Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 15, 2011, 11:24:27 am »
A ja mam konto i nic nie dostaje od nich i szczerzę mówiąc (pisząc) wcale nie jest mi z tego powodu smutno :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 15, 2011, 03:13:25 pm »
U mnie jak u Huntera : )

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 15, 2011, 03:33:43 pm »
Czuję się dyskryminowany do mnie też nic nie przysyłają.

Ciekawe czy obecne rosyjskie prztyczki nie spowodują jakiegoś przełomu w Japonii co do zmian w konstytucji a pro po posiadania armii. Chociaż samo powstanie JSDF było sporym jej nagięciem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 15, 2011, 05:56:27 pm »
Dostałem maila z tanuki.pl. Tylko, że ja się tam nigdy nie rejestrowałem, a nawet tam nie zaglądałem. Skąd oni mają moje namiary?
Ja nie dostałem. Chyba mnie nie lubią.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 15, 2011, 08:34:19 pm »
Ha, przed chwilą widziałem połowę GiTS SAC na Hyperze, niby nic ale zawiodłem się trochę. Po tym jak ostatnio puszczali oryginalne ścieżki dźwiękowe z napisami PL, tak tym razem, nie dośc że jest lektor, to zza głosu "pana jakby był kompletnie znudzony czytaniem" przebija się bodaj francuski dubbing/lektor.

To tak trochę powrót do przeszłości.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 15, 2011, 09:24:20 pm »
Tanuki mnie też nic nie śle najwidoczniej moja sława mnie poprzedza...

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 18, 2011, 08:02:34 am »
Stare hentaje są fajne. Można je oglądać jak normalne animce z bonusami w postaci seksu i nagości. Te nowe to tylko do fapowania się nadają  :sad:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 18, 2011, 05:57:02 pm »
Dobre hentaje nie są złe. Ostatnio większość jakie widziałem wyglądają tak samo: jeden facet sypia z dwoma panienkami. On nie może się zdecydować na jedną to one decydują się na trójkącik i że się będą nim dzielić...

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 18, 2011, 11:41:28 pm »
Nadrobiłem trochę zaległości, tym razem na ruszt poszedł "Upadek" (film z którego pochodzi meme p.t. "Hitler is not amused")
Film całkiem zacny. Nie odczułem jakieś nachalnej propagandy, ani zbytniego moralizatorstwa na siłę. Dość realistycznie pokazane ostatnie dni oraz upadek III Rzeszy w samym jej centrum czyli kancelarii (bunkrze) Hitlera w Berlinie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 19, 2011, 12:22:38 pm »
Nieźle się uśmiałem oglądając Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec Bessona. Nie ma co porównywać z jego hitami ale bardzo przyjemnie się oglądało.

Zamierzam kupić sobie pierwszego smartfona z androidem. Drugi dzień już przeglądam fora i zaczyna mnie od tego boleć głowa  :???:
Ciężko będzie się przestawić ze starego dobrego soniacza.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2011, 02:13:10 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 19, 2011, 08:29:39 pm »
Dobre hentaje nie są złe. Ostatnio większość jakie widziałem wyglądają tak samo: jeden facet sypia z dwoma panienkami. On nie może się zdecydować na jedną to one decydują się na trójkącik i że się będą nim dzielić...
Niestety, ale już dawno zauważyłem, że coraz gorzej z tymi hentajami. Teraz to faktycznie wszystko zasługuje tylko na takie określenie. Oczywiście wcześniej też większość była przeciętna, ale obecnie dotyczy to 95 procent produkcji.

Ogólnie szkoda, że te filmy są tak beznadziejne w porównaniu do eroge.

Offline Fillo

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 20, 2011, 01:20:43 am »
Zaliczyłem dziś pierwszy kontakt z japońskim teatrem. Nō gwoli ścisłości.  Nasza ambasadorka w Tokio, Jadwiga Rodowicz napisała z okazji roku chopinowskiego sztukę w tej konwencji - po polsku.  W Warszawie wystawił ją jednak tokijski teatr Tessenkai po starojapońsku ( zrozumiałem 10 słów na krzyż a spektakl trwał jakieś 2 h )- tłumaczenie było wyświetlane na ekranach.


http://www.culture.pl/pl/culture/artykuly/wy_in_teatr_no_stroiciel_fortepianu_2011


Sala była pełna, niektórych nie wpuszczono,  stawiło się sporo Japończyków,  ludzie w różnym wieku. Ogólna reakcja : bariera kulturowa, chociaż owacja była.

Szkoda że byłem zmęczony i momentami odpływałem,  bo ten rodzaj teatru wymaga uwagi. Z drugiej strony mój stan  dobrze korespondował z treścią sztuki :wink: Było to bezcenne doświadczenie dla japonisty i dające od myślenia przeżycie. Wielkim fanem Nō jednak nie zostałem. 

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 20, 2011, 02:39:17 pm »
Cytuj
Ogólna reakcja : bariera kulturowa, chociaż owacja była.
Znaczy się, że niejapońska część publiczności nic z tego nie zrozumiał?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Fillo

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 20, 2011, 03:35:08 pm »
Idąc do szatni usłyszałem rozmowę pt "Nie wierzę, że jakiemuś Polakowi mogło się to podobać".  A  bębenki flet i  okrzyki chóru

Traditional Japanese Noh Music-Gaku
 
nazywano zbędnym hałasem. ( a do czego przepraszam mieli tańczyć ?)
jako że przypadkiem siedziałem obok dwóch dziewczyn z japonistyki nie słyszałem żadnych komentarzy w trakcie samego spektaklu.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 20, 2011, 03:51:59 pm »
Nazwijmy to po imieniu, ignorancja.
Nie każdemu się to musi podobać ale tego typu teksty kiepsko świadczą o tych osobach.

Link zaraz przypomniał mi o OSTcie Akiry bo chyba tam pierwszy raz słyszałem tego typu utwór (Illusion).
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything