Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > Mordheim

Nowa umiejętność - Siłacz.

(1/1)

Sacwrath:
Witam, mam pytanko w sprawie "siłacza", w opisie umiejętności pisze, że postać może używać broni dwurecznej jako jednorecznej, i nie ma kary "uderza ostatni", czy to znaczy, że model z tą umiejętnością może uzywać 2 toporow dwurecznych, dzięki czemu ma +2s i +1a ? Może coś źle zrozumiałem, bo ta umiejętność na tle innych jest jak dla mnie za dobra.
Edit: Mam jeszcze jedno pytanko, podczas np. szarży nurkującej, test inicjatywy wykonuje sie 2k6 czy k6? 2k6 to troche za dużo, jednocześnie jeśli mamy elfa z i6, to jemu zawsze się udaje wykonać szarże nurkującą ?

Inkq:

--- Cytat: Sacwrath w Październik 01, 2010, 11:05:21 pm ---Witam, mam pytanko w sprawie "siłacza", w opisie umiejętności pisze, że postać może używać broni dwurecznej jako jednorecznej, i nie ma kary "uderza ostatni", czy to znaczy, że model z tą umiejętnością może uzywać 2 toporow dwurecznych, dzięki czemu ma +2s i +1a ? Może coś źle zrozumiałem, bo ta umiejętność na tle innych jest jak dla mnie za dobra.
--- Koniec cytatu ---

Siłacz działa inaczej. Siłacz pozwali tylko i wyłącznie bić z broni dwuręcznej zgodnie z inicjatywą. Nie powoduje natomaist że używasz broni dwuręcznej jako jednoręczna.


--- Cytuj ---Edit: Mam jeszcze jedno pytanko, podczas np. szarży nurkującej, test inicjatywy wykonuje sie 2k6 czy k6? 2k6 to troche za dużo, jednocześnie jeśli mamy elfa z i6, to jemu zawsze się udaje wykonać szarże nurkującą ?

--- Koniec cytatu ---

Szarża nurkujaca działą trochę inaczej. Wykonuje się normalny test inicjatywy za każde 2 cale przebytej drogi, ale nie można spadać z wysokosci więskzej niż 6". Czyli z wysokosci 4 cale zdajesz dwa testy inicjatywy (k6) jeden po drugim.

Co do automatycznego zdawania testu przez Elfa. To na 6 zawsze wynik jest niezdany nie zależnie od wysokości inicjatywy.

Ninjanin531:
Get to know the system that makes it possible to play in a professional manner and have information that can be used immediately.

biesoid:
Siłacz to nie małpi chwyt z D&D! Trzeba o tym pamiętać, bo raz kłociłem się z mg o to przez godzine xD


_________________
https://samozatrudniony.pl/pakiety-medyczne

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej