Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1140 dnia: Lipiec 10, 2011, 09:36:19 pm »
(...)internetu szerokopasmowego, ale w chwili obecnej sytuacja ciągle się polepsza(...)

Fajnie się mieszka w dużym mieście, co? W sporej ilości mniejszych kable mogące udźwignąć 10mbit/s wcale nie są częstym widokiem. Na większości małych wsi 5mbit/s to maksimum, a najczęściej utopia. Ja mam 1mbit/s, co i tak przekłada się na częste desynchronizacje modemu. Gdybym mógł choćby za stówę zakupić godny dostęp do neta, to tak bym zrobił. I nie jest to w naszym grajdołku odosobnione zadupie.

Tak więc z całkowitym przejściem na sprzedaż netową w tym kraju bym tak z dekadę poczekał...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 09:39:29 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1141 dnia: Lipiec 10, 2011, 09:43:41 pm »
Tak więc z całkowitym przejściem na sprzedaż netową w tym kraju bym tak z dekadę poczekał...
Nie jestem za całkowitym przejściem na tę formę sprzedaży własnie z tej przyczyny.
Jednak nie miałbym nic przeciwko aby oferta w dystrybucji cyfrowej się powiększyła tak abym miał wybór między tradycyjna formą a cyfrową niezależnie czy mowa o filmie/anime/grze czy muzyce.
Szczególnie że w takim wypadku, produkty które może i nie miałyby nawet szansy zostać wydane na terenie naszego kraju mógłbym wtedy zakupić na serwisach międzynarodowych, i to być może nawet po cenach niższych niż ich odpowiedniki na cd/DVD/BluRay

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1142 dnia: Lipiec 10, 2011, 11:46:46 pm »
Fajnie się mieszka w dużym mieście, co? W sporej ilości mniejszych kable mogące udźwignąć 10mbit/s wcale nie są częstym widokiem. Na większości małych wsi 5mbit/s to maksimum, a najczęściej utopia. Ja mam 1mbit/s, co i tak przekłada się na częste desynchronizacje modemu. Gdybym mógł choćby za stówę zakupić godny dostęp do neta, to tak bym zrobił. I nie jest to w naszym grajdołku odosobnione zadupie.

Ano, co prawda to prawda. Niezłym szokiem było jak jakieś pół roku temu odwiedziłem rodzinkę mieszkającą, hmm, powiedzmy że nawet na wsi. Internet a jakże był: zabójcze 0.5Mbita radia  za które płacą dokładnie tyle ile ja płacę za 30ktrotnie szybsze łącze w domu. O jakości tej usługi wolałbym się nie wypowiadać. Niektórzy szczęściarze w okolicy mogli sobie kupić 1Mbit od tepsy, prawdziwy luksus. W każdym razie nieco zrewidowałem swój pogląd na temat dostępności netu w Polsce, jak i tego z jaką prędkością dostępu do sieci można wieść swój żywot.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1143 dnia: Lipiec 11, 2011, 05:26:34 am »
Co do dystrybucji, to ciężko zmieścić fajną okładkę i inne duperele na karcie pamięci więc pudełko i tak zajmowałoby tyle samo. Dodatkowo taką kartę łatwiej zgubić i dużo więcej kosztuje. No i ja jestem starej daty pułkowiczem : )

A co do netu. Mieszkam w średniej wielkości miasteczku i też mam pod górkę, bo mieszkam na uliczce gdzie są stare kable TPSY i nikt nie będzie ciągnął nowych kabli specjalnie dla mnie. Tak więc jestem skazany na radiówkę wyciągającą w porywach ~400kb/s a zazwyczaj ~200kb/s (to akurat zależy od serwera, z którego pobieram i sposobu łączenia).

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1144 dnia: Lipiec 11, 2011, 09:40:42 am »
Z Telekomuną w ogóle jest przegrana sprawa. Właściwie prawie nigdzie w Polsce nie kładzie już nowych kabli, chyba że załapie jakiś prestiżowy przetarg na nowy wieżowiec, biurowiec albo dużą uczelnię. Reszta inwestycji jest wstrzymana. Monterzy mają nawet powiedziane, że do nowych budynków mają próbować wciskać telefon i internet radiowy, który przez badziewność sprzętu i polski klimat prawie nigdy nie działa tak, jak powinien. A wszystko to przez połączone siły UOKiK-u i UE, które kazały Tepsie za grosze wydzierżawiać kable innym operatorom. Oni mogą świadczyć tańsze usługi, bo prawie nie ponoszą kosztów związanych z infrastrukturą i tylko w większych miastach mają własną. Telekomuna nie inwestuje w nowe kable i centrale, bo to coraz większe koszta przy coraz większym nabijaniu kieszeni konkurencji. Tak czy siak szykuje się dyrektywa UE, po której TP S.A. może po prostu upaść. Potem czeka ją prywatyzacja w stylu PKP (milion spółek, gdzie jedna odpowiada za słupy, druga za kable, trzecia za szafy itd.) albo przekształcenie w firmę zajmującą się tylko okablowaniem bez świadczenia usług telefonicznych i internetowych użytkownikom prywatnym.
W pierwszym przypadku jesteśmy udupieni, bo jednak chyba wszyscy providerzy w pewnym stopniu jadą na urządzeniach Tepsy (ceny mogą sporo wzrosnąć). Drugi to trochę utopia, bo to jednak Polska...
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1145 dnia: Lipiec 11, 2011, 10:04:15 am »
Zapomniałeś dodać, że sytuacja od początku było chora bo tepsa przez lata była totalnym monopolistą dyktującym ceny wedle własnego uznania a infrastrukturę i tak odziedziczyła od państwa. Dopiero naciski i kary z różnych urzędów zmusiły ją do pewnych inwestycji w modernizację.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1146 dnia: Lipiec 11, 2011, 10:06:19 am »
Ace przecież TP.sa już została sprywatyzowana w całości w zeszłym roku a największym udziałowcem od dłuższego czasu jest Francuski Telecom...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 10:15:23 am wysłana przez wyspa »

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1147 dnia: Lipiec 11, 2011, 10:24:44 am »
No dobra, źle się wraziłem. Ale nie zmienia to sytuacji samej firmy, która tnie koszty, na czym się da, prawie wszystkie pomysły na rozwój albo były głupie, albo miały fatalne wykonanie, a UE zaraz ją dobije.
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1148 dnia: Lipiec 11, 2011, 11:10:01 am »
Cóż jak sprawa wygląda to też wiem gdyż sam nie mieszkam w dużej miejscowości i do niedawna miałem 512kb/s a później 1Mbit internetu za który płaciłem niezłą sumkę, ale obecnie za tą samą cenę mam 25Mbit'ów więc sytuacja jednak powoli ale się poprawia.
Pewnie nie we wszystkich rejonach polski w tym samym tempie, ale powiedzmy sobie szczerze nie jest to nic dziwnego że kable kładzie się w pierwszej kolejności tam gdzie jest potencjalnie więcej odbiorców czyli w miastach i miasteczkach.
U mnie np bardzo sytuację poprawiła firma lokalna RDI która kładła własne światłowody i dzięki której mam dostęp do UPC które podnajmuje u nich łącza.
IMHO nie ma co liczyć na TS.SA a właśnie mieć nadzieje na rozwój lokalnych sieci.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1149 dnia: Lipiec 11, 2011, 02:13:02 pm »
ja ściągam z prędkością 120kb/s :) no może 130-140 jak mam szczęście :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1150 dnia: Lipiec 11, 2011, 04:32:05 pm »





Dr. House jako Ikari Gendo? Czemu nie!  :wink:
RIP Gildio...

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1151 dnia: Lipiec 11, 2011, 09:28:29 pm »
TC, you made my day :D
*kula się ze śmiechu*




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1152 dnia: Lipiec 11, 2011, 09:51:07 pm »
Moim zdaniem większe podobieństwo jest tutaj
http://www.memecenter.com/search/gendo%20ikari
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1153 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:04:29 am »
Właśnie tego szukałem Ganossa, ale nie znalazłem więc dałem sobie spokój. Dzięki że zapodałeś, choć pierwszy raz przy Housie gdy zobaczyłem to na 4chanie z rok temu nieźle się uśmiałem... :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1154 dnia: Lipiec 12, 2011, 07:11:15 pm »
No, wreszcie dotarła do mnie płytka z Alicją Jak sama gra wymiata, to wydanie jest bliskim kuzynem odkurzacza - pudełko z płytką, i nic więcej. Jeden plus, że wydanie anglojęzyczne.
A wracając do samej gry - majstersztyk. Świetny design i pomysły. Grafika miejscami powala na kolana (szczególnie niektóre widoki i lokacje) Świetny pomysł na uniki i skakanie. Trochę nie bardzo podoba mi się sterowanie, ale idzie się przyzwyczaić. Za to zaskakują mnie wymagania. Jak nowy Wiedźmak śmigał na full poza jedną opcją, to Alicja mi się dławi jak więcej się dzieje na ekranie. Podejrzewam, że to za sprawą masy ruchomych rzeczy, bo tu cała sceneria potrafi się ruszać, pływać i fikać koziołki, czego w Wiedźmaku nie oświadczyliśmy.

Teraz trzeba znaleźć trochę czasu, by w Alicję pograć : )

 

anything