Autor Wątek: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!  (Przeczytany 73056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sokles

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:16:47 am »
Z reszta nie tylko Szyndler maluje armie w krotkim czasie ;)

A chalanger nie ma wymogu pomalowanej armii ;)

Offline Miły

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:28:25 am »
A chalanger nie ma wymogu pomalowanej armii :wink:
A niepomalowane figsy gorzej walcza  :razz:

Offline metalfan

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:15:11 pm »
SW i tak mają być szarzy, więc nie malując ich jestem proekologiczny - mniej prądu, rozpuszczalników i w ogóle  :lol:
SW / GK / BA

Offline Miły

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 15, 2010, 08:14:56 am »
Mozesz zawsze z washowac plastik  :wink:
Choc z tego co ja pamietam to do Herezji ponoc miales sie wyrobic.
DO FF masz jeszcze sporo czasu wiec mniej przesiadywania na forach wiecej malowania i dasz rade  :wink:
Milego dnia

Offline metalfan

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 15, 2010, 11:32:28 am »
Mozesz zawsze z washowac plastik  :wink:
Choc z tego co ja pamietam to do Herezji ponoc miales sie wyrobic.
DO FF masz jeszcze sporo czasu wiec mniej przesiadywania na forach wiecej malowania i dasz rade  :wink:
Na tego washa nie wpadłem ;-) Z Herezji inne sprawy mnie wykluczyły, a co do for... to też jakaś oszczędność :-)
SW / GK / BA

Offline Kris

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:59:42 pm »


Jakieś restrykcje dotyczące detachmentów?
To jesne, że 1500 pkt. to standard FOC, a jaki jest ordre-de-bataille detachmentu?
Dowolna ilość oddziałów jak rozumiem? czy detachment musi zachować standardowy FOC? (AFAIR w czasach 3ed i pisania w regach "armia składa się z jednego detachmentu" jak się grało na dwa detachmenty to każdy musiał zachowywać FOC). Jeśli nie to czy 1850 (1500 + 350) może zagiąć FOC (czy w detachmencie może być siódmy troops, czwarty heavies itp.), czy całe 1850 musi się zmieścić w jednym FOCu? Czy niewykorzystane punkty można przenieść na główne siły (nie oszukujmy się, 350 pkt. to dziwna liczba i może się zmieszczą dwa oddziały za w sumie 280; co z resztą punktów - grać non stop 1780 vs. 1850 - nie fair)?
A czy nie za dużo kombinowania i nie może być po prostu 1850 pkt. standard FOC, speciale albo wszyscy albo żaden? :wink:
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline PaulShin

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:15:42 pm »

Jakieś restrykcje dotyczące detachmentów?
To jesne, że 1500 pkt. to standard FOC, a jaki jest ordre-de-bataille detachmentu?
Dowolna ilość oddziałów jak rozumiem? czy detachment musi zachować standardowy FOC? (AFAIR w czasach 3ed i pisania w regach "armia składa się z jednego detachmentu" jak się grało na dwa detachmenty to każdy musiał zachowywać FOC). Jeśli nie to czy 1850 (1500 + 350) może zagiąć FOC (czy w detachmencie może być siódmy troops, czwarty heavies itp.), czy całe 1850 musi się zmieścić w jednym FOCu? Czy niewykorzystane punkty można przenieść na główne siły (nie oszukujmy się, 350 pkt. to dziwna liczba i może się zmieszczą dwa oddziały za w sumie 280; co z resztą punktów - grać non stop 1780 vs. 1850 - nie fair)?
A czy nie za dużo kombinowania i nie może być po prostu 1850 pkt. standard FOC, speciale albo wszyscy albo żaden? :wink:

Ech, trzeba będzie jakiś FAQ o tym napisać w końcu. Cała armia na 1850 musi mieścić się w standard FOCu. Nie można przenosić punktów na główne siły. Nie wierzę, że nie masz w dexie metody wydania 70 punktów, czymkolwiek grasz. poza tym może w takim razie nie należy brać dwóch oddziałów a coś pokombinować, o to właśnie w tym formacie chodzi. Żeby trochę pokombinować, a nie wrzucać standardowo 2xLash,9xOblit,2xplagi i reszta gdziekolwiek, albo 2xLord,2xRunek,3xFangi, reszta w GH. ;)

Tym niemniej, póki co format nie jest finalny, chociaż to pierwszy głos niechęci. ;)

Co do speciali - ten zapis się nie zmieni na 100%.

Offline Vladdi

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 18, 2010, 03:54:37 am »
Coz ja tez jestem za 1850 bez udziwnien. Detachmenty boostuja zroznicowane armie, ktore maja co zmieniac. Wilki moge sie dzieki temu bardziej zsidowac na hordy, orki wziasc lub nie motonobzy. Ale duzej czesci armii to nic nie daje, albo niewiele - taki tyrkom na przyklad. Stad wolalbym zwykle 1850 bez speciali. Ale bez cisnienia.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline sokles

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:01:13 am »
Przy 1500+350 momentami ciężko jest złożyć armię tak żeby mieć main na równe 1500 a detachment na równe 350. Zwykłe 1850 jest prostsze  :wink:

Offline Kris

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:29:27 am »
Właśnie o to chodzi co Vlad napisał.
O ile doceniam próbę walki ze standardem, to IMHO on i tak się pojawi. Core będzie ten sam (np.: 2 lasherów i 9ciu to zawsze 1075 pkt.), reszta będzie szykowana na to, co znajdzie się po przeciwnej stronie.  W efekcie takie SW i BA pozbywają się dylematów co wziąć, bo mogą mieć i to i to.
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline przemosan

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • =][= For The Emperor, For The Caliban =][=
    • moje wypociny
Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 18, 2010, 02:35:00 pm »
rozpatrzymy wątpliwości, ale na razie zostanie tak jak jest.
 no i panowie zachęcam do kombinowania nad rozpiskami :biggrin:
mam nadzieje ze ludzie sie wysilą trochę i nie będzie nudnych oklepanych standardów typu. 2x lasz, 9x oblit :wink: :wink: , a po za tym praktycznie każda armia ma możliwość wstawić się anty hordowo i anty MEQ
po to sa detachmenty żeby było coś innego   

Offline metalfan

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 18, 2010, 05:34:17 pm »
Wszystkie armie mogą kombinować i wziąć różne detachmenty tak naprawdę - bez wyjątku. I każda może się ustawić pod przeciwnika - kwestia tego, które wychodzą na tym dużo lepiej.
SW / GK / BA

Offline Marios

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 18, 2010, 05:51:54 pm »
no i panowie zachęcam do kombinowania nad rozpiskami :biggrin:
mam nadzieje ze ludzie sie wysilą trochę i nie będzie nudnych oklepanych standardów typu. 2x lasz, 9x oblit :wink: :wink: ...
Jakoś wszyscy gadają o tych 2 laszerach z 9ma oblitami a na turniejach (poza sobą) w ogóle tego nie widuję (2+6 już tak, ale nie 2+9).
Poza tym 2+9 robi się już offowy w porównaniu do stada rhinosów z Greyhunterami+runerieści z 3ma oddziałami fangów , czy X assault squadów w Razorach + 3 predzie auto/lacho.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline metalfan

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 18, 2010, 06:11:22 pm »
Niby tak, ale to taki sztandarowy przykład, choć faktycznie nieco już przestarzały ;-) Z drugiej strony BA i SW głównie jadą na troopsach, a tego w sumie nie sposób obciąć (bo rzadko kiedy się je jakoś ogranicza). Obcięcie innych slotów do 1HQ i 0-2 reszty raczej ich nie boli, a poza tym i tak pojawia się praktycznie to samo - różnice w tych armiach armiach to jakieś 15-20% wartości rozpiski tak naprawdę. Jakiś Dreadnought, jakieś Land Speedery...
SW / GK / BA

Offline Lesio

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:02:43 pm »
Nie wiem czemu nagle wszyscy chcą grać standard bez udziwnień? Najpierw arena, teraz to samo tutaj. Mi się bardzo podoba pomysł detachmentów i uważam, że każda armia ma potencjał zmienić nieco rozpiskę dzięki tym 350pkt.
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^