trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #735 dnia: Maj 22, 2011, 09:50:40 am »
A ja mam specjalny dysk USB o rozmiarze 1TB, gdzie trzymam anime. Muszę jeszcze dogrzebać się do mojego starego komputera, który padł mi w okolicach Gode Geass, a mam na nim wszystkie wcześniejsze animce.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #736 dnia: Maj 22, 2011, 10:37:15 am »
To teraz inne pytanie - po co wypalać wszystko, skoro 90% tytułów młodszych niż 10 lat jest do znalezienia w 30 sekund w necie? Nawet z moim 1Mbit/s netem (dostępnym przez trzy dni w tygodniu) nie mam problemu, żeby szybko stargać interesującą mnie serię.
Osobiście archiwizuję tylko serie 'na potem' albo takie, co do których wątpliwości nie mam, że jeszcze raz będę chciał obejrzeć. Czyli dosyć niewiele.
I'd like to be a tree

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #737 dnia: Maj 22, 2011, 10:39:34 am »
Za 10 lat dzisiejsze serie będą starsze niż 10 lat i wtedy będą na wagę złota.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #738 dnia: Maj 22, 2011, 10:57:24 am »
To teraz inne pytanie - po co wypalać wszystko, skoro 90% tytułów młodszych niż 10 lat jest do znalezienia w 30 sekund w necie?
Zależy co kto lubi. W moim przypadku główne spektrum zainteresowań to anime które wychodziły w epoce VHS i LD, które są niekiedy bardzo trudne do znalezienia w necie. Więc jeśli jakiś tego typu tytuł się pojawia to od razu go ściągam i wypalam bo wiem, że za niedługi czas może być już niedostępny. A tak leży sobie u mnie na półeczce i czeka aż będę miał czas go obejrzeć.
A z anime nowych, które od razu wychodziły na DVD to robię tak samo jak Ty.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #739 dnia: Maj 22, 2011, 11:34:24 am »
w gimnazjum wypałałem praktycznie wszystko co było na dysku, większość rzeczy usuwam po obejrzeniu, zagraniu.
Tylko seriale czasami nagram, jednak net słaby a ściągniecie 8gb trochę trwa :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #740 dnia: Maj 22, 2011, 01:46:51 pm »
Teraz to się dopiero o własną przyszłość zacząłem bać. Poważnie... :|

Dobrze, że chociaż w zawodzie nie pracujesz.
Napisałem coś niezgodnego z prawdą ? Może to, że Platinum BD to dobre płytki ? Albo, że dobrym zakupem jest nagrywarka BD ? Więc przestań pisać jak troll wreszcie. Zresztą zazwyczaj piszę to co wiem, a jak się tylko domyślam to informuję o tym.

Kiedyś tez kupowałem platinium, zachęcony przez kolegę, ale padały mi zbyt często i w efekcie wróciłem do TDK.

Wole dołożyć te parę groszy i mieć jako taka pewność, że nagram, a nie denerwować się czy płyta jest ok, czy zaraz się nie sypnie. Choć i czasem i Verbatim, czy TDK się posypał, zwykle jakieś mało istotne dane, czy muza, ale są to wyjątki w regule.
W przypadku DVD nigdy bym nie kupił Platinum (różnice groszowe bo wszystkie płytkie i tak niesamowicie tanie). Jednak w przypadku BD kupowanie Verbatim, TDK to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Płytki o wiele droższe, a cena tak wysoka głównie dlatego, że produkowane często w Japonii. Choć widzę, że Panasonic ma już dobre ceny (następny raz chyba takie kupię).
Jak pisałem nagrałem ostatnio 42 płytki BD Platinum i nie było żadnego problemu.
To teraz inne pytanie - po co wypalać wszystko, skoro 90% tytułów młodszych niż 10 lat jest do znalezienia w 30 sekund w necie? Nawet z moim 1Mbit/s netem (dostępnym przez trzy dni w tygodniu) nie mam problemu, żeby szybko stargać interesującą mnie serię.
Osobiście archiwizuję tylko serie 'na potem' albo takie, co do których wątpliwości nie mam, że jeszcze raz będę chciał obejrzeć. Czyli dosyć niewiele.
A potem za każdym razem jak się chce odnaleźć daną scenę z jakiegoś anime (lub po prostu je sobie przypomnieć) to należało by od nowa dany tytuł ściągać. To jest całkowicie bez sensu (owszem online niektóre rzeczy można obejrzeć, ale za to w beznadziejnej jakości obrazu i dźwięku). Ja mam net 24 Mbit/s, a i tak wolę nagrać żeby wszystko mieć pod ręką.

W moim przypadku główne spektrum zainteresowań to anime które wychodziły w epoce VHS i LD, które są niekiedy bardzo trudne do znalezienia w necie.
To ciekawe bo jednak jesteś pewnym wyjątkiem :)
Wiadomo dlaczego twoje kadry to prawie zawsze stare anime.  :)
w gimnazjum wypalałem praktycznie wszystko co było na dysku, większość rzeczy usuwam po obejrzeniu, zagraniu.
Tylko seriale czasami nagram, jednak net słaby a ściągniecie 8gb trochę trwa :)
Ja nagrywam i to się nie zmieni (jedynie nie ma już sensu na DVD nagrywać bo za mała pojemność) ponieważ anime to pamiątka. Płytki podpisuję (zawsze musi być informacja jakie to anime i ile miało odcinków) więc wiem co obejrzałem.

PS:

Ja sobie skopiowałem około 1-3 najlepsze odcinki z około setki anime na dysk, a resztę trzymam na płytach. To jest świetny pomysł bo zawsze mogę sobie przypomnieć (bez wkładania płyty) jakie anime kiedyś oglądałem. Owszem to tylko część anime, ale ma za małe dyski na wszystkie (2x640 GB w raid).
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 01:54:13 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #741 dnia: Maj 22, 2011, 05:00:21 pm »
To ciekawe bo jednak jesteś pewnym wyjątkiem :)
I niestety dlatego często mam problemy ze znalezieniem interesujących mnie tytułów.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #742 dnia: Maj 22, 2011, 05:11:01 pm »
Zależy co kto lubi. W moim przypadku główne spektrum zainteresowań to anime które wychodziły w epoce VHS i LD, które są niekiedy bardzo trudne do znalezienia w necie. Więc jeśli jakiś tego typu tytuł się pojawia to od razu go ściągam i wypalam bo wiem, że za niedługi czas może być już niedostępny. A tak leży sobie u mnie na półeczce i czeka aż będę miał czas go obejrzeć.
A z anime nowych, które od razu wychodziły na DVD to robię tak samo jak Ty.
Ja mam podobnie, ale głównie z grami. Pół roku zajęło mi wyżebranie od ludzi z całego świata wszystkich interesujących mnie pozycji na PC-98 - one nie leżą sobie na każdej pierwszej romowni. To samo dotyczy np. angielskich patchy - dziś grupka tłumacząca ma się dobrze i patch leży na ich stronie, ale czy np. za dwa lata gdy mi się zachce w to pograć nadal tak będzie? Wolę zassać teraz i wysmażyć.
Anime też archiwizuję bardzo mało jak Ace - wyłącznie naprawdę same pewniaki które mnie poruszyły i wiem że kiedyś do nich powrócę, albo że np. będę chciał to komuś pokazać.

Za 10 lat dzisiejsze serie będą starsze niż 10 lat i wtedy będą na wagę złota.
Wiesz co, to może być pułapka. Kilka razy już tak wysmażyłem parę staroci w raczej średniej jakości, a tu dosłownie kilka dni później pojawiły się nowe ripy zrobione na "dzisiejsze standardy". Co rusz ktoś odświeża starsze pozycje, chociaż oczywiście nie wszystkie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 22, 2011, 05:31:54 pm »
Kilka razy już tak wysmażyłem parę staroci w raczej średniej jakości, a tu dosłownie kilka dni później pojawiły się nowe ripy zrobione na "dzisiejsze standardy". Co rusz ktoś odświeża starsze pozycje, chociaż oczywiście nie wszystkie.
To akurat prawda. Też bym chciał mieć nagrane wszystkie anime w wersjach Blu-Ray (Mai Otome, Hime, Air, Gai Rei Zero i mnóstwo innych). Wiele anime oglądałem w wersji TV nawet jeśli już była DVD, a za jakiś czas wydali te anime na Blu-Ray. Obecnie oczywiście prawie zawsze szukam wersji najwyższej jakości, ale nie zawsze chce mi się czekać na BD. Na pewno znacznie lepiej jest nagrać na płytkę anime w wersji Blu-Ray niż DVD lub TV.


Offline obik

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 22, 2011, 05:59:06 pm »
na początku zgrywałem raczej wszystko by się nie walało na dysku. Z czasem coraz mniej - a teraz to już naprawdę jak jest tylko jakaś perełka. Z grami jak mi się jakaś naprawdę spodoba to ją po prostu kupuje ( nie mówie, że od razu po premierze - u mnie nawet mija z 2-3 lata za nim cena będzie dla mnie do przyjęcia - teraz jest o tyle dobrze, że ceny gier szybko spadają, nie to co kiedyś).
Magazynować wszystkiego się nie opłaca. Po pewnym czasie coś na pewno się zgubi, coś się uszkodzi itp. Po za tym po co zgrywać serię, której się nawet nie lubi. Zresztą teraz oglądam nie wiele - więc nie mam nawet co zgrywać. 

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 22, 2011, 06:21:38 pm »
Ja tylko nagrywam te anime, które obejrzałem w 100 procentach (około 99 procent wszystkich). Te, które tylko przejrzałem i nie oglądałem (bo były zbyt nudne, głupie, beznadziejne) to na płytki nie nagrywam.

Zresztą kiedyś na DVD miało sens nagrywać bo taki jeden odcinek zajmował znacznie mniej niż obecnie.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 22, 2011, 10:41:20 pm »
Odnośnie tego, że nie bardzo się opłaca trzymać anime na dysku bo wszystko jest w necie - to prawda ale nie które tytuły są do sięgnięcia "tu i teraz". Potem (jutro) już wręcz znika i pozostaje tytuł(źródła bardzo szybko wysychają). Sam nie kiedy cudem otrzymałem nie które serie. Niekiedy miałem taki myk, że po godzinie źródło wyschło.

Offline Frey Ikari

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 23, 2011, 08:28:21 pm »
Hoho!! Ja też mam specjalny dysk zew 1Tb dla anime. I tak jak już wspomniano znane serie dość długo są na necie ale i one po roku często się nie ostają...

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #748 dnia: Maj 24, 2011, 10:51:04 pm »
Od jakiegoś czasu posiadam przenośny dysk Verbatima 500GB i yo na prawdę świetna rzecz.

Od 3 tygodni w robocie przez 8 godzin siedzę w archiwum i segreguję dokumenty,  potem wpinam je do segregatora. Gdyby nie MP3 z muzyką z anime i dyskografią Aerosmith chyba bym już dawno (bardziej) zwariował.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #749 dnia: Maj 25, 2011, 01:00:57 am »
He he, dawno to już pisałem - muza w robocie (jaka chcesz) to podstawa. :D
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything