trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 173019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1245 dnia: Sierpień 22, 2011, 05:26:01 pm »
To nie dziwne że co odpalał :)
Jak bym miał takiego tez by mi cykał.
Mam 1,66 GHz Core 2 Duo i radeon 2400xt 1gb ram.
Wypas sprzęt masz, ale nie mam pojęcia gdzie go kopiłeś za takie pieniądze :)
Chyba, że przez pomyłkę napisałeś 1 zamiast 2 lub 3.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1246 dnia: Sierpień 22, 2011, 07:16:15 pm »
Akurat Proline rzucił na Allegro kilkadziesiąt sztuk. Wszystko się rozeszło, zanim jeszcze zdążyli dodać to do swojej oficjalnej strony. Ja miałem problem, bo składałem zamówienie jako jeden z ostatnich i nie starczyło sztuk. Odpisałem im, że nic mnie to nie obchodzi, transakcja jest zawarta, kasa wpłacona. Albo mi dadzą takiego, albo czekam na listę innych do wyboru, tylko żeby żaden nie był gorszy. W końcu jakoś sprowadzili mi jedną sztukę od producenta (prosto z Chin :P), jeszcze dorzucili trzeciego Stalkera w gratisie (na którego i tak się zasadzałem).

Czasem trochę bezczelności wychodzi na dobre ;)


No i tak to bywa na Allegro - warto przez tydzień-dwa dzień w dzień sondować oferty, a nuż trafi się jakaś ciekawa promocja.
I'd like to be a tree

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1247 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:00:12 pm »
A tego typu lapek nadawałby się jako mniejszy substytut stacjonarki? Tak pytam, bo też aktualnie rozglądam się za latopem na zbliżające się nieubłaganie studenckie czasy.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1248 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:10:15 pm »
No to naprawdę trafiłeś świetnie. Po namyśle przejrzałem jeszcze trochę i wpadłem na coś takiego. Myślę, że mi wystarczy: http://allegro.pl/tytan-laptop-acer-7540-2x2-1ghz-4-500-hd5650-hdmi-i1759315271.html
Dzięki za wskazówki.

@Dagu
Pc zawsze będzie tańszy i wydajniejszy, ale lapki też dają radę. Tylko trzeba się liczyć z tym że w tej cenie będziemy mieć wydajniejszą skrzynkę. Sam się jeszcze waham, ale chyba mobliność weźmie górę i znowu kupie lapka. W sumie na tego co mam nie mogę psioczyć. Jako osobę płci przeciwnej raczej nie zauwayzysz róznicy chyba że duzo wymagasz i robisz coś innego niż użytek co dzienny.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1249 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:30:51 pm »
Mój ma taką samą klawiaturę. Może to indywidualna kwestia, ale trochę ciężko mi się do niej przyzwyczaić. Z prawej ma numpada, co niby jest zaletą, ale przez to jej 'główna' część jest nieco przesunięta w lewo. Kiedy odruchowo wciskam alt, zdarza mi się wcisnąć klawisz tożsamy z prawym klikiem myszy (to coś między altem i controlem), zamiast r wciskam t itd. No i strzałki są strasznie małe.
To pewnie kwestia kolejnego miesiąca, niemniej jednak na początku bywa dziko. Za to skok klawiszy jest dobrany naprawdę nieźle.


Lapciak jako główny komp to całkiem fajny pomysł, jeśli tylko mamy zamiar odpuścić sobie nowe gry na wysokich detalach (alternatywa - lapciaki za więcej niż 3 k. Na tych gra się nawet przez kilka lat). Do neta, Worda i filmów jest ok, ale do muzyki przydałyby się zewnętrzne głośniki/słuchawki. No i fajnie się idzie z pisaniem inżynierki do łóżka :razz: No i zawsze można lapciaka zabrać na nudny wykład. Prawda jest jednak taka, że po kilku latach każdy jeden model albo pada, albo nadaje się tylko do gry w Sapera, bo teraz już praktycznie nie wymienia się części.



Ja prawie nie miałem wyboru, bo na studiach informatycznych podręczny lapciak dodaje -10 do poziomu trudności. Dokańczanie i modyfikowanie programów na korytarzu przed samym oddaniem i takie tam :wink: No i dobrze jest mieć cały swój warsztat przy sobie.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1250 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:41:44 pm »
A tego typu lapek nadawałby się jako mniejszy substytut stacjonarki? Tak pytam, bo też aktualnie rozglądam się za latopem na zbliżające się nieubłaganie studenckie czasy.
Na studia lapek jest zdecydowanie wygodniejszy. Jeśli nie mieszkasz w ich czasie w rodzinnym domku a błąkasz się po stancjach to lapek 100x lepszym rozwiązaniem nawet uwzględniając stosunek ceny do osiągów.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1251 dnia: Sierpień 22, 2011, 11:33:45 pm »
Chyba że studiujesz na wydziale grafiki, to jakiego byś nie miał lapka to zawsze okaże się, że pod koniec renderu wywala Ci system i cała praca leci w dzwonki. :D
Ja miałem szczęście bo uczelnia była 10min tramwajem od mojej chatki, ale kumpel przyjednał z Wałbrzycha i nie mając lapka był zdany tylko na to co szkoła dawała i pena. Zatem różnie to bywało.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline obik

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1252 dnia: Sierpień 23, 2011, 01:52:40 pm »
zawsze lapka można wziąść na uczelnie

Offline Dagu

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1253 dnia: Sierpień 23, 2011, 09:07:47 pm »
Ludki, wiem, że lapek jest wygodniejszy - pytam ja się was, czy ten konkretny model się nada :P




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1254 dnia: Sierpień 23, 2011, 09:56:02 pm »
Który? :) Ten samsung? Czy acer Sir'a? - w sumie bez różnicy jeden i drugi się nada.
Ja teraz prawie na pewno biorę tego i będzie cacy plus 17 cali. Jednak robi swoje.
http://allegro.pl/tytan-laptop-acer-7540-2x2-1ghz-4-500-hd5650-hdmi-i1759315271.html

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1255 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:21:30 am »
Jutro będzie ciekawy dzień - w naszym małym, starym, za dobrze się znającym i skostniałym już rpgowym towarzystwie pojawi się nie dość, że nowa osoba to na dodatek płci pięknej. Trochę to na mnie spadło z zaskoczenia i teraz w robocie zamiast pracować to wymyślam przygodę pozwalającą przyłączyć ciekawską i w miarę naiwną złodziejkę do cynicznych prywaciarzy z branży najemniczej :P System to CthulhuTech po małych przeróbkach - moja ostatnia zabawka, w której całkiem dobrze mi się prowadzi.

Poza tym to okazałem trochę uczucia mojemu kompowi. Swoją drogą to ceny ramu obecnie są barbarzyńsko niskie. Za 8 gb przyzwoitych Kingstonów 200 PLN. Teraz leża i czekają aż sobie kupię Winde 7, która będzie prawie 3 razy droższa :P Do tego nowe, całkiem dobre słuchawki (bo moje głośniki pojechały na wiekuistą gwarancję) i prawdopodobnie w najbliższym czasie porządna karta muzyczna.

Offline Michaelius

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1256 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:32:30 am »
Co do lapkow to ja jednak polecam 13-14" jako uniwersalny uczelniano-domowy , latanie z 17" po uczelni to slaby pomysl (chyba, ze ktos ma plan ulozony tak, ze jak kotwiczy w jednej sali rano to wychodzi wieczorem), do tego 13-14 maja dobre baterie co sie przydaje bo czesto na wykladach wszystkie gniazdka sa zajete (kumpel chodzi z listwa na wszelki wypadek).
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1257 dnia: Sierpień 25, 2011, 04:45:24 pm »
To prawda, ale ja praktycznie nie noszę laptopa na zajęcia bo mi szkoda. Mam takie głupie rozumowanie. Wożę go ze sobą aby w ostateczności jak wracam w rodzinne strony itd.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1258 dnia: Sierpień 27, 2011, 07:56:41 pm »
Wiem, że to nie miejsce i nie to forum, ale czy zna ktoś dobry sposób na stłuczenia?

Dziś na treningu kolega zakosił mi bombę na piszczel, refleks mój uratował przed złamaniem, ale mam i tak obrzęk wielkości pięści. I powoli zaczyna boleć. :/
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1259 dnia: Sierpień 27, 2011, 07:58:30 pm »
Polecam Altacet.