trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1410 dnia: Październik 26, 2011, 09:52:33 am »
Zaliczyłem egzamin z elektrotechniki, oddałem indeks, podbiłem legitymację, jestem szczęśliwy.
Ogólnie dziś zakończyłem sesje i mogę spokojnie dalej iść.
:)

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1411 dnia: Październik 26, 2011, 10:04:03 am »
Ugh to mi przypomniałeś... szczerze mówiąc nie wiem jak tak długo na inżynieryjnych wytrzymałem (2,5 roku) zanim zrezygnowałem i przeniosłem się na to na czym teraz siedzę.
Właściwie oceniając z perspektywy czasu to wcale nie żałuje że zrezygnowałem, bo swojego obecnego kierunku na nic bym nie zamienił :). Po prostu przedmioty ścisłe to nie dla mnie...

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1412 dnia: Październik 26, 2011, 11:03:45 am »
Po 2,5 roku pamiętam, że bardzo mało ścisłych mi zostało. W ogóle mało :P

Pierwszy rok - piekło.
Drugi rok - czyściec.
Trzeci - ziemia.
Pierwsza połówka czwartego - niebo :D


Właśnie sobie uświadomiłem, że już za jakiś czas kończą mi się studia. Aż szkoda :(
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1413 dnia: Październik 26, 2011, 12:49:35 pm »
A co maja powiedzieć ludzie którym już dawno studia się zakończyły. Kurcze czasem mam chęć wrócić na studia, ale teraz bym nie wyrobił ze wszystkim.

Ale mniejsza.
Ludziaska, dziś, ba przed chwilą widziałem My Little Pony: FIM na kanale MiniMini w TV. Normalnie w życiu sie tak nie ubawiłem przed telewizorem. Leciał właśnie odcinek nadejścia wiosny. Ale muszę powiedzieć iż studio się postarało, jest pełny dubbing i to nie zgorszy. Głosy na ile mogły być są zbliżone do oryginału, a i wypowiedzi chyba nie są ugrzecznione.
Chociaż brakuje trochę charakterystycznego akcentu w głosie Appeljack.

Np scena gdzie Twighlight robiła gniazda dla ptaków, oczywiście nieudolnie jej to wyszło i na pocieczenia Rarity odpowiadał Spike.

R: Może mogłoby posłużyć ptakom jakoo...
S: Kibel?

Tak czy inaczej Spike ma swój cięty język, a FlutterShy mówi niemal szeptem, aż podgłosiłem TV. Ja jestem zadowolony, jeśli wydadzą to na płytkach w przyzwoitej cenie i jakości to lecę kupić do kolekcji. :biggrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1414 dnia: Październik 26, 2011, 01:54:56 pm »
A jak piosenka? 'Three months of winter coolness and awesome holidays' w wykonaniu Rinbow Dash zawsze poprawia mi humor. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić po polskiemu... :|
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1415 dnia: Październik 26, 2011, 03:30:45 pm »
No właśnie jestem na to zły bo jak włączyłem TV to była sama końcówka piosenki. Z tych kilku ostatnich wersów jakie usłyszałem raczej jej nie zbezcześcili, ale ciężko oceniać po zobaczeniu samej końcówki.

Szukałem na YT ale nie ma tego odcinka jeszcze, za to polecam wejść na kanał użytkownika ObsessionOctopus.
Ma tam 8 odcinków jakie wyszły na kanale MiniMini, jak znajdę chwile czasu sam obejrzę aby zobaczyć jak im to wyszło. Nie mniej pewnie niedługo pojawi się i 11 skoro dziś był w TV.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1416 dnia: Październik 26, 2011, 04:48:59 pm »
Łapcie:
Winter Wrap Up - polski dubbing

O ile piosenki w wersji spolszczonej mi się bardzo podobają, to dialogi nie. Rarity i AJ dużo tracą na złym doborze głosów. Tłumaczenie dialogów jest słabe, a "in our hoofs" spolszczone jako "w naszych rękach" ostatecznie mnie dobiło. Ja wiem że tam dialogi są trudne do tłumaczenia, ale jednak można było (wypadałoby nawet) się bardziej postarać.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1417 dnia: Październik 26, 2011, 05:50:28 pm »
Wszystko co z Rainbow powinno być 20% cooler. A to piosenka nie jest. To samo z dialogami.

Może i kupiłbym to na DVD, gdyby zostawili oryginalny dub (Już widzę minę kioskarki na pytanie, czy jest już najnowsze MLP :P).
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1418 dnia: Październik 26, 2011, 06:35:53 pm »
Odnośnie jeszcze studiowania inżynierskiego. Obecnie zacząłem 3 rok i to prawda, że ścisłych coraz mniej :), czego nie mogłem powiedzieć na drugim roku kiedy to pierwsza połówka i egzaminy z niej były na zasadzie obecności = leżenie do potęgi. Znowu druga połówka drugiego roku to był kosmos. Miałem wrażenie jakby chcieli ze mnie zrobić inż. w jeden semstr. W pakowali chyba wszystko co mogli: wytrzymałość materiałów, elektrotechnika, mechanika płynów, termodynamika, mechanika techniczna i parę innych. I praktycznie z 4 tych był egz.
Osobiście powiem, że techniczne/inżynieryjne sprawy interesują mnie, ale od strony filozoficznej czyli obgadanie co by było gdyby, a nienawidzę i nie trawię tego całego liczenia. Ogólnie momentami chodzi się na te egzaminy, ale praktycznie na wykładach to mam wrażenie jak by mówili w innym języku. Nie ukrywam, że może wybrał bym i teraz inny kierunek może jakiś humanistyczny, ale szkoda mi takiego trudu rzucać, możliwa lepsza praca. Ogólnie ja już bym się przemęczył do tych 3,5 roku i mieć tego inż. A po tem to już co kto woli....
Chociaż nie wiem ile trwają u was inżynierskie. U mnie 7semestrów/3,5 roku.
@ Wyspa na co tak wogule zmieniłeś po tych 2,5 roku? tak nie kojarzę już.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1419 dnia: Październik 26, 2011, 07:18:04 pm »
Ok, jestem po 3 pierwszych odcinkach i odcinka 8 ze smokiem MLP w wersji PL... jakby tu powiedzieć, w TV brzmiało to lepiej, ale może dlatego że byłem zaskoczony znalezieniem kucyków w TV po polskiemu.
Jednak teraz stwierdzam, że średnio im to wyszło, o ile ciężko znaleźć kogoś z akcentem jak z teksasu :p o tyle chociaz tłumaczenie mogło by być odrobinę lepsze, jak wspomniał Ijon.
Piosenka też wypadła średniawo, no nic trudno się mówi.

Na "szczęście" w dobie internetu można się cieszyć wersja oryginalną. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1420 dnia: Październik 26, 2011, 11:24:36 pm »
Chociaż nie wiem ile trwają u was inżynierskie. U mnie 7semestrów/3,5 roku.
U mnie - fizyka techniczna w Toruniu - też. Do tego 3 kolejne sem. robię mgr.
Tzn "robię", bo się opi... leniwię. :P

Dokładnie, Hunterze, cieszmy się że da się zobaczyć orginał, i że jestesmy w stanie go docenić. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1421 dnia: Październik 27, 2011, 06:54:05 am »
No to jak u mnie. Tyle, że tym czasowo nie  ma magistra i bede musiał szukać na innych kierunkach.

Offline Miranda

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1422 dnia: Listopad 03, 2011, 08:30:35 am »
Osz... Zostawić Was na chwilę i teraz inżyniery się z kucykami przeplatają...

Dżem dobry, ludziska :) Będzie koncert Loreeny McKennitt w Polsce, wiedzieliście? :D
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1423 dnia: Listopad 04, 2011, 01:17:58 pm »
Powiedz jeszcze kiedy; )
Niestety, dopiero w marcu, ale bilety już są w sprzedaży.

Jak ktoś ma ochotę wybrać się na ten, co będzie w Wawie, to może będzie okazja się zobaczyć: )

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1424 dnia: Listopad 06, 2011, 09:47:31 pm »
Vision znowu wyprzedaje, tym razem płyty Anime Gate. Np. taki Evangelion 1.11 dyszkę za DVD. Bible black, Last exile czy Moonlight mile w tej samej cenie.

[edit]
Jednak polski dub nie jest najgorszy...

http://tiny.pl/h1kqm
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 07:37:55 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree