Autor Wątek: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]  (Przeczytany 35410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pamel

Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« dnia: Wrzesień 27, 2010, 03:06:09 pm »
Witam :) szukałem na wielu forach i stronach tematu o Wiedźminie , jest tego bardzo mało (jeżeli chodzi o książki) a jeżeli już jest to jest to przeważnie rozmowa (a raczej kłótnia) fanów i przeciwników tych książek.  Wiele osób wychwala sagę o wiedźminie jak i opowiadania (też jestem  fanem tych książek) ale też wiele osób nie przepada za Geraltem. A ja  chciałem o czymś trochę innym.
  Przeczytałem 6 książek o Geralcie: Ostatnie życzenie, Miecz  Przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest Ognia i Wieża Jaskółki  a obecnie czytam ostatni tom sagi czyli Pani Jeziora . Słyszałem już  niestety jak Wiedźmin
Spoiler: pokaż
zakończy swój los (a raczej słyszałem co nieco bo  nie za bardzo chciałem wiedzieć)
ale założyłem ten temat bo myślę że wielu ludzi czytało to bardzo szczegółowo i interesowało się tymi książkami.
  A więc chodzi mi o to czy są jakieś inne książki nawiązujące do Geralta, Cirri i reszty bohaterów .
  Chciałbym też porozmawiać w tym temacie o jakiś smaczkach albo  szczegółach na które ktoś się natknął typu czy były jakieś inne szkoły  wiedźmińskie , czy byli jacyś inni wiedźmini oprócz znanych, mam  nadzieje że będziemy tutaj chętnie o tym rozmawiali.
 
  Zapraszam do rozpisywania się i swoich opinii o Geralcie jak i o jakiś nowinkach lub tego typu sprawach związanych z Geraltem.                                       
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 12:37:10 am wysłana przez CD Jack »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:20:07 pm »
Słyszałem już  niestety jak Wiedźmin
Spoiler: pokaż
zakończy swój los( a raczej słyszałem co nieco bo  nie za bardzo chcialem wiedzieć )
A ja tak odkładałem przeczytanie tego pięciotomowego cyklu, odkładałem, no i pokarało mnie!... Teraz ja też się chyba domyślam,
Spoiler: pokaż
 jak Geralt "zakończy swój los"
! :roll: Ale mnie zdenerwowałeś, pamela! :evil:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 12:38:23 am wysłana przez CD Jack »

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:39:30 pm »
A ja tak odkładałem przeczytanie tego pięciotomowego cyklu, odkładałem, no i pokarało mnie!... Teraz ja też się chyba domyślam, jak Geralt "zakończy swój los"! :roll: Ale mnie zdenerwowałeś, pamela! :evil:

Darku, odłóż inne rzeczy i zacznij czytać od opowiadań, a później cykl powieści. Ja ostatnio tak powtórzyłem sobie opowiadania po raz chyba trzeci i z biegu wskoczyłem na cykl. I nie mogłem się oderwać! :smile:

A co do tematu to też chętnie bym przeczytał coś w podobnym stylu i czekam bardzo na podpowiedzi. Pewnie jakieś sprawnie napisane fanfiki powstały?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 08:43:43 pm wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:53:07 pm »
Darku, odłóż inne rzeczy i zacznij czytać od opowiadań, a później cykl powieści. Ja ostatnio tak powtórzyłem sobie opowiadania po raz chyba trzeci i z biegu wskoczyłem na cykl. I nie mogłem się oderwać! :smile:
Większość opowiadań znam. Tak że do cyklu powieści nie trzeba mnie jakoś szczególnie namawiać, bo zawsze lubiłem prozę Sapkowskiego. :)
Tylko mnie ten spoiler teraz wytrącił z równowagi! No bo to jest spoiler, prawda? :-?

Offline pamel

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2010, 10:39:38 pm »
no właśnie zakończenie nie jest podobno takie oczywiste.. więc Czytaj czytaj;p mi zostało około 400 stron ostatniego tomu Pani Jeziora;p. no nie wiecie o czymś o Geralcie? i o innych szkołach wiedźmińskich bo to mnie też ciekawi

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:10:37 am »
Większość opowiadań znam. Tak że do cyklu powieści nie trzeba mnie jakoś szczególnie namawiać, bo zawsze lubiłem prozę Sapkowskiego. :smile:
Tylko mnie ten spoiler teraz wytrącił z równowagi! No bo to jest spoiler, prawda? :???:

Tyle, że to jest taki spojler jak to, kto jest ojcem Luke'a. Jeśli ktoś nie zna/nie czytał, to sam jest sobie winien. :wink:

Offline turucorp

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:28:55 pm »
Witam :) szukałem na wielu forach i stronach tematu o Wiedźminie , jest tego bardzo mało
taaa, rzeczywiscie jest tego "bardzo malo", szczegolnie tutaj:
http://sapkowski.pl/forum/
cos slabo szukales  :roll:

Offline pamel

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2010, 04:14:13 pm »
a no racja jest. wiec sory. ale chciałem tutaj pogadać o jakiś smaczkach jakiś tajemnicach które odkryliście lub gdzieś przeczytaliście i chcecie sie podzielić? nie ma takich tematów?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2010, 08:16:35 pm »
Tyle, że to jest taki spojler jak to, kto jest ojcem Luke'a. Jeśli ktoś nie zna/nie czytał, to sam jest sobie winien. :wink:
Okrutne, ale prawdziwe.
Niemniej przede wszystkim okrutne! :sad:

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:20:06 am »
Zakończenie:


Spoiler: pokaż
Geralt potrafił usiekać strzygę, tabuny wrogów, tego glutowatego ze ścieków, traktowany był magią, mieczem, truciznami i innymi paskudztwami a fatality dostał od chłopa z widłami, no cóż, podobnie jak w Trylogii Husyckiej, uśmiercanie bohaterów to jedyne normalne rozwiązanie :smile:



Wiedźmin był dla mnie świetną lekturą, podobnie jak np. Trylogia Husycka od Sapkowskiego, niektórzy zarzucają mu że generalnie nie ma tam fabuły tylko niezobowiązujące wątki. Taki stan rzeczy mi jak najbardziej odpowiada! Lubie książki przygodowe, jak ciekawie prowadzona jest akcja, i owe przygody są ciekawe to chce się czytać takie dzieła w nieskończoność. tego typu dzieła poznaję po tym że odkładam książkę jak zbliżam się do zakończenia, żeby jeszcze trochę pobyć z bohaterami i światem. Tak było w przypadku Wiedźmina.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 11:52:30 am wysłana przez HaaYaargh »

Offline pamel

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2010, 09:53:49 am »
właśnie skończyłem Panią Jeziora.. :sad: no i wiem jakie zakończenie było:)
Spoiler: pokaż
szkoda Geralta że zginął przez jakiegoś pachołka. żałuje też że nie walczyl z Bonhartem lub jakimś dobrym wojownikiem
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 12:40:54 am wysłana przez CD Jack »

Offline hans

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2010, 12:01:53 pm »
Na 4 posty w dwóch spoilerujesz - każdy kolejny spoiler coraz bardziej szczegółowy. Jesteś mistrzem!

Offline Vulwsztyn

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2010, 08:40:58 pm »
Więc w podobnym stylu jest wychwalana przezemnie w niemal każdym poście "Czarna Kompania", a co do smaczków to muszę przeczytac to jeszcze raz bo u Sapkowskiego jest tego od chlery i po trochu.

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2011, 02:01:55 am »
SuperNOWA we współpracy z Agorą, CD Projektem i Fonopolis prezentuje dwa pierwsze tomy sagi o Wiedźminie   w formie audiobooków. Na czterech płytach CD zarejestrowanych zostało   ponad 25 godzin nagrań. W postacie bohaterów wcielili się najlepsi   polscy aktorzy i aktorki, w sumie ponad 70 osób. A wśród nich: Krzysztof   Banaszyk, Mariusz Benoit, Marcin Bosak, Jacek Braciak, Anna   Dereszowska, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Maria Pakulnis, Wojciech   Pszoniak, Dorota Segda, Henryk Talar oraz Wiktor Zborowski. W tle   pobrzmiewa muzyka Adama Skorupy, a nastrój potęgują niesamowite efekty   dźwiękowe.
Szczegółowe informacje o audiobookach znajdziecie klikając na link.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ryceros

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2011, 07:49:21 pm »
A wiesz może, czy to są czytane książki z podziałem na role, czy słuchowisko?
W necie nie ma odpowiedzi na to pytanie, albo nie potrofię szukać.
 
Btw pamiętam, że były wiedźmińskie słuchowiska w polskim radiu kiedyś puszczane.
Mam kilka mp3 na kompie :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 08:02:40 pm wysłana przez Ryceros »

 

anything