Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 173122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FurryThales

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 26, 2010, 10:35:33 am »
Nie wiem czy tutaj powinienem zadać to pytanie, ale lepszego tematu chyba nie znajdę ;>
Otóż może ktoś się zna na tych wszystkich kodekach, playerach i będzie w stanie mi pomóc. Jak oglądam anime w wyższej rozdzielczości, (BDripy, najczęściej przy 1080p, a teraz przy 720p takie coś mi się zrobiło...) to po openingu i endingu obraz zostaje trochę w tyle i nie potrafi zgrać się z dźwiękiem, muszę za każdym razem cofać odcinek do momentu, w którym jedno albo drugie się kończy. Raczej nie wydaje mi się, żeby to był problem ze sprzętem (dwa rdzenie są, karta graficzna niedawno wymieniona z 8800gt na 9800gt, bo się popsuła :<...), kodeki też chyba złe nie są, bo CCCP, a te prawie wszędzie polecają. Jakiś pomysł?

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 26, 2010, 10:49:17 am »
Pierwsze, jaki odtwarzacz, bo różne mają różną wydajność.
Po 2gie kodeki kodekami ale jaki plugin do renderowania używasz często zmiana pluginu tez może dużo zmienić w kwestii wydajności.
Ja osobiście odtwarzam w Media Player Classic z pluginem Haali i raczej nie mam problemu nawet z HD.
W MPC aby zmienić sobie plugin wchodzimy w Opcje i Output, tam mamy opcje do wyboru :smile: .
A i jeszcze proc, bez 2 rdzeniowa nie ma co podchodzić do Blu Ray :)
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 11:05:02 am wysłana przez wyspa »

Offline FurryThales

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 26, 2010, 11:05:23 am »
Używam Media Player Classic, plugin mam ustawiony na Overlay Mixer, spróbuję przestawić na ten Haali i zobaczę czy coś pomogło.

EDIT: Jak pisałem w poście wyżej, dwa rdzenie mam, przestawiłem na to Haali ale to samo, kolory tylko jakieś takie za bardzo nasycone się zrobiły =P
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 11:10:55 am wysłana przez FurryThales »

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 26, 2010, 12:25:09 pm »
Spróbuj bestplayera 2(któregoś z nowszych odsłon) - u mnie o wiele lepiej sobie radzi niż MPC. Pozwala mi na oglądanie tego czego na innych nie mógł bym sobie pozwolić. (osobiście uzywam k lite cocdec pack chyba 4.3.4[najnowsze jakoś nie chco u mnie działać:P] + best player2. i nic więcej nie robię]


Poszukuje fajnej stronki z tapetami anime o większej rozdzielczości powiedzmy od HD wzwyż. Zna może ktoś? Bo w googlach niż ciekawego i za mało, a w krainie tapet małe rozdziałki.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 12:29:43 pm wysłana przez Jackal »

Offline FurryThales

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 26, 2010, 04:15:52 pm »
Bestplayera kiedyś używałem, ale skoro przerzuciłem się na MPC to coś z nim musiało być nie tak ^^ Ale dzięki, zupełnie z głowy mi wyleciało żeby innym odtwarzaczem spróbować.

Co do stron z tapetami anime > http://konachan.com/

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 26, 2010, 05:38:05 pm »
Wiem starego [jedynkę też porzuciłem] to nie, ale 2 jest naprawdę dobra.
A stronkę sprawdzę. Dzieki,

Offline FurryThales

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 26, 2010, 07:34:36 pm »
Z bestplayerem to samo ;E W sumie nie przeszkadza mi to, bo w trakcie oglądania jest wszystko okej, ale nie miałbym nic przeciwko jakby w jakiś sposób udało mi się pozbyć tego problemu :)
A czy jeśli opening i ending nie są wbudowane w odcinek, tylko są jako osobne pliki, to możliwe żeby to powodowało takie opóźnienia w trakcie przejścia? Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć, ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi... ^^

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 26, 2010, 08:43:36 pm »
A czy oba rdzenie są używane po równo? Bo może być tak że jeden jest obciążony ponad miarę, a drugi tymczasem sobie ziewa z nudów. Ewentualnie może system masz już zasyfiony - masa niepotrzebnych plików wbrew pozorom też potrafi wpływać na prędkość działania kompa.
Zaś co do linkujących plików - osobiście nie spotkałem się żeby miało to jakikolwiek wpływ na opóźnienia. U mnie albo coś działa OK, albo nie działa, bez względu na to czy linkuje czy nie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline FurryThales

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 26, 2010, 10:38:19 pm »
Używane są po równo, mniej więcej. System zasyfiony nie jest, przez trzy miesiące nawet nie zdążyłbym go zasyfić ^^ Zorientowałem się już, że to jednak problem z tymi linkującymi plikami jest, te takie normalnie, nie przekombinowane, działają poprawnie. Pobuszuję jeszcze w necie, może akurat na coś trafię, dzięki wszystkim za pomoc ;)

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 27, 2010, 07:51:55 pm »
Wywal. Więc masz problem z Haali Miedia Splitterem. Jeśli masz tego z CCCP, przeinstaluj kodeki (tzn. najpierw doszczętnie wywal, potem zainstaluj na nowo). Jeśli nie pomorze, nie instaluj tego z paczki, tylko http://haali.su/mkv/
I'd like to be a tree

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 29, 2010, 02:07:06 pm »
Zdałem prawo jazdy za pierwszym podejściem :biggrin: .

Offline CoraX

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 29, 2010, 02:56:19 pm »
Gratulacje! To teraz: "zbieraj punkty i wygrywaj nagrody"  :razz:

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 29, 2010, 04:26:15 pm »
Gratulacje Lordzie. Tylko nie zrób jak mój kumpel który po kupnie auta chciał sprawdzić ile wyciśnie na drodze i po miechu od odebrania prawka, zarobił 400 zł i 10 punktów. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 29, 2010, 05:00:48 pm »
Ja co prawda zdałem za n-tym razem, ale przez kilka lat nie zarobiłem ani jednego punkcika.

No ale gratulacje ;)
I'd like to be a tree

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 29, 2010, 08:49:17 pm »
Dziękować, dziękować. Przy okazji trzasnę sobie okolicznościowego avatara :biggrin: .

Tylko nie zrób jak mój kumpel który po kupnie auta chciał sprawdzić ile wyciśnie na drodze i po miechu od odebrania prawka, zarobił 400 zł i 10 punktów. :biggrin:
To ja znam historie kolesia, który na 18-stkę dostał od rodziców samochód. Błyskawicznie zapisał się na prawko i po tygodniu od otrzymania dokumentu nie wyrobił na zakręcie :wink: . Miał złamaną rękę, nogę i parę żeber.

 

anything