trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 05, 2010, 07:25:00 pm »
Co do King's Bounty zaś, również polecam. Nie zgodzę się jednak, że Armored Princess jest lepsze niż Legenda, to po prostu klon tej gry.

To dodatek a nie klon. Sam świat wydał mi się w nim większy (w podstawce 3 główne wyspy + kilka pomniejszych lokacji). W Wojowniczej Księżniczce (WK) miałem wrażenie, że było ich więcej. WK była bardziej rozbudowana, więcej jednostek, więcej czarów itd. Mnie najbardziej podobały się walki z bosami (w podstawce były chyba  tylko 3, z których jedynie ta przeciw Krakenowi stanowiła wyzwanie) ostatni przeciwnik Legendy to jakaś kpina. Bardziej też zakończenie WK mi się podobało.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 05, 2010, 07:31:52 pm »
No właśnie, wszystkiego było więcej i to jedyna zaleta tego klonu.  To tak jak z Falloutem i jego sequelem. W dwójce było znacznie więcej questów i większy świat, ale jednak klimat bardziej podobał mi się w jedynce. To gra King's Bounty: Legenda przetarła szlak, a AP wydał mi się jedynie udanym klonem. Legendę oceniłbym na 9/10, AP na 8/10, bo jednak większość tych rzeczy była wcześniej i to taki odgrzewany kotlet był, ale z inną, bogatszą surówką niż wcześniej.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 05, 2010, 09:19:02 pm »
Ja najpierw zagrałem w dodatek, dlatego odpalając legende miałem wrażenie ze spotykam biedniejszego brata.
Swoją drogą Księżniczka była dużo lepiej zbalansowana, początek w KL: L jest strasznie trudny, gdzie większość przeciwników jest w stanie spalić połowę naszej armii, a od momentu gdy przyłączy się do nas Żniwiarz gra staje się banalnie prosta (tu zasługa 2 wspaniałych czarów, jeden atakujący wszystkie jednostki i zadający ponad 1k obrażeń astralnych, drugi który po ulepszeniu zabijał do 50% wrogich oddziałów. Bez problemu i 7-8k obrażeń można było zadać


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 05, 2010, 10:32:33 pm »
Bosowie to akurat łatwi nie byli- ale może dlatego że wojownikiem grałem: czary słabe a skrzynki rejdża nie użyjesz... No i ten kosiarz to był przegięty.

A co do starego KB: ja Cie! Jaki old skul! Nie wciąga mnie- jednak RPG a nie RTS :P Ale chyba pogram tylko dletego że wygląda na nie banalne (w sensie trudności rozgrywki).
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 05, 2010, 10:40:36 pm »
I tu jest pies pogrzebany. Nie dziwię się w takim razie, że AP bardziej ci się spodobało.  W Legendzie sama rozgrywka była w mojej ocenie lepiej skonstruowana, tzn. przejście od zera do bohatera było bardziej płynne (stopniowo zdobywało się kolejne duszki czy jak ich tam zwać). Jeśli chodzi o poziom trudności to właśnie Legenda jest znacznie łatwiejsza już od samego początku. Trzeba tylko wiedzieć jak grać. W AP przejście gry na najwyższym poziomie trudności (szczególnie wojownikiem, bo on potrzebuje najwięcej kasy) jest prawie niemożliwe (praktycznie nie można popełnić żadnego błędu i każdą bitwę należy wygrywać bez strat, inaczej okaże się, że brakuje kasy i w pewnym momencie nie można znaleźć przeciwnika, którego dałoby się pokonać). Jakiś czas temu próbowałem grać na najwyższym poziomie trudności, ale znudziło mnie takie drobiazgowe przeprowadzanie bitew (komputer reagował dokładnie tak samo w zależności od ustawienia jednostek i wystarczyło przestawić ich kolejność by np. ocalić jakąś jednostkę, to samo tyczyło się skarbów, jeśli wykonało się dokładnie takie same ruchy skarb był dokładnie ten sam, ale wystarczyła drobna zmiana i zamiast runy pojawiało się jedynie złoto).

@Ijon
Ja wojownikiem również grałem i większych problemów nie miałem. Wystarczyło inwestować w najlepsze możliwe jednostki (gdy dobrało się do potworków 5 poziomu rozgrywka stawała się wręcz łatwa na normalu, a mając na przykład 10 cyklopów, kosiło się wszystko i wszystkich, bo takie obrażenia zadawali, że głowa mała). Gdybym jednak podkręcił poziom miałbym znacznie większe problemy ze względu na wspomniany przeze mnie brak kasy (chyba 50% tego co na normalu).
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 10:45:39 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 06, 2010, 11:40:40 am »
Grałem na hardzie no i efekt był własnie taki, że trzeba było się w bitwach dość spinać- co jednak mi się podobało. Ostatecznie poległem na generale truposzy- nie mogłem już tego zamku zdobyć, a stworów- żeby się doexpić- to nie chciało mi się klepać: bo to by b. długo trwało.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 06, 2010, 04:17:04 pm »
Cytuj
CD-Action jest pełna wersja King`s Bounty Legenda. Warto w to zagrać?
Dopiero będę grać.
Cytuj
Jeśli chodzi o Disciples 3 to po pobieżnym zapoznaniu się z "demem" wywaliłem je w choinkę. Zero klimatu, kiepskie walki, brak dyplomacji...
Się nie zgadzę...

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 07, 2010, 04:46:39 pm »
Polonia 1 ma w soboty ma emitować anime w godzinach 19.30 - 22.40. I to nie byle jakie, ale klasykę: W Królestwie Kalendarza, GIGI i Tygrysia Maska. Robi się naprawdę ciekawie.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 07, 2010, 06:40:39 pm »
A ja jakoś nigdy większości tej polonijnej klasyki nie potrafiłem docenić. Nie ciąży na mnie sentyment (za gówniarza nie oglądałem chińskich bajek) no i wśród staroci z łatwością można znaleźć dużo lepsze tytuły.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 07, 2010, 06:45:21 pm »
Do tych tytułów akurat też nie mam większego sentymentu.
Jarał bym się gdyby puścili na przykład Cobre. Ale z tego co było to z chęcią zobaczył bym jeszcze raz Robin Hooda.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 07, 2010, 08:33:17 pm »
W czym problem? Gugiel, torrent i gotowe.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 07, 2010, 10:57:54 pm »
Kuźwaaaa!... Nie mam Polonii 1.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 08, 2010, 06:41:18 am »
Kiedyś na studiach ściągnęliśmy sobie kilka odcinków Tygrysiej Maski z polskim lektorem i z niektórych tekstów prawie płakaliśmy ze śmiechu.

Offline Hamtaro666

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 08, 2010, 07:44:32 am »
Ale kombinują z tymi nowymi smakami czipsów, a i tak najlepsze są klasyczne solone Laysy i paprykowe Chio.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 08, 2010, 10:01:50 am »
Też nie lubię tych nowych wynalazków o dziwnych smakach. Nie ma jak dla mnie lepszych chipsów do piwa niż Chio o smaku pikantnej papryki, albo Laysów.