedziony przebiegiem tej rundy

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 14, 2010, 07:51:41 pm »
LA w finale.
(...)
Wg. mnie też powinna być Sierra Entertainment.

    

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 14, 2010, 08:09:47 pm »
black isle vs sirtech powinno byc
a lucasarts vs sierra/troika o trzecie miejsce


no ale moze przynajmniej wygramy z bjowarowym hajpem
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Ryceros

Odp: Bitwa twórców - dyskusja
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 15, 2010, 09:50:12 pm »
chyba nie