trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 172895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1365 dnia: Październik 01, 2011, 10:25:58 pm »
To nie ja - to twórcy : )

To jeszcze Ci polecam ten kawałek:
Mirah - La Familia

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1366 dnia: Październik 01, 2011, 11:29:42 pm »
A znam to z jakiegoś AMVka Luwna (na końcu w napisach), mam nawet gdzieś na dysku w playliście.
Zresztą podobał mi się również sam utworek z początku, może troche bardziej "elektro" bo to w końcu armada, ale też ma fajny nastrój.

Tutaj w wersji extended:
Dash Berlin feat. Emma Hewitt - Waiting
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1367 dnia: Październik 07, 2011, 09:02:56 am »
na stronie vision-film jest promocja na anime
http://www.vision-film.pl/pl/c/Wyprzedaz-ANIME-od-999/41

I np za 20zł jest melancholia haruhi a za 25 ouran czy code geas
O ile się nie mylę jest to cena za cały sezon, ale na prawdę trudno mi w to uwierzyć :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1368 dnia: Październik 07, 2011, 09:28:16 am »
I np za 20zł jest melancholia haruhi a za 25 ouran czy code geas
O ile się nie mylę jest to cena za cały sezon, ale na prawdę trudno mi w to uwierzyć :smile:
To cena za jedno DVD. Przy dodawaniu do koszyka trzeba wybrać, które odcinki nas interesują. Swoją drogą, ktoś orientuje się, jak stoi ich jakość wydań?

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1369 dnia: Październik 07, 2011, 09:49:49 am »
dzięki, tak właśnie myślałem że to zbyt piękne :)
chociaż 20/25zł za płytę też źle nie wygląda


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1370 dnia: Październik 07, 2011, 10:25:47 am »
Oj chyba sobie poskładam GTO co zamierzałem zrobić ale zawsze cena była za duża :)

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1371 dnia: Październik 07, 2011, 11:16:22 am »
Swoją drogą, ktoś orientuje się, jak stoi ich jakość wydań?

W porównaniu do japońskich albo chociaż amerykańskich? Widziałem/mam kilka, chociaż opinie z forów utwierdzają mnie w opinii - bieda. Obraz potrafi być spartolony (na własną rękę przekodowywałem sobie kinowe Gundamy, żeby dało się je oglądać). Zwłaszcza kiedy pakują na jedno DVD pół serii. Z tłumaczeniami ponoć jest różnie, ale ja trafiałem na takie-se i tragiczne (wspomniane Gundamy - napisy gorsze od kiepskich fansubów, wypaczały sens akcji z ekranu...). Z drugiej strony Samurai Champloo jest całkiem znośny. IMO taka rosyjska ruletka.
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1372 dnia: Październik 07, 2011, 11:24:20 am »
Szkoda, że nie mają Ergo Proxy. Chętnie uzupełniłbym swoją kolekcję.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1373 dnia: Październik 07, 2011, 02:12:42 pm »
Jedno z najlepszych wydań to chyba GiTS SAC miało, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że najlepsze.
Reszta jest czystym losowaniem, np. Vexille mam znośne, a kumpel jak kupił o mu rwało obraz gdzieś w połowie, zareklamował i dostał dobrą płytkę. Może to wina samej płyty, ale pokazuje, że nawet wadliwe płytki mogą się zdarzyć.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1374 dnia: Październik 07, 2011, 02:31:45 pm »
Oprócz GitSów można kupować filmy wydane przez firmy o profilu non-animu. Duże firmy mają profesjonalny sprzęt, technologię i tłumaczy, a animu to dla nich kolejny produkt do opchnięcia. Nie mają pasji ani misji do spełnieni. Ale ich średni rzemieślniczy poziom i tak jest o wiele wyższy niż to, co sobą reprezentuje grupka pasjonatów. Poza tym mamy normalne tłumaczenie filmowe - bez honoryfikatorów, szczątków japońszczyzny i podchodzenia do kultury z pochyloną głową. Do tego z korektą/redakcją i wykonane (z angielskiego) przez pana, który dobrze zna nie tylko język bazowy, ale i docelowy.

Przykład - filmowy Bebop. GitSy też robili ludzie, którzy na co dzień zajmują się lokalizacją normalnych filmów. My się podniecamy, że wreszcie coś ze świetnym obrazem i tłumaczeniem, a to po prostu wydanie... normalne.
I'd like to be a tree

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1375 dnia: Październik 07, 2011, 02:54:02 pm »
Oprócz GitSów można kupować filmy wydane przez firmy o profilu non-animu. Duże firmy mają profesjonalny sprzęt, technologię i tłumaczy, a animu to dla nich kolejny produkt do opchnięcia. Nie mają pasji ani misji do spełnieni. Ale ich średni rzemieślniczy poziom i tak jest o wiele wyższy niż to, co sobą reprezentuje grupka pasjonatów. Poza tym mamy normalne tłumaczenie filmowe - bez honoryfikatorów, szczątków japońszczyzny i podchodzenia do kultury z pochyloną głową. Do tego z korektą/redakcją i wykonane (z angielskiego) przez pana, który dobrze zna nie tylko język bazowy, ale i docelowy.

Przykład - filmowy Bebop. GitSy też robili ludzie, którzy na co dzień zajmują się lokalizacją normalnych filmów. My się podniecamy, że wreszcie coś ze świetnym obrazem i tłumaczeniem, a to po prostu wydanie... normalne.
Dokładnie. Od Imperial CinePix i Warner Bros Video mam Paprike,   Steamboya, Rodziców chrzestnych z Tokio, Bebopa, Metropolis oraz Tekkonkinkreet, i złego   słowa o tych wydaniach powiedzieć nie mogę (poza tym, że swego czasu było to wszystko całkiem drogie i trzeba było czaić się na promocje).

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1376 dnia: Październik 07, 2011, 04:17:32 pm »
Sir_Ace: a nie mylisz wydań AV z AG? :smile:
W przypadk uAG faktycznie było chyba po 6 odcinków na jednej płycie DVD
A 6 odcinków Murder Princess od AV jest na 2 płytach DVD (Black Lagoon podzielone jest na 3DVD po 4 odcinki na każdą płyte przypada).


Co do jakości, na tanuki są recenzje polskich wydań ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1377 dnia: Październik 07, 2011, 05:07:34 pm »
Tak jakby tanuk był kiedykolwiek wyznacznikiem czegokolwiek. No chyba że poziomu głupoty wśród polskich fanów.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1378 dnia: Październik 07, 2011, 08:13:22 pm »
Wie ktoś może jak odpalić gry z PS1 na konsolce PSP?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1379 dnia: Październik 07, 2011, 08:36:32 pm »
Wiele szukania nie było. Wiedziałem że to są generalnie te same gry, tylko w jakiś sposób spreparowane, żeby były odczytywalne przez PSP. Rzuć okiem choćby tutaj.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything