trawa

Autor Wątek: Wybór postaci - rozważania  (Przeczytany 11894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek138

Wybór postaci - rozważania
« dnia: Wrzesień 20, 2010, 07:05:15 am »
Kończąc powoli przygodę dochodzę do wniosku, że trochę twórcy ograniczyli możliwości wyboru profesji. Ze względu na wybór dokonywany między Fairys i Jaakonem tracimy możliwość wyboru wojownika bo i tak 2 już mamy. W związku z czym pozostaje nam Mag albo Elf, który w tej grze jest najbardziej wartościową postacią. Z drugiej strony obecność kobiety w drużynie owocuje wieloma opcjami dialogowymi w grze. Gram Magiem zbrojnym i uważam, że tak jak w jedynce Magizbroja Rules ! a Elfy też ją mają .

Offline Girwan

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2010, 08:21:34 am »
a ja myślę, że to kwestia stylu gry, ja gram wojownikiem i nadmiar wojów w teamie mi nie szkodzi. Fairlys to u mnie łuczniczka i mag, którego wspiera Cano .. pierwsza linia ataku: krasnal i ja ...  Czasem biorę się za kuszę (ale nie polecam z uwagi na duże opóźnienia - łuk moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy)


i jest OK :)



Offline Jarek138

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2010, 09:20:35 am »
U mnie pokutuje pamięć porażki jaką poniosłem grając pierwszy raz w Drakensang - źle pokierowałem rozwojem nie tylko swojego wojownika ale i całej drużyny więc musiałem zawrócić spod góry Drakensang na nową ścieżkę :) . Od tej pory wojownik nie jest dla mnie podstawowym wyborem w RPG. River of Time wydaje się być trochę łatwiejszy no i dzięki powrotom do lokacji nie ma problemu z surowcami. I część była bardziej liniowa ale np. słynna Szczurzyca dostępna była już ok.4 poziomu więc wielu graczy popadało w zwątpienie podczas gdy hardcore'y robiły to na 7 poziomie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 02:02:38 pm wysłana przez Jarek138 »

Offline Girwan

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 09:27:17 am »
no to faktycznie jest łatwiejsza gra ... Nie ma takich niespodzianek jak szczurzyca :)



Offline Jarek138

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:05:02 am »
Ale można sobie samemu sprawić niespodziankę - ja zaraz na początku wróciłem do Nadoret i w wieży Maga dostałem bęcki :)

Offline Girwan

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:33:08 am »
ja najpierw zaliczyłem ruiny koło wioski elfów, załatwiłem wilkołaka i dopiero potem "odkryłem" wieże maga :)



Offline Jarek138

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:58:17 pm »
Ja zaczynałem magiem więc wieżę odkryłem na samym początku. http://forum.freeware.info.pl/gry/mafia.html Swoją drogą demon w Ruinach był jak na razie najcięższym przeciwnikiem bo chciałem zaoszczędzić na pieczęciach więc użyłem tylko 2.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 02:01:48 pm wysłana przez Jarek138 »

Offline Ferreto

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2010, 03:08:22 pm »
Także uważam,że klasy ściśle siłowe i złodziejskie są kiepskim wyborem.Rzeczywiście najskuteczniej radzą są klasy mające nieco magii w sobie,ale nie ma się co dziwić. Tak jak i wcześniej Magizbroja jest rewelacyjna. Różnice między klasami magicznymi są jednak mniejsze niż kiedyś,teraz i mniej magiczna klasa może czarować jak szalona (no jak na Drakensang oczywiście).   
Muszę też przyznać,że balans broni został zmieniony. Tym razem w sumie zabawy orężem dwuręcznym mogą być ciekawe,bycie otoczonym przez przeważającą ilość przeciwników to sprawa rzadka.Znacznie lepiej spisują się sztylety,w sumie to się nawet zastanawiam,czy nie są teraz lepszym wyborem niż broń szermierska.
A właśnie - dość mocno opłaca się wybrać kobietę,dzięki czemu damski ekwipunek się nie zmarnuje.Nie wspominając,że jedna jedyna Fairys to za mało "atrakcji"  :wink:

Offline Jarek138

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2010, 03:21:56 pm »
"Płynące ruchy Rusałki" w czasie monologu to mało http://forum.freeware.info.pl/gry/toca.html  ? :) Poza tym zawsze można pogadać z Gwendalą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 02:00:31 pm wysłana przez Jarek138 »

Offline Sir Przymek

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:12:43 pm »
A gdzie jest Gwendala ?
Zapraszam na moją strone http://somestuff.ubf.pl/news.php

Offline Ferreto

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2010, 07:19:33 am »
Gwendala jest tam,gdzie większość elfów - na drzewie w elfim lesie.
Wracając do tematu - tak mały wybór postaci do drużyny rzeczywiście wydaje się nie wspierać swobodnego wyboru klasy własnego bohatera. Z drugiej jednak strony w przeciwieństwie do wcześniejszej części,tu gotowi bohaterowie nie są bardziej "przypakowani",nie mają nieco wyższych charakterystyk niż przy samodzielnym tworzeniu. Dodając do tego nowy mechanizm kreacji głównego bohatera stworzenie lepszej wersji Forgrimma czy Jaakona nie stanowi problemu,a już szczególnie Ardo,na którego dość sporo się czeka. Dzięki temu na przykład wojownikiem może się grać całkiem przyjemnie,wykluczenie przez to Ardo z drużyny nie będzie wielką stratą,żadnej rewelacji w nim nie widzę.
Trochę gorzej dla mnie,bo mimo wszystko jak by się nie postarać,więcej niż dwóch magów w drużynie mieć nie będziemy. Konieczność wyboru 2 postaci spośród Najemnika,Wojownika i kiepskawego w walce złodzieja mocno mi doskwiera. Ech ... daleko im do mocno uniwersalnych Gladys czy Gwendali z wcześniejszej części.   

Offline Jarek138

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:32:09 pm »
No tak, tylko o Ardo nie możemy zapomnieć bo w ostatnim queście bez niego nie ruszymy. http://forum.freeware.info.pl/gry/tekken.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 01:59:32 pm wysłana przez Jarek138 »

Offline Jarek138

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:31:23 pm »
Trochę gorzej dla mnie,bo mimo wszystko jak by się nie postarać,więcej niż dwóch magów w drużynie mieć nie będziemy.  http://online.freeware.info.pl/metin.html

Ciekawe czy z Forgrimma można zrobić Geomantę? - byłby 3 do gromadki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 01:55:06 pm wysłana przez Jarek138 »

Offline Ferreto

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:43:22 pm »
Jak niby chcesz przerabiać? Przecież nie ma wpływu na towarzyszy,klasy i początkowe parametry mają zdefiniowane, jedynie można zadecydować,jak później ich rozwijać. Forgrimm był i będzie zawsze krasnoludzkim najemnikiem.

Offline EloNis

Odp: Wybór postaci - rozważania
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:42:54 pm »
Elfi bojownik jest ZDECYDOWANIE OP. Biega w skórze, jednak jak użyje buffków ma więcej pancerza niż forgrimm w najlepszym możliwym sprzęcie. Jest praktycznie nie do trafienia i dodatkowo zadaje ogromny dmg ze swojej włóczni, u mnie na 10tym lvlu po 20 z normal hita ;)