trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: do dolepienia
« Odpowiedź #705 dnia: Maj 21, 2011, 03:50:51 am »
Wciąż za dużo, przynajmniej o połowę. Kroci to ja nie zarabiam w tej robocie. Niech zejdzie na obecny poziom cen nagrywarek DVD.
Poza tym aukcja? Tylko sklep, żebym w razie czego mógł pojechać i rzucić im wadliwy egzemplarz na pysk, a nie pieprzyć się ze ściganiem gościa i odsyłaniem mu pocztą.

A moderację to chyba poprosimy o przeniesienie tych kilku postów do "Działu powikłań".
Niech Wam będzie.
I.T.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 09:39:44 am wysłana przez Ijon Tichy »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #706 dnia: Maj 21, 2011, 12:06:27 pm »
Niech zejdzie na obecny poziom cen nagrywarek DVD.
10-15 lat to będzie za mało.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #707 dnia: Maj 21, 2011, 04:26:46 pm »
No to na razie nie będę nagrywał na BD. Przepłacać nie mam zamiaru.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #708 dnia: Maj 21, 2011, 04:38:35 pm »
A ja przy okazji wymiany kompa ( co mam nadzieję nastąpi w ciągu najbliższego roku) bardzo poważnie zastanowię się czy nie zakupić takowej nagrywarki.
Przy ilości archiwizowanych prze ze mnie danych może się to bardziej opłacać niż pozostanie przy dvd.
Zresztą cena samej nagrywarki nie jest tak ważna jak cena płyty a te widziałem, że kosztują w okolicach 5-6 zł.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #709 dnia: Maj 21, 2011, 04:50:14 pm »
Przyznam ci się że też o tym myślałem. Przelicznik w stosunku do DVD jest bardzo atrakcyjny, pytanie tylko czy podczas kupowania kompa będzie te dodatkowe 400-500 złotych na napęd. To może podnieść mi planowaną cenę o 1/4, a to już jest dużo. Dlatego właśnie piszę anfanowi, że na razie to raczej nie.
Na razie z danymi faktycznie było spoko. Ale pomalutku zbliżam się do konsol takich jak 3DO, PSX, gry pod DOS-a na CD czy już windowsówki na CD/DVD. Oczywiście ambitnie będę młócił pełne zestawy od A do Z, czyli trochę tego śmiecia się wytrzepie. Wolałbym nie myśleć ile płyt DVD to by mogło zająć...
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 04:54:38 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #710 dnia: Maj 21, 2011, 05:05:36 pm »
Ja mam 1 tera dysk zewnętrzny. Rok temu dałem 300zł, teraz już sporo potaniały.
Spokojnie leży sobie na półeczce. Czasem coś wrzucę, kiedy indziej wywalę niepotrzebne śmieci. Imo praktyczniejsze to od płyt. Żadnych błędów CRC, zgubionych pojenyńczych nośników, całej zawalonej szafki. No i dane nosi się między kompami z USB, a nie drogimi napędami.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #711 dnia: Maj 21, 2011, 05:19:56 pm »
Mój znajomy stwierdził, że nic już nie będzie nagrywał tylko jak się skończy miejsce to będzie kupował nowe dyski zewnętrzne.
Co też jest moim zdaniem rozsądnym wyjściem gdy się nad tym zastanowić.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #712 dnia: Maj 21, 2011, 05:22:31 pm »
Powiem wam że dysków się boję. Spadnie, potrzaska się... Ogólnie za dużo tam delikatnej mechaniki, która w moich najgorszych koszmarach nic nie robi, tylko się psuje. A płytka mi się nie popsuje. Podobnież między bajki wkładam opowieści, że płytki po roku należałoby przepalać. Mam kilka które mają już 15 lat i wciąż czytają się wyśmienicie - żadnych błędów, przekłamań, napęd nawet na sekundę nie zwalnia gdy je odczytuje. A że są mniej wygodne od dysku, tu się oczywiście zgadzam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline obik

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #713 dnia: Maj 21, 2011, 05:38:17 pm »
w jakimś to programie słyszałem mówili, że jeśli dane nie są przechowywane minimum na 3 różnych nośnikach to nie istnieja xD
nie ma idealnego nośnika.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #714 dnia: Maj 21, 2011, 06:07:14 pm »
Przespałem prawie cały wykład o bezpieczeństwie danych, ale istnieje też zasada względnej opłacalności. Tzn. trzeba dbać, żeby koszt kopii nie przekraczał wartość informacji. A trzymanie kilku giga tego samego animu na dysku, płycie i opłaconym serwerze jakoś mi się nie kalkuluje ;)
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #715 dnia: Maj 21, 2011, 06:24:40 pm »
Otóż to. :D Mnie płytki jak na razie jeszcze ani razu nie zawiodły, dlatego ufam im i doskonale wystarczają na moje potrzeby.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 21, 2011, 07:32:00 pm »
Zresztą cena samej nagrywarki nie jest tak ważna jak cena płyty a te widziałem, że kosztują w okolicach 5-6 zł.
Czyli 10 płytek platinum można już kupić poniżej 50 zł.

Wytrzymałość płytek to około 50 lat.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 07:35:23 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 21, 2011, 07:35:18 pm »
Kto normalny nagrywa na platinumach? Tylko Verbatim, TDK, Sony - coś co pożyje dłużej niż dwa miesiące.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #718 dnia: Maj 21, 2011, 07:42:07 pm »
Kto normalny nagrywa na platinumach? Tylko Verbatim, TDK, Sony - coś co pożyje dłużej niż dwa miesiące.
Co ty bredzisz ? Dawno takich głupot nie czytałem. Platinum to jedne z najlepszych płytek.

I jak pisałem wytrzymałość to kilkadziesiąt lat.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #719 dnia: Maj 21, 2011, 07:43:14 pm »
A płytka mi się nie popsuje.
Tenczu, z łaski swojej nie rób kabaretu. Płytki się psują i to psują się same z siebie, od samego leżenia na półce. Wiem to najlepiej z własnego doświadczenia - ostatnio dwukrotnie potrzebowałem czegoś wyszperać w starym archiwum i dwukrotnie próba ich odczytania zakończyła się wielkim FAILem, przy czym raz udało mi się odzyskać dane dzięki temu że plik archiwum miał ustawione recovery record. A to że tobie się to nie zdarzyło znaczy tylko tyle że nie zdarzyło ci się to jeszcze... ciesz się póki możesz :]
Na dzień dzisiejszy kupowanie wypalarki blue raya mija się z celem. Pozostają zwykłe dyski twarde, które się zrobiły obrzydliwie tanie. Po przeliczeniu zakupionych terabajtów, koszty wychodzą porównywalne z wypalaniem na DVD. Kupić tylko stację dokującą SATA i jazda z tym koksem. Wygoda dużo większa niż DVD a bezpieczeństwo posiadanych danych wręcz to samo - jeśli nie większe.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright