Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Quithe

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #900 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:04:46 pm »
Pracowałem kątówkami i Boscha, i DeWalta. Obie są dobre, ale gdybym miał kupować, to musiałbym się mocno zastanowić. Boscha na chacie mam w wersji najmniejszej - lekka, zgrabna i o sporej mocy (wersja pro, ciemnozielona). Przy większych z regulacją obrotów sumie lepiej mi się pracowało DeWaltem, ponieważ był trochę lżejszy niż Bosch i miał dłuższą obudowę, przez co lepiej się go trzymało. Jakby nie patrzeć, ma to znaczenie, gdy przez 8H dziennie ściąga się się grubą warstwę szlichty cementowej, którą obwalono budynek o elewacji z wapienia :D
Kilkuletnia wiertara B też działa bez problemów. W planach mam zakup tej wkrętarki-popierdółki.
Ze sprzętu AGD mam młynek do kawy (używany do mielenia orzechów xD) i sokowirówkę. Działają bez zarzutu, mają niezłą moc, są wygodne w użyciu i kosztowały chyba nawet trochę mniej niż niższej klasy sprzęt znanych firm. Z kolei kumpel bardzo zachwalał mi piekarnik do zabudowy Boscha.
Chyba wychodzę na jakiegoś fanboya :D Ale to jedna z tych marek, do których tworzy się po kilku latach używania sprzętu na tyle duże zaufanie, że przy następnych zakupach celuje się w nią.

Wilk, aż tak Ci potrzebna ta zmywarka? Masz pięcioosobową rodzinę? :P

Offline Hamtaro666

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #901 dnia: Czerwiec 12, 2011, 04:23:22 pm »
Na pewno ma wilczy apetyt ;)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #902 dnia: Czerwiec 12, 2011, 04:49:26 pm »
Zmywarki, lodówki, pralki - ogólnie wszystkiego, czego jest od zarąbania na rynku :biggrin:
Oj taaaak. Niedawno musiałem kupić nowy odkurzacz (stary dożył swych dni) - myślałem że, za przeproszeniem, ocipieję.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #903 dnia: Czerwiec 12, 2011, 08:14:14 pm »
Ja, a raczej mój ojciec od jakiś 10 lat posiada wiertarkę Boscha i muszę powiedzieć, działa bez zarzutu, a "wierciła" już domek na działce, trochę metalu i to cholernie twardego (kto się zna powiem, że miał domieszkę ok 1,5% molibdenu) i kilka remontów w domu, gdzie wierciła w ścianach i suficie (w łazience robiliśmy z ojcem sufit podwieszany).
I do dziś zasuwa bez stękania.
Natomiast wkrętarkę mam firmy Budget i od 3 lat dzielnie się trzyma, pomagała wkręcać śruby w domku na działce.
A tak do modelarstwa mam mini szlifierkę firmy...toya, 6 lat ma a szlifowała nawet stal i mosiądz.

Tak wiec ciężko stwierdzić co jest dobre a co do bani, jedynie przy markowym sprzęcie mamy większe prawdopodobieństwo trafienia na dobry model.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #904 dnia: Czerwiec 12, 2011, 10:56:19 pm »
Jak najlepiej przetłumaczyć słowo Steward ?


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #905 dnia: Czerwiec 12, 2011, 11:10:09 pm »
Zależy od kontekstu, bo to ma od cholery znaczeń.
A jeśli chodzi o pana w kamizelce usługującego na statku, to można nawet nie tłumaczyć.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #906 dnia: Czerwiec 13, 2011, 01:29:08 am »
Chyba domyśliłeś się, że chodzi o rangę na forum.

Zarządca pasuje w sam raz.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #907 dnia: Czerwiec 13, 2011, 05:47:52 am »
Rzucę i swoje 3 grosze w tym temacie . Znajomość praktyczną z elektro narzędziami miałem. I powiem, że jak bosch to tylko ciemno zielony lub ręcznie składany czarny (ale to już inna liga - poziomem jak hilti nie mal, że dożywotnia gwarancja). Ogólnie bosch będzie działała i działa, wiertarka i diax u mnie mają już chyba po 7lat? Znowu hilti to pólka wyżej cenowo stoi prawie 2x tyle co bosch ciemnozielony(akumulator do wkrętarki hitli w "hilti" zażyczyli sobie 250zł. W sumie cała wkrętarka koło 2tys stajała kiedyś). Choć nie wiem jak cenowo to teraz wygląda. Makita(znane mi są tylko diaxy) to dobra uznana firma wśród robotników, ale nie wiem w jakiej pozycji bym ją usadowił.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2011, 05:51:03 am wysłana przez Jackal »

Offline Hamtaro666

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #908 dnia: Czerwiec 13, 2011, 07:59:19 am »
Stewardesa to służąca w samolocie, a więc steward to służący ;)

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #909 dnia: Czerwiec 13, 2011, 10:41:55 am »
No nie do końca. Ostatnio na egzaminie straciłem punkty za stewardessę. Teraz mówienie tak na panią w samolocie jest obraźliwe. Tam chodzą flying attendant. Stewardzi usługują wyłącznie na statkach :P
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #910 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:51:12 am »
Teraz mówienie tak na panią w samolocie jest obraźliwe. Tam chodzą flying attendant. Stewardzi usługują wyłącznie na statkach :P
Jeszcze trochę to nawet żebrak będzie miał swoja profesjonalną angielską fachową nazwę (napisane celowo).

Co sie stało z polskimi znaczeniami? Mamy tyle fachowych i odpowiednich nazw, a wszystko teraz piszą/mówią "in englisz", wiem, że to międzynarodowy język, ale no bez przesady.
Od lat była "stewardesa" na pokładzie samolotu (swoja droga tez fajna nazwa, jakoś pokład w samolocie mi nie pasuje, statek, okręt, ale samolot ma jeden przedział pasażerski, zatem "w samolocie", bo równie dobrze można mówić "na pokładzie samochodu").
A teraz jakaś flying attendant, czyli co, latająca asystentka/opiekunka?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #911 dnia: Czerwiec 13, 2011, 12:34:56 pm »
Odnośnie tego forum to pasuje do mnie wyłącznie Zarządca albo Włodarz.

Nawet nie sądziłem, że aż takiej rangi się dorobię.

Choć do Wilka Stepowego jeszcze mi sporo brakuje jeśli chodzi o ilość postów.

Offline Hamtaro666

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #912 dnia: Czerwiec 13, 2011, 01:07:01 pm »
A może grododzierżca? Bardziej w klimatach średniowiecznych.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #913 dnia: Czerwiec 13, 2011, 02:00:42 pm »
Odnośnie tego forum to pasuje do mnie wyłącznie Zarządca albo Włodarz.

Nawet nie sądziłem, że aż takiej rangi się dorobię.

Choć do Wilka Stepowego jeszcze mi sporo brakuje jeśli chodzi o ilość postów.
Jeśli tak bedziemy tłumaczyć jak proponujesz to rangi są bardzo mylącym sposobem na opisanie pozycji użytkownika na forum.  Bo ani niczym nie władasz ani nie zarządzasz.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #914 dnia: Czerwiec 13, 2011, 06:12:35 pm »
Przecież dosłownie się tego nie traktuje. Wiadomo, że czym więcej postów tym lepsza ranga.


 

anything