Autor Wątek: ???dźwięk - dymki dialogowe???  (Przeczytany 3825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Drzony

???dźwięk - dymki dialogowe???
« dnia: Wrzesień 11, 2010, 04:23:01 am »
Właśnie odpaliłem grę, wszystko na razie fajnie, tylko zauważyłem, że rozmowy toczące się bez naszego udziału, tzn. te, które możemy zobaczyć jako tekst nad głowami NPCów, nie są udżwiękowione. W wersji niemieckiej (demo) były w pełni udźwiękowione, to samo w pierwszym Drakensangu. Coś mi się źle zainstalowało, czy to lenistwo polskiego wydawcy (względnie anglojęzycznych aktorów)? Źle mi się gra, gdy muszę WYPATRYWAĆ co mówią postacie dookoła mnie, zamiast SŁUCHAĆ... Jak to jest u Was?

Offline Drzony

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2010, 09:10:40 pm »
Hej, ludzie, po postach widać, że gracie w grę, a więc zakładam, że ją macie. :) Proszę, napiszcie czy u Was słychać konwersacje mijanych osób, czy tylko widać w dymkach...

Offline Sajmon111

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2010, 04:11:23 am »
w mojej wersji tych dźwięków także nie ma więc pewnie tak już jest... Może w jakimś patchu to poprawią?

Offline Sir Przymek

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2010, 05:47:03 am »
u mnie tak samo
Zapraszam na moją strone http://somestuff.ubf.pl/news.php

Offline Drzony

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2010, 11:49:17 pm »
A nie wiecie jak to jest w wersjach zagranicznych? Jeśli te dialogi są udźwiękowione, to ściągnę pirata... Oryginał, ech, już mam... :( Jakbym przynajmniej mógł wybrac wersję do instalacji, to już wolałbym niemiecki audio niż niekompletny angielski...

Offline Girwan

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2010, 10:18:47 am »
A nie wiecie jak to jest w wersjach zagranicznych? Jeśli te dialogi są udźwiękowione, to ściągnę pirata... Oryginał, ech, już mam... :( Jakbym przynajmniej mógł wybrac wersję do instalacji, to już wolałbym niemiecki audio niż niekompletny angielski...

Drzony ja tylko przypomnę że tu rozmawiamy na temat oryginalnej wersji gry. Piractwo jest nielegalne i będzie tutaj tępione - zgodnie z regulaminem.



Offline Drzony

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2010, 02:53:24 pm »
Alez ja oryginał mam - skąd inaczej wiedziałbym, że nie jest w pełni udźwiękowiony? Wersję niemiecką znam, bo sciągnąłem demo ze strony producenta. Pytam tylko, czy istnieje możliwość zainstalowania oryginału w wersji niemieckiej, ewentualnie jakiegoś moda, który pomógłby grę w pełni udźwiękowić (w sumie już mi obojętne, czy po angielsku czy polsku).  A jeśli nie, to chyba mogę grać w pirata posiadając oryginał? Tym bardziej jeśli okaszałoby się, że nabywcy oryginałów są dyskryminowani w porównaniu z piratami... :sad:

Offline ladyinfantille

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2010, 02:22:25 pm »
ja osobiście lubię mieć oryginalną grę w pudełku, ale grać lepiej z obrazu, żeby nie niszczyć płyty - nie znam się na prawie, ale moim zdaniem nie jest to piractwo, skoro posiada się oryginał.
a co do tematu - nie wiem, jak jest w innych wersjach językowych, ale możliwe, że zostało to po prostu "olane", jak wiele innych aspektów gry, np. mnie najbardziej irytuje fakt, że sporo zadań pobocznych nie pojawia się w dzienniku.

Offline Girwan

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2010, 10:17:09 pm »
Ok, piractwo zostawmy na inną okazję :)


a co do dymków, to faktycznie nie są udźwiękowione w polskiej wersji językowej - pewnie z oszczędności :)
co do zadań pobocznych nie pojawiających się w dzienniku, fakt jest to irytujące, ale chyba nie było tego znów tak wiele?



Offline ladyinfantille

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2010, 11:50:48 am »
jakoś mega dużo to ich faktycznie nie było, głównie chyba na początku w Nadoret był ten problem, ale był, bo pisałam sobie na kartce wszystko, a kartkę mi córka - 1,5roczna maniaczka sprzątania - wyrzuciła do śmietnika :D
a jeszcze jedna uwaga na temat polskiej wersji - szkoda, że oszczędność jest ważniejsza niż klimat gry, nie ma to jak stary, dobry Baldur z głosem P. Fronczewskiego :) niestety, Drakensang nie jest pierwszą grą, w której spolszczono tylko napisy, i pewnie nie jest też ostatnią...

Offline Drzony

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2010, 08:37:55 pm »
Ja w sumie nie lubię spolszczeń, jako anglista staram się grać w wersje oryginalne (np. w DA dało się zainstalować wersję full ang.) - tłumaczę sobie, że przecież nie marnuje czasu grając, tylko rozwijam się językowo, hehe (kogo ja oszukuję...).  :lol:

Ale wkurza mnie ta niedoróbka, wolałbym już niemiecki full audio i polskie napisy (niemieckiego coś liznąłem, ale nie na tyle żeby grać całkiem po niemiecku). Wie ktoś, czy da się tak zainstalowac/zmodowac grę?

Offline Drzony

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2010, 09:37:15 pm »
Ok, kwestia niekomletnego audio w Polskiej wersji językowej tak mnie irytowała, że zamiast grać poszperałem trochę... i znalazłem banalne rozwiązanie, które może niektórych ucieszy.

Otóż z tego, co dowiedziałem się na zagranicznych forach, inne wersje językowe (np. francuska) też nie mają kompletnego audio. Zdobyłem więc katalog zawierający audio do niemieckiej wersji gry, po czym zainstalowałem moją oryginalną, polską wersję gry i... podmieniłem katalog audio na niemieckojęzyczny. Banalne, ale mam to co chciałem - polskie teksty i pełne niemieckie audio, łącznie z dialogami NPCów toczącymi się bez naszego udziału oraz dialogami toczonymi między członkami naszej drużyny- tego w wersji przeznaczonej na rynek Polski nie ma. Teraz jest kliiimat i można grać! Poza tym, nie dość że niemieckie audio jest duuużo lepsze niż angielskie, to jeszcze szlifuję niemiecki... Dla mnie rewelka! Polecam wszystkim, którym niestraszny język naszych sąsiadów!

Offline Girwan

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2010, 06:44:09 pm »
Drzony możesz gdzieś wystawić katalog audio do pobrania? Duże toto?



Offline Drzony

Odp: ???dźwięk - dymki dialogowe???
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2010, 05:54:58 pm »
Hmm, sam katalog AUDIO (niespakowany) zajmuje niecałe 800MB. Jak mnie ktoś poinstruuje jak to gdzieś zamieścić (nigdy nic nie "uploadowałem) to mógłbym to zrobić, tylko czy to aby będzie legalne? ;)