Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19  (Przeczytany 173019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1380 dnia: Październik 08, 2011, 08:52:18 am »
Wie ktoś może jak odpalić gry z PS1 na konsolce PSP?
Ja w sumie jak zauważyłem na warezowni po wpisaniu po danym tytule wyskakuje wersja na ps1 i od razu wyskakuje przeróbka psp, no ale można i samemu.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1381 dnia: Październik 15, 2011, 09:28:04 am »
Postanowiłem pójść drogą kupowania dysków a nie zaopatrzenia się w nagrywarkę Blu-ray i zakupiłem sobie zewnętrznego Samsunga 700 giga pojemności. Elegancki i malutki zmieści się nawet w kieszeni. I kosztował tylko dwie i pół stówki. Zdecydowanie opłacalna inwestycja.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1382 dnia: Październik 15, 2011, 09:33:10 am »
Dyski dobra sprawa, a nie było terabajtowych w tej cenie ? Brałeś juz pod usb 3.0?

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1383 dnia: Październik 15, 2011, 09:51:27 am »
Jedno terrowe 2,5 calówki były jednak nieco droższe.  Usb2  dysk z serii M2.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1384 dnia: Październik 15, 2011, 02:15:47 pm »
Postanowiłem pójść drogą kupowania dysków a nie zaopatrzenia się w nagrywarkę Blu-ray i zakupiłem sobie zewnętrznego Samsunga 700 giga pojemności. Elegancki i malutki zmieści się nawet w kieszeni. I kosztował tylko dwie i pół stówki. Zdecydowanie opłacalna inwestycja.
Nagrywarka blu-ray powiedział bym, że to lepsza inwestycja.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1385 dnia: Październik 15, 2011, 02:22:10 pm »
Postanowiłem pójść drogą kupowania dysków a nie zaopatrzenia się w nagrywarkę Blu-ray

Nagrywarka imo psu na budę, ale odtwarzacz z czasem się przyda. Zastanawiam się, czy w kwestii samego odtwarzacza nie będzie rozsądnie kupić konsoli PS - zawsze będzie można przy okazji raz na rok w coś zagrać : )

A że zapytam - dlaczego 2.5 cala? Zależy Ci bardziej na mobilności niż typowym przechowywaniu danych?

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1386 dnia: Październik 15, 2011, 02:32:02 pm »
W końcu mam w domu porządne łącze (podzielone na 5 osób, ale to szczegół) i ściągnięcie odcinka z dobrego torrenta czy hostingu zajmuje mi mniej niż znalezienie dysku, podpięcie go i skopiowanie ep. No i w efekcie dysk kurzy się na półce. Kolekcjonowanie animu (czy na płytach, czy na dyskach) już mnie nie kręci.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1387 dnia: Październik 15, 2011, 02:35:50 pm »
Decyzja wynikła z kompromisu różnych czynników. Ceny, pojemności i również mobilności ponieważ dysk będzie do laptopa którego dosyć często ze sobą wożę. A ten samsung najlepiej spełniał te wszystkie warunki. Poza tym znajomy polecał mi tą markę bo sam ma kilka różnych dysków od nich i nigdy mu nie sprawiały problemów (zresztą sam od kilku już lat mam 250tkę w swoim pc i działa idealnie).

Co do odtwarzacza to jest mi obecnie równie potrzebny jak nagrywarka :P
Ale będzie to do przemyślenia jeśli będę wymieniał kompa czyli co najmniej za rok.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 02:40:36 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1388 dnia: Październik 15, 2011, 05:02:33 pm »
Ogólnie popieram racje w sprawie dysków  - wygodna sprawa, popieram też co do odtwarzacza, ale samo nagrywarkę to czy ja wiem. Wole chyba dysk większe możliwości. Nie każdy też ma odtwarzacz bluray aby ewentualnie skorzysta z innego kompa.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1389 dnia: Październik 15, 2011, 06:08:09 pm »
A mi jak na razie wystarcza pen, względnie mój twardziel w kompie.
Anime zgrywam na DVD, ale tak dawno już tego nie robiłem, że nie wiem czy nagrywarka mi jeszcze działa. :D

Nie mniej również myślę o dysku niż nagrywarce BD. Kłopot z tym drugim, bo raz że drogie, stosunkowo mało osób ma bo niedawno się pojawiło, no i niby płytki pojemniejsze, ale jakoś cenowo nie zachwycają. 25 GB za 30-40 zł jakoś mnie nie przekonuje, za 15 zł mam ciastko z 10 dvd które w sumie mieszczą jakieś 47GB.
Jedyny plus, że BD to jedna płyta a nie 10 z pudełkiem, ale akurat ja mam miejsca tyle, że to dla mnie żaden atrybut.

A dysk ma ta przewagę, że jest nie większy od pudełka DVD i przechowuje setki gigabajtów i chyba jest trwalszy od płyt.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1390 dnia: Październik 15, 2011, 07:02:42 pm »
Nagrywarka imo psu na budę, ale odtwarzacz z czasem się przyda.
Wiesz co, najlepiej się nie wypowiadaj w ogóle Wilku. : )

Nie mniej również myślę o dysku niż nagrywarce BD. Kłopot z tym drugim, bo raz że drogie, stosunkowo mało osób ma bo niedawno się pojawiło, no i niby płytki pojemniejsze, ale jakoś cenowo nie zachwycają. 25 GB za 30-40 zł jakoś mnie nie przekonuje, za 15 zł mam ciastko z 10 dvd które w sumie mieszczą jakieś 47GB.
Jedyny plus, że BD to jedna płyta a nie 10 z pudełkiem, ale akurat ja mam miejsca tyle, że to dla mnie żaden atrybut.
Hunter Killer jedna płytka BD 25 GB kosztuje 5 zł.

Dlatego znacznie sensowniej kupić nagrywarkę BD i w miarę potrzeb dokupywać nowe płyty. Nagrywanie na DVD to już dawno przeżytek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1391 dnia: Październik 15, 2011, 07:06:45 pm »
A dysk ma ta przewagę, że jest nie większy od pudełka DVD i przechowuje setki gigabajtów i chyba jest trwalszy od płyt.

Poza tym możesz coś z niego najnormalniej skasować, jeżeli tylko najdzie Cię ochota.

No i jak ktoś wspominał - łatwiej znaleźć kogoś kto ma port USB w kompie niż kogoś, kto ma czytnik BD : P

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1392 dnia: Październik 15, 2011, 08:04:48 pm »
Hunter Killer jedna płytka BD 25 GB kosztuje 5 zł.
Sony znalazłem za 35, ale fakt na necie są i za 5 zł, z tym tylko że ja na ogół kupuje z 50 DVDków i mam je za mniej niż 1zł sztuka, zatem dla mnie nadal przeważają.

Nagrywanie na DVD to już dawno przeżytek.
To samo mówiono jak pojawiło się DVD, "CD to już przeżytek, kto to w ogóle kupuje?" cóż jakoś do dziś CD nadal są w sklepach i nadal nagrywa się na nich różne rzeczy...


Wilku, płytkę DVD tez można skasować, z tym tylko że nic się na niej już nie nagra :p
Jak na razie najczęściej używam 8 Gigowego pena i mi starcza, ale powoli szykuje się z koniecznością zakupu dysku, choć pewnie nie wcześniej jak za rok.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1393 dnia: Październik 15, 2011, 09:09:36 pm »
Ja kupuję paczki BD 25 GB Platinum po 10 sztuk (50 zł). Kiedyś kupiłem więcej bo zgrałem ponad 1 TB danych na BD gdyż formatowałem dyski przed zrobieniem Raid 0.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 19
« Odpowiedź #1394 dnia: Październik 17, 2011, 03:46:24 pm »
To pytanie z innej beczki, czy ktos wie gdzie można tanio wyrwać jakiegoś tableta wacoma? :p

Wracam do tableta, ale jako że mam antycznego pentagrama nie bardzo chce on współpracować z moim PSem. Nie jest to wielka niedogodność, ale z lekka upierdliwe, bo np nie mogę ustawić nacisku pióra.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau