Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 173110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 21, 2010, 07:34:51 pm »
Tjaaaa... Też oglądałam, ale mało już pamiętam. Głównie czołówkę :P




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 23, 2010, 02:06:31 pm »
Powiedzcie mi jakie polecacie anty wirusy? Z jakich korzystacie?(co myslicie o pandzie?)
Mam wyrobione zdanie na ten temat, no ale może coś się zmieniło.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 23, 2010, 02:59:01 pm »
Panda to shit jakich mało :P. Miałem w wersji wykupionej i lockneło mi windowsa twierdzac ze to wirus co powodowało że system po załączeniu zaraz się resetował :). później robiłem testy jak mi się udało pande usunąć czy rzeczywiście coś się nie wdarło w pliki systemowe ale wszystko było ok po prostu Panda zwariowała...
Kiedyś dobry był MKS ale odkąd zmienił się właściciel w firmie ponoć mocno podupadł. Ja osobiście w tej chwili używam darmowego AVG i jestem zadowolony, ponoć Nod też jest dobry polecał mi go znajomy informatyk (a koleś dobrze się zna bo to nie jakiś gościu z podrzędnego komputerowego tylko koleś aktywnie piszący oprogramowanie i mający pod sobą grupę programistów w dużej firmie), z kolei starszy ma Northona wykupionego i raczej zadowolony jest ale podejrzewam ze Northon jak to Northon pozera sporo zasobów systemowych nawet mimo tego ze to poprawili ponoć w najnowszych wersjach, ale testów nie robiłem.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 23, 2010, 03:53:42 pm »
Panda to shit jakich mało :P. Miałem w wersji wykupionej i lockneło mi windowsa twierdzac ze to wirus co powodowało że system po załączeniu zaraz się resetował :smile: . później robiłem testy jak mi się udało pande usunąć czy rzeczywiście coś się nie wdarło w pliki systemowe ale wszystko było ok po prostu Panda zwariowała...
Kiedyś dobry był MKS ale odkąd zmienił się właściciel w firmie ponoć mocno podupadł. Ja osobiście w tej chwili używam darmowego AVG i jestem zadowolony, ponoć Nod też jest dobry polecał mi go znajomy informatyk (a koleś dobrze się zna bo to nie jakiś gościu z podrzędnego komputerowego tylko koleś aktywnie piszący oprogramowanie i mający pod sobą grupę programistów w dużej firmie), z kolei starszy ma Northona wykupionego i raczej zadowolony jest ale podejrzewam ze Northon jak to Northon pozera sporo zasobów systemowych nawet mimo tego ze to poprawili ponoć w najnowszych wersjach, ale testów nie robiłem.
Kamień z serca. Identycznie myślę. Pytałem, bo miałem spór z kumpel. Ten twierdził że wszystko to lipa i chce pandę bo jest najlepsza. Motywował się tym, że wygrała jakieś coś tam z czymś tam(notowania czy coś). Miał on eseta 4(sam korzystam z 3.64 - i nie mam zamiaru zmieniać), ale stwierdził, że to gówno bo coś mu się zrobiło. Zapomniał dodać, że ma skłonności to zwalania najprostszych rzeczy i nawet prosto rzecz do zrobienia potrafi zwalić.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 23, 2010, 04:44:05 pm »
Potwierdzam. Cokolwiek byle nie Panda - wybór na szczęście jest dosyć spory. Najlepszy wydaje mi się Kaspersky, ale z przyczyn finansowych korzystam obecnie z darmowego Avasta popartego AD-Aware. W ciągu dwóch lat to combo tylko raz nie dało rady.
Potwierdzam także że NOD jest dobry, jak i to że Norton pożera mnóstwo zasobów. Tak się akurat składa, że miałem zainstalowane u siebie do testów większość najpopularniejszych programów antywirusowych.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 23, 2010, 06:07:45 pm »
Ja mam AVG z Ad-aware, ten duet buszuje mi na kompie od kilku lat i nie mam zamiaru go zmieniać. Miałem kiedyś nortona, ale to chłam i zżera połowę wydajności kompa, Avasta też miałem, ale jakoś nie przepadałem za nim. Wolę AVG.
Nod'a ma mój znajomy (informatyk, można by rzec pasjonuje się programami i ciągle coś tam grzebie i testuje), w sumie proponował mi kiedyś czy bym nie chciał, ale zostałem przy AVG. Wg niego oba programy są dobre, zależy tutaj co kto lubi.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 23, 2010, 08:10:39 pm »
Dawno temu miałem NODa, ale wtedy zbyt wiele niewinnych plików uważał za zawirusowane. Potem przestawiłem się na Nortona, ale kiedy minął okres próbny, nie chciałem płacić i zainstalowałem Avasta. Ten służył mi długo i dobrze, ale najnowsza wersja zbyt zamula system.  Teraz mam AVG i jest dobrze ;)
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 23, 2010, 08:16:30 pm »
He he - dlatego nie korzystam z najnowszej wersji. :D Zostałem przy 4.8 nie przeskakując na 5.0.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 24, 2010, 12:05:09 am »
Ja też mam Avasta, ale właśnie ową mulącą piątkę... Tak to jest, jak te sprawy zwala się na informatyków z serwisu, zamiast myśleć samemu...




Classic is fantastic. Yeah.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 24, 2010, 12:17:14 am »
Najweselsze jest to, że z oficjalnej strony Avasta nie idzie już zassać innej niż najnowsza. Kto się nie zabezpieczył w porę, teraz budzi się z ręką w nocniku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 24, 2010, 10:20:35 am »
Nie rozumiem Waszych narzekań. Na jakiej podstawie teza, że 5tka zamula?
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 24, 2010, 12:34:26 pm »
Fakt, troszkę źle się wyraziłem. System sam w sobie nie działa wolniej, ale po aktualizacji do piątki Windows włączał mi się jakieś dwa razy dłużej. Tzn. czas między pokazaniem się na ekranie loga Windows a pełnym załadowaniem się procesu Explorer.
Nic innego wtedy nie instalowałem, raczej nie załapałem żadnego syfa, jestem fanatykiem czystości systemu (wyznaję kult prostoty, regularnie sprawdzam autostart i rejestr).
Prawdopodobnie chodzi o to, że antywirus dokładnie przygląda się poszczególnym procesom przy uruchamianiu systemów. Próbowałem to cholerstwo wyłączyć, ale pomogło dopiero odinstalowanie Avasta...
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 24, 2010, 04:06:07 pm »
Ja z kolei mam mało pamięci - tylko 512 MB. I tak jak pisze Ace, u mnie bootowanie kompa (już samo w sobie długie, bo na starcie uruchamia mi się masa programów) wydłużyło się do kilku minut.
Przy okazji też mam fioła na punkcie porządków - regularnie czyszczę tempy, pilnuję rejestru i ogólnie wykonuję masę czynności, o których szary użytkownik nawet by nie pomyślał.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 26, 2010, 07:09:42 am »
He he - dlatego nie korzystam z najnowszej wersji. :D Zostałem przy 4.8 nie przeskakując na 5.0.

Same Here

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 26, 2010, 10:33:36 am »
Odnośnie avasta powiem, że pożegnałem z nim się dawno temu. Spróbowałem go i mnie zawiódł nie raz.(aby z 4.8 miałem kontakt)

 

anything