trawa

Autor Wątek: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!  (Przeczytany 73072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline morkai

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 15, 2010, 12:52:50 pm »
No mam taką nadzieję.... w ogóle byłbym był na turnieju, na ale..... komus się wyborów samorządowych zachciało  to se będę organizował....

Offline Marios

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 15, 2010, 03:01:04 pm »
Możliwości w chaosie są zajebiście duże, trzeba jedynie:
- przy składaniu rozpy korzystać z kodeksu, a nie z forum....
Eeee, to ja tak nie potrafię ;).

A propos zajebistości opcji w chaosie..., to prawda opcji wiele, ale pytanie, które są lepsze, które są gorsze.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline _Jankiel_

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 15, 2010, 03:42:36 pm »
Cytuj
to prawda opcji wiele, ale pytanie, które są lepsze, które są gorsze.
A jakie to ma znaczenie? Skoro można zagrać słabszym kodeksem, to równie dobrze można zagrać słabszą opcją z mocnego kodeksu.

Offline Vladdi

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 15, 2010, 04:10:16 pm »
Mozna, ale niektorzy nie chca sie oslabiac, w koncu turniej sam sie nie wygra, pkt do ligi wazne sa, trzeba sobie miejsce w pierwszej 5 zaklepac itd, a armie no-brainerowe sprawe ulatwiaja. Oczywiscie, dobry gracz pogra wszystkim, ale na pewnym poziomie nawet drobne ustepstwo w rozpisce msci sie grajac przeciwko topowym graczom. Nie mowie tego zlosliwie, sam biore co zabija, tak to juz jest. Tak dlugo jak top nie bedzie szukal innych rozwiazan bedzie jak jest. Czyli zawsze tak bedzie.
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline sokles

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 15, 2010, 04:19:16 pm »
Eeee, to ja tak nie potrafię ;).

Ta Ty to tylko lecisz kopiuj wklej z forum :D

Offline morkai

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 16, 2010, 07:20:36 am »
A ja się tym bardziej dziwię graczom młodszym (stażem) - im więcej dziwnych jednostek tym przecież większa szansa na zaskoczenie starych wyjadaczy. Nawet jednostki losowe - jak penal legion, possessed czy demonhosty MOGĄ być nagle języczkiem u wagi... A jaka przyjemność z wygranej!! Przecież Marios, Eman czy Vladdi grali już pewnie z setki razy przeciw oblitom/lashom/mantykorom/termosom i widzą doskonale jak takie wszelkie armijne standardy rozmontować...

Offline sokles

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 16, 2010, 09:02:36 am »
A ja się tym bardziej dziwię graczom młodszym (stażem)

A ja wcale. Im mniej ogrania tym trudniej zagrać czymś niestandardowym i to jeszcze zagrać dobrze. Łatwiej zacząć od czegoś prostszego i sprawdzonego niż rzucać się z motyką na słońce. Innowacje wprowadza inna kategoria graczy. Wystarczająco doświadczeni, ale nie cisnący na pozycję w lidze.

Offline Vladdi

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 16, 2010, 09:25:49 am »
Ja tam powiem tak, z mojego skromnego doswiadczenia, a kiedys bylo tak ze sie staralo trendy kreowac z drugim takim z Torunia, co PKS wymyslil czy DBomb na nasze stoly wprowadził. Grało się Lostami czy Nekronami i armie to powoli albo wchodzily albo utrzymywały sie w grze. Ale zeby trend wykreowac: 1) musi to robic gracz z topu i w dodatku ejszcze osiagac wyniki - podium na głównych turniejach, 2) musi tą armia grac regularnie, przez przynajmniej jeden sezon. Tylko wtedy kreuje sie przekonanie wsrod mlodszych graczy ze to jest fajen i ze mozna tym ugrac. Inaczej taki występ, a nawet pojedynczy sukces na duzym turnieju ginie wobec faktu ze na kilku nastepnych pojawia sie przytłaczająca ilosc SW/CSM/BA. No bo co z tego ze ostatni najwieksyz polski turniej wygrało duo WH/SM. Tak napisze jeszcze raz Witch Hunters/Space Marines (tacy zwykli, kodeksowi). Zginęło to w wyspie BA. Co z tego że napiszę, że Tyrki na genokulcie to totalnie przegięta armia i że byłem nimi 2 na masterze, skoro to pojedynczy przypadek, a już na kolejny turniej gram csm, bo armie mi sie szybciej nudza niz kiedyś. Ponadto brutalizacja walki o ligę w związku z ETC tez ma swoje znaczenie. Mi brakuje chelków więc na peirwszy w sezonie wole pojechac armia bardziej zbalansowana i testowaną niż czyms bardziej trickowym, bo chce załapac sie do pierwszej trojki turnieju, a csm daja wieksza stabilizacje wynikow niz WH/Tyrki/BT/SM czy inne armie ktore chodza mi po glowie.
 
Nie mówiac już o tym, że by dopracować nowy build czy nową armię trzeba z 10 bitew min. Ja nie mam czasu by tyle zagrac na turniejach. A nawet jesli jest lokal na ktorym niby mozna cos testnac to tendencja jest by na lokalach dawac jakies absurdalne pkt za malowanie i wysiwyg - i znow trzeba wziasc cos sprawdzonego, pomalowanego i kompletnego zamiast testowac nowe opcje, bo zal dostac -10 na start za brak wlasciwego sprzetu. Dopóki beda takie rygory na lokalach malo kto bedzie ważył sie przyjsc z armia do przetestowania.
 
Słowem winowajców stagnacji rozpiskowej jest kilku i tylko czasem wynika to z lenistwa graczy. pzdr
 
vladdi
 
vladdi
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 09:31:32 am wysłana przez Vladdi »
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 16, 2010, 03:35:25 pm »
W pełni się zgadzam z Vladem.

Jednak warto podkreślić, że właśnie przez takie działanie młodych (kopiuj wklej), skazują się oni, już na starcie na przegraną z TOP-em.
Tylko eksperymentując, zbierając cięgi i w tym bólu wyrabiając sobie doświadczenie jest szansa na rywalizację na najwyższym poziomie.
Do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu. A metodą "kopiuj wklej" nie dajemy sobie nawet na to szansy. Trzeba zagrać tym wirwindem czy tysiącem synów aby zrozumieć w czym tkwi ich problem. Dość samemu, że obecna edycja jest edycją melty i flamera, a nie samej plazmy (choć po BA sprawa się nieco odmieniła).
I na koniec tylko tym sposobem można dość do własnego stylu gry, który (o czym wspomniał morokai) może zaskoczyć sam TOP (np. mikka z DA na jednej Arenie).

Nieskromnie podam mój przykład kariery 40k.
Zaczołem 3 lata temu. Od IG. Czasy kiedy to ta armia, w przeciwieństwie do dziś, ledwo dyszała na stole. Jednak zamiast powielać schematy typu "stój w okopie i módl się by nie doszli" szukałem własnych rozwiązań. Dostałem cięgi, to wracałem do domu i zastanawiałem się dlaczego, czego mi brakowało (nie oglądajac sie na top listy)
Zmieniałem dostawałem znów cięgi itd.
I tak powstała symbioza IG "na spadochroniarzach" z WH "na salwie cało burtowej". Nagle okazało się, że to połączenie może wygrać nie jedną bitwe i już w 2 turze. Tym sposobem zaczołem wygrywać lokala za lokalem..
Niestety nie udało mi się tego przenieść na Mastery. Powód był prosty - brak pomalowanej armii.
Dlatego squadałem rozpiski na tym co już miałem pomaziane czyli WH. I znów zbierałem cięgi..
Znów kombinowałem co tu zmienić..

Przełomem było DMP i moja wersja hordy WH (po roku pracy!). I znów okazało się, że się da wygrywac. Najlepsze były miny przeciwników.. "WH.. he he izy kill point". A później prawie płacz w oczach po kolejnej klęsce z tą niby słabą armią.
Przyszły nowe dexy i nagle chorda przestała działać. Znów zacząłem zbierac baty. Znów godziny kminienia i zastanawiania się co tu zmienić. I tak powstał mech oparty na IG.
I znów WH radzili sobie z wszystkim. Poza Orkami. Długo zajęło mi nauczenie sie grania przeciwko nim. Okupione było to nawet przegranymi z 14 latkami którzy udowadniali wtenczas, że orcza horda to poprostu samograj przeciwko WH.
Kiedy poradziłem sobie z Orkami pojawili się SW i BA.. i znów zmiana koncepcji. Tu dużo dało ETC.
Doceniłem LR, który zawsze wydawał się punktami wyrzuconymi w błoto.. Ale z nadejściem tych dexów okazał się być bardzo przydatny a zarazem hiterem na Orki Demony.
I tak to wygląda. Tylko kombinując po swojemu nie oglądając się na innych da się do czegość dojść.
Zaś skill szlifuje sie w zawrotnym tępie..
Odczułem to w momencie jak kilka razy pożyczyłem sobie armie CSM, IG, SW na turnieje. Wygrywając bitwę po bitwie nawet się nie spociłem.. Dlaczego?
Jak idziesz z nożem na strzelaninę musisz poznać każdy słaby punkt armi przciwnika. Bo na zadanie ciosu będziesz miał max 1-2 okazje. Poznając te wady, jak weźmiesz coś z większym kopem nie dość, że wiesz jak uniknąć błedów które sam wykorzystywałeś, to jeszcze wiesz jak na x sposóbów zabić przeciwnika!
(grając odrazy PG armią na wyżyłowanej rozpisce.. nie masz szans na to)

To tyle mojego nieskromnego rozważania.
Wracam do WH i DA i kminienia jak poradzić sobie w obecnej rzeczywistości kiedy to nóż stępił mi się do zaostrzonego kołka :P
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 16, 2010, 07:02:18 pm »
Chłopaki trochę z innej beczki, ale umarłem i muszę się z tym otworzyć.

Niedawno ktoś mi tu zalinkował hotel JANTOR z Katowic, blisko miejscówki turnieju itd. Wszedłem na ich site i poczytałem, no super 140zł/pokój 4 osobowy. Wypas, fajne warunki i ogólnie cool. Stronka okraszona grafiką, fotkami, jest kontakt i pełna professka. Rezerwacja elektronicznie przez e-mail, albo tel/fax. Była sobota, nie chciało mi się dzwonić, wysłałem e-mail. Do dziś nie dostałem odpowiedzi, więc postanowiłem zadzwonić w sprawie potwierdzenia tej rezerwacji, bo czas ucieka, nie chciałem obudzić się z ręką w nocniku.

Rozmowa wyglądała mniej więcej tak, że przedstawiłem się i sprawę w której dzwonię. Opisałem, że wysłałem mail z prośbą o rezerwację, ale nie dostałem odpowiedzi i teraz najlepsze: Babka (z głosu starsza) najechała na mnie, że 'przecież nie ma tu nikogo kto by umiał to obsługiwać, że to trzeba było zadzwonić' a na próbę wytłumaczenia jej, że przecież na stronie mają opcję rezerwacji via e-mail, przerwała i dodała, że to trzeba było 'na fax wysłać' :) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Goście - umarłem, po prostu odleciałem:_)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 16, 2010, 07:45:30 pm »
Fil00T i Boogie nie jadą.

Offline przemosan

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • =][= For The Emperor, For The Caliban =][=
    • moje wypociny
Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 16, 2010, 08:17:51 pm »
@ Nazroth normalnie LOL :shock: :shock: :shock:  jak to przeczytałem to mi kopara odpadła :doubt: :doubt: .
jeśli jesteś jeszcze zainteresowany hotelem w Katowicach to daj znać, coś poszukam ale pewnie będzie już drożej, bo faktycznie 140 za 4 łóżka to dość atrakcyjna cena.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 08:21:41 pm wysłana przez przemosan »

Offline HugeBastard

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 17, 2010, 06:43:21 am »
Przewidujecie publikacje rozp?

Offline Nazroth

Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 17, 2010, 08:05:03 am »
Przemosan: spoko jak już zadzwoniłem to zarezerwowałem telefonicznie, po prostu sama niedorzeczność zamieszczania opcji rezerwacji elektronicznej, jak nikt u nich nie umie jej obsłużyć (tracą klientów każdego dnia) jest coolasta:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: 20-21.11 FIRE FRENZY:RELOADED - Śląski Challanger!
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 18, 2010, 11:35:33 am »
Najnowsza wersja FAQa do Rulebooka obowiązuje na Fire Frenzy! Radzę się z nim zapoznać.

FAQa do bladzi który (także obowiązuje) i zniknął ze strony GW można ściągnąć tutaj: m1240365a FAQ Blood Angels 2010

 

anything