Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 02, 2011, 08:33:28 am »
jak AG miało promocje to sam wiele tytułów kupiłem, 10zł za jedną płytę to dobra cena :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 02, 2011, 09:23:50 am »
Tak wszyscy rozpaczali na ACPie, że kasują Anime Gate, ale czy to aż taka szkoda?
Tak. Jakość wydań AG powoli rosła, zaproszono do współpracy fansuberów, więc wszystko szło imo w dobrym kierunku. Jeżeli kiedyś byśmy chcieli mieć porządnie wydawane nowości to od czegoś trzeba zacząć.
Te wydania wcale nie były jakieś ambitne pod względem jakości ani żadnym hitem cenowym.
Stand Alone Complex od IDG się nie sprzedał, mimo że to tytuł z najwyżej półki, świetnej jakości i w śmiesznie niskiej cenie. Ilość i popularność serwisów typu kreskówka.fani też o czym świadczy.

Sądzę, że gdyby w Polsce wydano jakiś hicior równolegle z wydaniem japońskim to:
a) wersja DVD by się nie sprzedała bo ludzie wolą lepszą jakość BD
b) wersja BD by się nie sprzedała bo byłaby za droga
c) spora część osób nie dokonała by zakupu, bo już widziała wersje TV
d) osoby które nie widziały wersji TV nie będą chciały kupować kota w worku,
a wszystko sprowadza się po prostu do "wolę piracić, a powód się znajdzie".

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 02, 2011, 10:50:11 am »
Jeżeli AG chciało sobie wyrobić dobrą opinię należało od początku zabrać się porządnie za temat.


Szczerze mówiąc to rzeczywiście pewnie wszystko roznosi się o piractwo i niechęć kupowania oryginałów.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 02, 2011, 11:00:33 am »
Jak dla mnie idea wydawnictwa poświęconego tylko i wyłącznie animu jest w naszych warunkach poroniona. Pojedyncze filmy wydane przez inne wydawnictwa (np. Cowboy Bebop) były zrobione dobrze, lepiej od tego, co nam serwowało AG czy AV. Nie były też specjalnie drogie (cena standardowego filmu). Trzeba tylko namówić jakieś większe wydawnictwo, żeby na próbę wydało krótką serię. Na normalnych warunkach przyjętych przez wydawnictwa filmowe - nie animowane. Będzie bez narzekań na jakość i cenę (średnia wydawnicza w Polsce). Okaże się - wydawca był do dupy czy raczej środowisko.

Fani produkcji z Bollywood mimo specyfiki swojego zainteresowania nie mają u nas własnego wydawnictwa i całkiem nieźle na tym wychodzą. Mają filmy, serie wydawnicze, kiedyś w markecie widziałem nawet jakiś serial. Po co nam wydawnictwo działające na zasadzie 'Jestem amatorem, lubię anime, będę je wydawał'?
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 02, 2011, 12:09:07 pm »
Po co nam wydawnictwo działające na zasadzie 'Jestem amatorem, lubię anime, będę je wydawał'?
Bo wydawało się że to dobry pomysł. Skoro zwykłe wydawnictwa nie interesowały się anime, to wydawnictwo wydajające anime wydawało się dobrym pomysłem.
W istocie było to całkiem niezłym i trafionym, ale tylko pomysłem, bo zabrakło wszystkiego po za pomysłem.

Ze strony wydawnict, zapewne spowodowane ograniczonymi zasobami budżetowymi i brakiem odpowiednich maszyn, jakość była słabsza, tłumaczenia miały niedociągnięcia, sporo też winy leżało po stronie czasem mało znanych tytułów jakie wychodziły (choć tutaj na przykładzie GiTSa widać iz to nie jest główny powód).
Wg. mnie jak na Polskie realia, ceny nie były jakoś wielce wygórowane 25 zł za dvd to nie jest wielka kwota, jak zwykłe filmy (fakt w lepszej jakości) kosztują ok 40-50 zł. Zatem jak dla mnie dostawaliśmy to co powinniśmy dostawać za taką cenę.

Natomiast w mojej opinii, największa przyczyna leży po stronie środowiska, ileż razy słyszałem/widziałem smarkaczy stwierdzających jak mają wydać te 20zł na DVD z anime, to sobie za darmo z torrenta ściągną. Sam nawet byłem światkiem takiej rozmowy w empiku, właśnie kupując którąś tam płytkę GiTSa.
Zatem tutaj jest problem, kiedyś każdy się cieszył z każdej pierdoły, a jak się zdobyło VHSa to ekipa się zbierała u kogoś i było prawdziwe kino domowe, teraz "nowy" fandom jest rozpieszczony przez ogólnodostępne materiały w necie.

No tyle mojego... bo zaraz referat napiszę
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 02, 2011, 01:16:51 pm »
 
Cytuj
teraz "nowy" fandom jest rozpieszczony przez ogólnodostępne materiały w necie.
To jest raczej ogólna przypadłość pokolenia internetowego i "fandom" m&a wcale się w tym nie wyróżnia.
Wpływ na to mają także pewne zapóźnienia cywilizacyjne w stosunku do Europy Zachodniej gdzie przecież rynek mangowy jest dosyć mocny a dostęp do internetu znacznie większa niż u nas.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 02, 2011, 03:54:14 pm »
Zgadza się, dotyczy to "pokolenia internetowego" jednak rozmawiamy o MiA zatem odniosłem się do tego konkretnego środowiska.
Co do zapóźnień i zachodniej Europy, zapewne masz rację, wszak lata żelaznej kurtyny Radzieckiej na pewno nie przyczyniły się do swobodnego przepływu informacji, jak i rozwoju. Lecz dodatkowo utrwaliły Polaków w przekonaniu iz jeśli gdzieś można "pocwniaczyć" i dorwać cos droga wymiany, lub nawet za darmo, to tak najlepiej robić. I niestety odbija się to obecnie, jak nawrót choroby, bo skoro "mam wydać 20 zł na płytkę?, to se ku...a ściągnę z torrenta tego ghosta" cytując zasłyszaną rozmowę z Empiku.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 02, 2011, 04:22:02 pm »
Jak dla mnie idea wydawnictwa poświęconego tylko i wyłącznie animu jest w naszych warunkach poroniona.  (...)Po co nam wydawnictwo działające na zasadzie 'Jestem amatorem, lubię anime, będę je wydawał'?
Też o tym myślałem, tylko że AG to był dział Vision - było nie było kolosa w dziedzinie dystrybucji DVD. Nie wiem czy w Polsce jest coś większego niż to.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 03, 2011, 12:55:58 am »
Vision to przecie zaczynał działalność jak VHSy były powszechne, a o DVD nikt nawet nie słyszał. ;)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 04, 2011, 10:31:37 pm »
Eminem Feat. Lil Wayne- No Love, niezły miks serio. Eminem to jednak jest wielki gość ma super teledyski, jest biały, a do tego potrafi wypluć 100+ wyrazow na minutę...  Odjazd totalny...

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 04, 2011, 11:03:08 pm »
Eminem Feat. Lil Wayne- No Love, niezły miks serio. Eminem to jednak jest wielki gość ma super teledyski, jest biały, a do tego potrafi wypluć 100+ wyrazow na minutę...  Odjazd totalny...
Blech... wole Cypress Hill

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 06, 2011, 04:04:20 pm »
Jutro w TVP Kultura o 20 ma lecieć Nausicaa z Doliny Wiatru, a w środę Laputa podniebny zamek.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 06, 2011, 04:08:50 pm »
A chyba w piątek Totoro.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 06, 2011, 05:14:52 pm »
Dziwne, że w polskiej tv coś takiego puszczają. W sumie sam nie wiem o czym to jest jedynie co kojarzę to parodie z ginatamy. Na ten temat.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 06, 2011, 05:18:17 pm »
Dla TVP Kultura to nie jest nic dziwnego. W końcu coś koło roku temu leciała na tym programie cała seria Cowboy Beebop. A teraz zabrali się za puszczanie filmów wytwórni Ghibli.

 

anything