trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 171107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:26:14 pm »
Strasznie musiało i się opłacać kupić nowy samochód.
Ważne, że ty jesteś zadowolony z tego autka. ;)

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:31:07 pm »
Słuchaj jerzdze na razie w robocie 1.5 roczną Dacią Logan pickup już ma wyjedzone 62 tyś km a palcem go nie tknąłem, nic nie skrzypi nic nie stuka i wszystko OK wiec z Dacii jestem zadowolony i stąd decyzja o zakupie Duster'a.
Zresztą tak na prawdę ten model Dacii to Renault z uboższym wyposażeniem na płycie Nissana Qashqai'a. Skrzynia nawet jest ta sama co w Qashqai'u tylko silnik Renault

W mojej pracy jedzenie jakimś starym samochodem się po prostu nie opłaca bo przy tak intensywnej eksploatacji w starym aucie koszty napraw i paliwa by mnie zjadły...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 03:39:56 pm wysłana przez wyspa »

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:31:04 pm »
Rozumiem. To prawda Daciia to taki składak - bardzo możliwe, że dobrym z tego co mówisz.
Ale tego nie wiedziałem, że logany maj wersje pickup.
"Dacią Logan pickup już ma wyjedzone 62 tyś km a palcem go nie tknąłem" - ^^ poczekaj do 100tys. Mam nadzieje, że nie będzie kłopotów.
Prawda jest taka, że dopiero przy 100tys mogą zacząć się problemy. Wtedy to dużo ludzi się dziwi, że tyle jeździli jeździli i nagle się samo zepsuło. Podkładając się argumentem, że 100tys jeździli bez awaryjnie.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:39:24 pm »
Nie ma samochodów bezawaryjnych. Jak masz pecha to i po 50tys. zacznie ci się sypać. Bardzo dużo daje także regularne serwisowanie. Niektóry wydaje się, że to zbędne koszta skoro nic się nie psuje ale znacząco wydłuża to żywotność autka.

Wyspo, oby nowy nabytek długo ci posłużył.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 21, 2010, 05:37:16 pm »
Póki co na Loganie do 100tys mam gwarancje jeszcze więc się nie martwię a powyżej tego limitu to trudno, i tak wyjdzie na plus bo samochód na siebie zarabia a drogi nie był.
Na prawdę lubię te samochody bo wiadomo ze tanie więc i wnętrza i wyposażenie tych samochodów to żaden szał ale jest to dobra mechanicznie maszynka za dobre pieniądze a części to w większości Renault więc w razie czego nie będzie kombinacji z wymianą.
Po tak tanim samochodzie niektórzy się spodziewają bubla ale właśnie jest na opak i to może właśnie przez ta prostotę tego samochodu i brak jakiś elektronicznych bajerów zyskuje on na bezawaryjności.
Kiedyś starszy dla porównania miał nowiutkiego citroena berlingo i np tam zużycie dawało o sobie znać, nie to może że samochód się jakoś super psuł bo nie ale już kolo tej granicy 50 tyś zaczynało to i owo skrzypieć i hałasować.
No i bardzo ważne przy długich trasach jest spalanie, Logan pali mi przy normalnej jeździe na trasie ok 5,5 do 6 litrów a przy intensywnym zapierniczaniu dojdzie do 7 l do tego jego dizelek całkiem nieźle daje rade w zimie 0 problemów z odpalaniem i podczas jazdy nie hałasuje i jak na swoją moc nieźle się zbiera. Po 3 dniach z Dusterem z kolei wyliczyłem iż u niego z kolei przy normalnej eksploatacji powinien palić ok 7l na 100km przy używaniu 2WD przy 4WD za bardzo nie miałem czasu przetestować ale podejrzewam iż może wtedy wzrosnąć do 8-9l spalanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 05:46:20 pm wysłana przez wyspa »

Offline FurryThales

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 21, 2010, 07:37:30 pm »
Cześć ludziska, chyba do dobrego działu trafiłem, więc to tyle. Strasznie pokręcone to forum, liczę na Waszą pomoc w razie czego  :wink:

ps. ale brzydkie emotki :<

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 21, 2010, 07:48:40 pm »
ps. ale brzydkie emotki :<

 :shock:
To juz sobie pograbiłeś...
A na serio to witam :)

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:41:24 pm »
Dobry :) Baw się dobrze, tylko zaglądaj w miarę często (czyt. nie bierz przykładu z cioci Dagu, która wpada tu raz na dwa miechy przy nagłym olśnieniu :<).




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:27:27 pm »
jestem przewrażliwiony, w każdym nowym użytkowniku widzę ukrywającego się anfana


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:31:13 pm »

To się chyba nazywa paranoja. Nie wszyscy nowi to anfan.

Do tego ogląda dużo shonenów więc to na pewno nie anfan

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:33:21 pm »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:33:52 pm »
Bardzo dużo daje także regularne serwisowanie.


Ale nie w serwisie. Okropne rzeczy tam robią. Z reguły aby pieczątki pobijają i kasę garna chyba, że naprawdę już coś siądzie to wtedy wymienią, a tak to o wymianie oleju to można zapomnieć i innych tego typu rzeczach.

I jeszcze do wyspy - z tego co piszesz bardzo cenisz sobie tą firmę i ci się nie dziwie, bo ją użytkujesz. Więc szerokiej drogi w nowym aucie :wink:

Powiem apropo jeszcze jak już zacząłeś o spalaniu :P........... Mój tata ma busa i osobówkę. No i taki transporter z swoją masą i silnikiem 2,5 TDI 150km(fantastyczny silnik) pali 6/7L przy normalnej jeździe, a gdy dasz czadu to 9L. Drugi zaś osobowy to benzyna 2,4 turbo w automacie 220km i pali 7-8L przy mojej jeździe :P, a jak dasz czadu może pokazać i 20L.


Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:36:27 pm »
Tu akurat opierałem się na doświadczeniach u prywatnego, znajomego mechanika.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:36:35 pm »
Witamy na forum i nie, Konował, to nie anfan.

Wyspa, gratki z kupienia bryki, ja tam kasy nie mam, a nawet jak bym miał to nie stać mnie nawet na najtańszą nówkę, chyba, że coś z Indii, czy Chin :razz: Nie mniej oby Ci autko dobrze służyło i byś był zadowolony, a najpoważniejszą usterką jak się przytrafi przy najbliższych 500 000 km to wymiana starego oleju. :biggrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:05:09 pm »
Tu akurat opierałem się na doświadczeniach u prywatnego, znajomego mechanika.
Ja tak samo. :) plus na servisie volvo.




Tak po za tym: nie brakuje wam tu anfana ?:P

 

anything