trawa

Autor Wątek: Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?  (Przeczytany 58971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhar

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« dnia: Lipiec 19, 2003, 09:10:27 pm »
Otóż zastanawia mnie to, ponieważ mogą być masówą ale równie dobrze armią taktyczną z nie za dużą ilością jednostek. Jaki rodzaj w tej armii jest wg was lepszy?

Offline Boodzik

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2003, 09:22:24 am »
Noo... Masówka to też taktyka :) A jeśli dobrze wykorzystasz Banner o'the Hidden Death i jednostki zakopujące to już jakaś większa ;)
A na poważnie: IMO nie. Szkielety na konijach są za slabe i nie umywają się do Black Knights i innych kawalerii. Jak mówiłem, jednostki zakopujące i ew. katapulty. A reszta masą na wroga. Ot, cała filozofia ;)
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline BOGINS

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2003, 04:16:27 pm »
Oj oj oj nie.
Owszem jednostki tunnleres to podstawa i katapulty, ale żadnych szarż naszą masą na wroga (próćz rzecz jasna tunelersami na maszyny, magów itp). takie szarże przeważnie zbyt boleśnie sie kończą wiec radzę aby oddziały raczej unikłay walki by jak najdluzej katapulty (wraz z magia - dodatkowa tura strzelania) mogły zrobić większe spustoszenia w armii wroga. Po prostu lepiej nie ryzykować straty pts.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Fluffy

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2003, 06:45:52 pm »
W mojej Khemri jest tylko 45 modeli.. I tylko dlatego, że mam oddział szkieletów w liczbie 26. Cięzko to nazwać masówką ;)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline biszkopt

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2003, 10:31:41 pm »
masowka??...chyba nie(przynajmniej mi sie tak wydaje)...duzo modela...mniej charakterow i oddzialow specjalnych czy raczej rare ,a moze na odwrot...to chyba tak jak z vampirkami...jak by sie tam postawilo na hhiperiloscioweszkiletorki...i by vampa zabraklo to byloby cienko(chyba):).......chociaz moze przesadzam....ale armie vampow i khemri opieraja sie w glownej mierze na zharakterach:)silnych:)niepieknych:)czsami smierdzacych(to zrozumiale ze wzgledu na postepujace procesy rozkladu):)
! wielki mutatorze!!!

Offline Filip SB

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2003, 07:23:22 am »
na ile pkt ma byc ta armia moge podac od groma rozpisek
ho's that riding into the sun.?
Who's the man with the itchy gun?
Who's the man who kills for fun!?
Psycho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!
He sleeps with a gun, but he loves his son.  Killed his wife cause she weighed a ton...

Offline Boodzik

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2003, 08:34:27 am »
Cytat: "biszkopt"
to chyba tak jak z vampirkami...jak by sie tam postawilo na hhiperiloscioweszkiletorki...i by vampa zabraklo to byloby cienko(chyba):).......chociaz moze przesadzam....ale armie vampow i khemri opieraja sie w glownej mierze na zharakterach:)silnych:)niepieknych:)czsami smierdzacych(to zrozumiale ze wzgledu na postepujace procesy rozkladu):)


Ja protestuję! Wampiry się nie rozkładają i nie śmierdzi od nich trupem (no może z wyjątkiem Strigoi ;))
Faktem jest obydwie armie są oparte na charakterach, ale gościom z Khemri brakuje nieco do Vampirów. No i  z tego co wiem oni nie mogą dorabiać sobie dowolnej liczby szkieletów ponad to co wystawili.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Falki

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:00:42 am »
Cytat: "Boodzik"
Ja protestuję! Wampiry się nie rozkładają i nie śmierdzi od nich trupem (no może z wyjątkiem Strigoi ;))


Kolego, spójrz prawdzie w oczy - Strigoi nie różni się od innych wampirów. Wszystkie nie dbają o higienę, takie przyziemne sprawy już ich nie obchodzą - z różnych powodów, z których najważniejszy jest ten, że nie żyją. A komu to przeszkadza, niech sobie znajdzie inną armię ;-) bo ta jest na pewno najbardziej paskudna z możliwych, ew. ex-aequo z Nurglem.

Offline Boodzik

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:27:41 am »
Faktem jest, ale od przeciętnego wampirka na pewno capi mniej niż od Tomb Kinga albo Great Unclean One.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Malkor the Dark Elf

  • Gość
Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:51:00 am »
Cytat: "Falki"

Kolego, spójrz prawdzie w oczy - Strigoi nie różni się od innych wampirów. Wszystkie nie dbają o higienę, takie przyziemne sprawy już ich nie obchodzą - z różnych powodów, z których najważniejszy jest ten, że nie żyją. A komu to przeszkadza, niech sobie znajdzie inną armię ;-) bo ta jest na pewno najbardziej paskudna z możliwych, ew. ex-aequo z Nurglem.


Róźni się i to jak! Strigoi i Necrach nie dbają o higienę ale nie mów mi że Lahmia albo Carstein to brudasy. I nie jest też prawdą że przyziemne sprawy ich nie obchodzą dlatego że Wampir jest bardzo przywiązany do swojego poprzedniego wcielenia przez wygląd i przyzwyczajenia po "Krwawym pocałunku".  Swoją drogą Wampiry nie rozkładają się gdyż wszystkie procesy gnilne są w organizmie  zatrzymane.

Offline Boodzik

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:56:00 am »
Cytat: "Al - WaHAd - MaJEeF"
na ile pkt ma byc ta armia moge podac od groma rozpisek


Masz jakiś pomysł na 1100 pts, z wyłączeniem zasady, że musi być i Tomb King i Hieophat? Ja nie mogę wymyślić nic wyszukanego poza zwykła masówką, a przy małych armiach nie sprawdza się to zbyt dobrze.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Filip SB

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2003, 01:22:19 pm »
Cytuj
z wyłączeniem zasady, że musi być i Tomb King i Hieophat?


z tym to jest ciążko ponieważ armia tomb kings musi posiadać Generala (Prince) i Phant (Lich)

te postaci musze byc , bo kto ma prowadzic szkielety do boju jak je lich ożywi? :) (pytanie retoryczne)

Jeśli chodzi o rozpiski. Nie preferuje zasady dużo tanio Tesco.

Przykładowo na 1500 pkt zawsze mam katapulte. Mam pełen klocek konnicy cieżkiej ( śmiesznie brzmi ciężkie szkielety).
i teraz tak można grać grę na tzw szybki atak. w jej sklad wchodzą carriony (wielu ludzi ich nie docenia) szarioty (sa tacy co mowią - śmiecie, ale ja twierdze ze ze wzgledu na cene to sie oplacaje mieć), kawaleria. w troopsach trzymam rownież łoczników i tzw silent killer scorpion. Jak widze że koleś wywala w lesie scinki, scoutów etc. to wstawiam do lasu scorpiona. Jak jakiś szaman siedzi w lesie to też stawiam tam marker :) Nie stawiam markera przy maszynach. poniewaz mam carriony ( sztuk 6 daja rade, skirmiszerzy 20 cali ruchu + inkantacja na ruch i mozesz miec maszyny w pierwszej turze. teraz szarioty. zasasda fast kawalery + impact hits + t4 daje rade wielu klockom piechoty (oczywiście nie takiej jak ironi krasnoludzcy ale żadko sie na takie szarpie). szarioty wspieram princem w szariocie z dwurakiem, z shield of ptra (redukcja ws przeciwnika do 1)i talizmanem co powoduje ze szariot ma wd +5 i nie niszczy go automatycznie juz sila 7.
Są oczywiście u mnie w oddziale bazy tomb swarmów:)

jakie używam przedmioty magiczne:
1.hieratic jar
2.banner of undying legion
3.war banner

co tu duzo radzić...to jest dosyć uniwerslane ustawienie i taki gram najczęsciej. Probowalem róznych opcja z kasketem odpada to jest dobre jak sie gra na 2000 pkt i w obstawie z tomb guards'ami

Pozdrawiam
ho's that riding into the sun.?
Who's the man with the itchy gun?
Who's the man who kills for fun!?
Psycho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!
He sleeps with a gun, but he loves his son.  Killed his wife cause she weighed a ton...

Offline bleble

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2003, 06:30:46 pm »
Z armia khemri jest ten bol ze jest fajna na 2000 +  wtedy sie pshyjemnie bawi, na 1500 jeshcze nie sprawdzalem moze co da sie wykombinowac by bylo zryte ale watpie

Offline bleble

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2003, 11:36:18 pm »
Zagralem 3 razy tomb na imperium , zdecydowanie taktyka , no i wyszlo 2 razy SV  1 MASAKRA  fajne te khemri   :twisted:

Offline Ubi

Tomb Kings - bardziej masówka czy taktyka?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2003, 10:35:14 pm »
Na początku witam wszystkich.
Niedawno zakupiłem podręcznik do Khemri i czy ktoś by mi mógł wytłumaczyć jak działaja inkantacje. Bo może źle coś zrozumiałem , ale taki Casket of Soul jest wtedy do chrznu gdyż łatwo go Zdispelować.

Pozdrawiam.

 

anything