trawa

Autor Wątek: Nauka rysowania  (Przeczytany 86541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hotha

Nauka rysowania
« dnia: Lipiec 20, 2003, 05:07:40 pm »
Hej, witam wszystkich.

Mam małą prośbę do rysowników. Jakieś 2-3 miesiące temu wziąłem się za rysowanie, a raczej za naukę rysowania. Zawsze czułem, że mam do tego smykałkę, więc pomyślałem żeby spróbować. Jednak najpierw chciałem poznać jakieś podstawy. Przeszukałem więc pobierznie internet i bibliotekę ale nie znalazłem tam zbyt wile materiałów.

I tu prośba do was. Potrzebuje rad i wskazówek dla początkującego: jak co rysować? jak ćwiczyć? na co zwracać uwagę? itd.

Narazie interesuje mnie głównie rysunek ołówkiem i chciałbym poznać jego podstawy.
Ostatnio zaisteresowały mnie też rysunki pen&inks. Chciałbym wiedzieć jak je wykonać.

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Offline graves

Nauka rysowania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2003, 09:35:22 pm »
Poczytaj sobie na wraku -dział twórców:
http://wrak.pl/forum/viewforum.php?f=10
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Aim

Nauka rysowania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2003, 12:44:07 pm »
pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy to to abyś nie zabierał się od razu za rysowanie całości a zaczął od naszkicowania sobie modułów , w ten sposób nie zachwiejesz proporcji ....
i przede wszystkim nie przejmuj się niepowodzeniami  :wink:
 pozdrawiam
iespokojny wędrowcze , czas ruszać ...

Offline An-Nah

Nauka rysowania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2003, 12:45:17 pm »
Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Hotha

Nauka rysowania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2003, 01:26:56 pm »
Ćwiczyć ... wiem, ale można ćwiczyć lepiej, można gorzej. A raczej bardziej efektywnie i mniej. Ja właśnie chce sie dowiedzieć jakie ćwiczenia są najlepsze.

Powyższy link troche mi pomógł, ale informacje na podanym forum są zbyt rozbite i szczegółowe. Nie idzie za bardzo z nich skorzystać na etapie na jakim się znajduję. :/

Dzięki za rady i prosze o jeszcze :D

Offline Janek Pietkiewicz

Nauka rysowania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2003, 04:00:52 pm »
Jeśli chcesz zajmować się rysowaniem komiksów, polecam odwiedzić linkownię NG - jest tam dział poświęcony stronom dla twórców.

Offline Marek Dzunga

Nauka rysowania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2003, 05:17:07 pm »
Polecam kurs rysowania komiksow ze strony www.wilq.pl phihihihi. Przepraszam za ten chichot.
Rowniez zycze powodzenia w nauce, choc nie wiem, czy akurat sama nauka wystarczy, z tym to sie chyba trzeba urodzic.
azywam sie Marek, nie Mareczek

Offline Janek Pietkiewicz

Nauka rysowania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2003, 06:58:26 pm »
Cytat: "Marek Dzunga"
Rowniez zycze powodzenia w nauce, choc nie wiem, czy akurat sama nauka wystarczy, z tym to sie chyba trzeba urodzic.

Z talentem = tak.
Umiejętność rysowania = można sobie wyrobić.

Offline graves

Nauka rysowania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2003, 07:05:59 pm »
Tylko wtedy łatwiej być rzemieślnikiem niż artystą :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Hotha

Nauka rysowania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2003, 07:20:44 pm »
Jak ktos kiedyś powiedział: talent bez umiejętności jest niczym, a umiejętności bez talentu to coś. Czy coś w tym stylu :)

Teraz borykam się z problemami podczas rysowania twarzy. Profil i rzut z przodu jest w miare prosty, ale już 3/4 itp. ... cienizna :/

A, jeszcze jedno. Gdy rysujecie, najczęściej wzorujecie się na jakimś obiekcie/ zdjęciu/ innym rysunku, czy tworzycie z wyobraźni? U siebie zauważyłem jakościową przepaść pomiędzy jednym a drugim. To mija? ;)

Offline wiktor wektor

Nauka rysowania
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2003, 08:39:59 pm »
Cytat: "Hotha"
Ćwiczyć ... wiem, ale można ćwiczyć lepiej, można gorzej. A raczej bardziej efektywnie i mniej. Ja właśnie chce sie dowiedzieć jakie ćwiczenia są najlepsze.



Silka
minimum trzy razy w tygodniu
przy dojsciu do 150 kilo na klate mozna troche zluzowac

Do tego
dwa razy dziennie
banany z ryzem

ww

Mav82

  • Gość
Nauka rysowania
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2003, 10:39:34 pm »
Cytat: "Hotha"
Jak ktos kiedyś powiedział: talent bez umiejętności jest niczym, a umiejętności bez talentu to coś. Czy coś w tym stylu :)
 


podobno tylko 5% sukcesu to kwestia talentu, a pozostale 95% to praca, praca i jeszcze raz praca

Anonymous

  • Gość
rysowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2003, 02:28:05 pm »
ugh. porady zajebiste.
moja rada jest taka - rysuj wszystko co ci w oko wpadnie, głównie z natury, czasami z bańki też. wywal wszystkie posiadane przez siebie komiksy i nie kupuj już nowych. za dziesięć lat wejdź ponownie na to forum, powiem ci co dalej.
pamiętaj - talent nie jest potrzebny, liczy się trening.
murtaugh

Anonymous

  • Gość
Nauka rysowania
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2003, 02:32:18 pm »
a i jeszcze co.s pamiętaj, że nauczenie się rysowania wcale nie stworzy z ciebie rysownika komiksów, a tym bardziej twórcy komiksów. komiks to nie rysunke. komiks to nie scenariusz także. to cienka czerwona linia pomiędzy.
m

Offline mykupyku

Nauka rysowania
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2003, 11:06:34 pm »
Cytat: "murtaugh"
a i jeszcze co.s pamiętaj, że nauczenie się rysowania wcale nie stworzy z ciebie rysownika komiksów, a tym bardziej twórcy komiksów. komiks to nie rysunke. komiks to nie scenariusz także. to cienka czerwona linia pomiędzy.
m



dobrze gada, tylko nie mylic tej cienkiej czerwonej z książką (potem filmem) o podobnym tytule, bo to tez zakłóci proces twórczy
opyright by mykupyku

 

anything