trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #570 dnia: Marzec 09, 2011, 03:53:05 pm »
Słabo trzymaliście kciuki, ale i tak się udało: 3+. :)
(Średnia ocen: 3,84. :P )
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #571 dnia: Marzec 09, 2011, 04:08:49 pm »
Cytuj
Ale z Was użyszkodnicy...
Zamykam żeby pokazać że wróciłem, jutro wywalę.
(Ale obrazek z kucykiem fajny- więc tym razem bez ostów. :) )
Sugerowałbym raczej przeniesienie do rozważań, ale co ja tam wiem  :roll:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #572 dnia: Marzec 09, 2011, 04:24:33 pm »
Również popieram przeniesienie tamtych postów do rozważań.

No i gratulacje Ijon :smile: .

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 09, 2011, 06:20:02 pm »
A można było temat zmienić i wywalić pierwsze 5, czy 6 postów o szukaniu mangi. Ale co tam. :P

Gratki Ijon.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 09, 2011, 06:35:39 pm »
Gratulacje.
Od poniedziałku mam staż w starostwie. Naprawdę ciekawe miejsce. Dzisiaj nosiłem 350 kilogramów tablic rejestracyjnych w 8 piętra do piwnicy...

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 09, 2011, 06:53:05 pm »
Jeśli nie naraz, to nie tak źle :P :)

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 09, 2011, 07:17:53 pm »
3 to zawsze więcej jak 2, także wcale nie słabo :P Gratsy :D
 
Zawsze uważałem się za miłośnika polskich komedii, twierdząc że najłatwiej nam zrozumieć i najlepiej trafia do nas satyra na rzeczywistość w której sami żyjemy. Do moich ulubionych twórców niewątpliwie należy Bareja ze swoimi kultowymi Alternatywami 4 i Zmiennikami. Ale ostatnio, podgapiając się matce w telewizor odkryłem nowy serial, który sprawił że zachciało mi się odstawić anime na jakiś czas. Ranczo to wyśmienita satyra na to co dzieje się na polskiej wsi. Mamy więc trzęsącego okolicą groźnego i cwanego wójta, jego brata księdza proboszcza (w obu rolach wystąpił Cezary Żak), niezbyt rozgarniętego posterunkowego, zaradną Amerykankę która przyjechała aby przejąć spadek w postaci domu po zmarłej babci... Bohaterów jest zresztą dosyć sporo, ale moimi definitywnymi ulubieńcami są bywalcy przysklepowej ławeczki, którzy nontopper konsumują na niej jakieś piwko albo miejscowy specyjał, zwany Mamrotem Podlaskim. Ich komentarze na wszystko co dzieje się we wsi, a także cały porządek tego świata pokazany przez pryzmat ich uprzedzeń i fobii momentami po prostu wyrywają z kapci. Ogólnie akcje które w serialu odchodzą są momentami tak boleśnie prawdziwe, że aż odechciewa się śmiać, czyli mamy tutaj dokładnie to samo za co pokochałem twórczość Barei. Polecam wszystkim którzy potrafią się śmiać z otaczających nas, wszechobecnych absurdów i nie uważają że oglądanie "jakiegoś polskiego serialu dla kur domowych" to obciach - nie zawiedziecie się.
Mnie tam Bareja się przejadł przez te ciągłe powtórki, ale "Ranczo" zaiste, udało im się :D Tylko mam poważne obawy, czy kolejnym sezonem nie zepsują całości. Miało się planowo skończyć na czterech, a teraz chyba szósty się zaczął... Zobaczymy. Byleby tylko "ławeczki" od Mamrotów nie odcięli, bo to będzie normalnie jak... House bez vicodinu :P
A "polski serial dla kur domowych" to mogą być "Barwy szczęścia" czy inna soap opera :P Zresztą ja osobiście wyznaję zasadę, żeby nie odrzucać polskich seriali, ino obczajać pierwszy odcinek i potem oglądać albo nie.

a jakby i tego było mało, zaopatrzyłem się niedawno w 104 zeszyciki W.I.T.C.H.-a.
No proszę! Myślałam, że kobiety powyżej 17 roku życia i faceci tego nie tykają :D Dopiero zaczynasz z tym czy jakaś styczność wcześniej już była? Ja osobiście śledziłam od połowy historii 12 portali (potem ten brakujący początek nadganiałam) aż do początku czwartego arca zdaje się. Osobiście uważam, że już od trzeciego kreatywność twórców się chrzani, no, ale sam ocenisz :P
 
Naprawdę momentami mam wrażenie że fatalnie jest mieć szerokie horyzonty i interesować się tyloma rzeczami naraz. W dobie internetu zdobycie ich to nie problem, ale niestety na ich skonsumowanie potrzeba kilkukrotnie więcej czasu niż na ich wyszukanie plus zassanie...
... Lubię pana, panie Tenchi. Jakby doba miała 48 godzin, to by wszyscy chyba szczęśliwi byli.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline CoraX

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 09, 2011, 07:57:17 pm »
Gdyby doba miała 48 godzin, to może bym się wreszcie wyspał. Ale obawiam się, że wtedy i pracować trzeba by było 2 razy tyle. Mimo dobrej organizacji czasu podejrzewam, że jednak i tak tyle by mi nie wystarczyło aby robić wszystko to co bym chciał.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 09, 2011, 09:31:12 pm »
Mnie tam Bareja się przejadł przez te ciągłe powtórki,
A ja mogę w kółko i na okrągło. Przynajmniej raz w tygodniu oglądam sobie jakiś losowo wyrwany odcinek ze wspomnianych serii, tak żeby czasem nie zapomnieć dialogów. :smile:

Cytuj
ale "Ranczo" zaiste, udało im się :biggrin: Tylko mam poważne obawy, czy kolejnym sezonem nie zepsują całości. Miało się planowo skończyć na czterech, a teraz chyba szósty się zaczął...
Piąty.

Cytuj
A "polski serial dla kur domowych" to mogą być "Barwy szczęścia" czy inna soap opera :P Zresztą ja osobiście wyznaję zasadę, żeby nie odrzucać polskich seriali, ino obczajać pierwszy odcinek i potem oglądać albo nie.
Tak napisałem na wszelki wypadek, bo wiem że wiele osób uważa oglądanie polskich produkcji za totalny obciach.

Cytuj
No proszę! Myślałam, że kobiety powyżej 17 roku życia i faceci tego nie tykają :biggrin: Dopiero zaczynasz z tym czy jakaś styczność wcześniej już była?
Czytałem polskie wydania jakoś tak od 35, ale było sporo dziur po drodze (osoba pożyczająca nie kupowała). Po 41 zaczęła robić to regularnie i dojechała do 70 (naszego). Szybkie śledztwo na sieci pokazało, że nasz 70 to tak naprawdę bodaj 34 i jest ich już 104. Jak zatem miałem oprzeć się pokusie, aby nie zassać i nie przeczytać po kolei, tak jak miało być, a potem kontynuować na dziewicze tereny?

Cytuj
Ja osobiście śledziłam od połowy historii 12 portali (potem ten brakujący początek nadganiałam)
Na ten niestety nie załapałem się w ogóle. Zacząłem w połowie akcji z Nerissą i dojechałem do momentu odwołania Wyroczni. Stąd moja ciekawość co też ten nowy uzurpator knuje.

Cytuj
Osobiście uważam, że już od trzeciego kreatywność twórców się chrzani, no, ale sam ocenisz :P
Cóż, historia z kroplami astralnymi faktycznie była jakaś taka nijaka. Ale motyw z nauczycielem informatyki a.k.a. tajnym agentem mającym wyśledzić czarodziejki, albo powrót ojca Will po prostu skopały mi tyłek.

Cytuj
... Lubię pana, panie Tenchi.
Odwzajemnione. :biggrin:

Cytuj
Jakby doba miała 48 godzin, to by wszyscy chyba szczęśliwi byli.
E tam, wtedy po prostu znalazłbym sobie więcej zajęć i wciąż brakowałoby czasu na to wszystko.

Nie ukrywałem spoilerów odnośnie fabuły W.I.T.C.H.-a, ale spójrzmy prawdzie w oczy: czy ktoś z was będzie to czytał?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 10, 2011, 03:56:19 pm »
Trza było pisać odrazu w rozważaniach.
Mogę Wam dać jeszcze około 24h na pokopiowanie wybranych przez Was postów. Ale potem temat do piachu.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 10, 2011, 04:05:03 pm »
Cytuj
a jakby i tego było mało, zaopatrzyłem się niedawno w 104 zeszyciki W.I.T.C.H.-a.
A to nie jest taka Barbie w świecie fantasy?

Ranczo mi się podobało ale tylko pierwszy sezon.
Przy drugim już wymiękłem.

Z najlepszych polskich seriali po 90tym to była chyba Ekstradycja. Ale też tylko początkowe sezony.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 10, 2011, 05:21:25 pm »
Fakt, mało było tam sztuczności i nieudolnej śmieszności, nie popadano też w głębię głęboką, że aż płytką. Za to też lubię Psy. Można się z tych filmów śmiać, ale chyba lepszego filmu akcji (nieśmiesznego) w tym kraju nie mieliśmy.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #582 dnia: Marzec 10, 2011, 11:03:15 pm »
A to nie jest taka Barbie w świecie fantasy?
Bynajmniej. Fabułę ma momentami o wiele poważniejszą niż niejedno anime. Niech zgadnę: dałeś się zwieść wyglądem polskich wydań? Jakieś horoskopy, wróżby, przepisy i obowiązkowy prezent okładkowy typu bransoletka, kolczyki czy getry.

Cytuj
Ranczo mi się podobało ale tylko pierwszy sezon.
Przy drugim już wymiękłem.
Zobaczymy jak będzie ze mną. Na razie jestem dopiero po 4 odcinku pierwszej serii.

Cytuj
Z najlepszych polskich seriali po 90tym to była chyba Ekstradycja. Ale też tylko początkowe sezony.
Nie wiem dlaczego, ale jakoś wybitnie nie lubię polskich filmów i seriali akcji. Przemoc i przekleństwa niby te same co w amerykańskich produkcjach, ale mimo wszystko jakoś mnie one odrzucają. Zdecydowanie wolę komedie wyszydzające naszą chorą rzeczywistość.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 11, 2011, 03:16:46 pm »
Dzisiaj Japonie nawiedziły trzęsienia ziemi i tsunami. Nie wygląda to za dobrze...

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 11, 2011, 03:25:59 pm »
Z tego co podają w TV widać, że zabezpieczenia przeciwko samym wstrząsom zdały egzamin znakomicie.
Ale niestety jak widać najbardziej katastrofalne skutki miała fala tsunami. Zdjęcia były naprawdę przerażające. A najgorsze, że przed czymś takim człowiek nie jest w stanie wymyślić żadnego zabezpieczenia.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.