trawa

Autor Wątek: kłopoty ze stabilnością gry  (Przeczytany 7527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ferreto

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2010, 03:30:12 pm »
Cieszę się,że nie masz problemów,ale jeśli prześledzisz pojawiające się tu wątki,to zauważysz,że jak już ktoś miał problemy,to miał właśnie Win7. Tak więc to raczej nie przekonujący argument. Generalnie wydaje mi się jednak,że zbaczamy od głównego wątku.

Offline Gregor_P

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2010, 05:36:24 pm »
Problem w tym, iż po zastosowaniu się do sugestii Techlandu, które nie pomogły, zrobiłem nowiutką instalkę Windowsa... Jedyne co aktualnie mam zainstalowanie to Windows + service pack-i, antywira NOD32, najnowsze oprogramowanie do karty graficznej, płyty i procesora oraz szacowną grę Drakensang.

Offline Ferreto

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2010, 05:52:57 pm »
I? Teraz działa stabilnie czy wciąż coś nie tak?

Offline predi

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2010, 09:57:18 pm »
Zdefragmentuj dysk jakimś dobrym progsem. Możliwe, że całkiem po prostu masz już trochę bad-sectorów na dysku i niefart chciał, że część plików gry na takowym się znalazła. Możesz zapuścić 3dmarka by sprawdzić czy to nie od obciążenia, sprawdzić pamięć wypalonym na płyte progsem memtest. Pokombinuj z tymi badsectorami, poszukaj po google progsa który je sprawdza itd bo tak na dobrą sprawę to by wiele wyjaśniało ;)

Jeśli masz możliwość i ochotę się bawić to faktycznie przeinstalował  bym system na siódemkę. Siódemka nie gryzie, wydajnościowo  pod wieloma względami przebija XPka co nie powinno dziwić bo jest jego  "kontynuacją" co najlepiej opisuję popularność tego systemu. Historie,  że coś nie działa z powodu systemu można włożyć między bajki... ale  zawsze trafi się ktoś z dość dziwnym problemem (jak Twój ;) ) i gdy  wypowie magiczne słowo "windows7" wszyscy go jadą, że to przez system.
 
  Niektórych zależności nie ustalimy. Sam parokrotnie byłem świadkiem  dziwnych zachowań Call of Duty Modern Warfare - działało, działało,  potem nie działało w ogóle po reinstalce nie działało i tak po paru  tygodniach jak znów spróbowałem zadziałało (nic nie zmieniałem)...  doprawdy "bugi" systemowe mogą czasem zakrawać na sztuczną inteligencję  ;)

Offline Ferreto

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2010, 08:34:04 pm »
Ech,i znów się trochę wypowiedzi mijają z tematem.Nie czas i miejsce,by dyskutować tu o wyższości XP czy 7.Generalnie oba systemy są w stanie poradzić sobie z River of Time,więc niech Gregor_P sam zdecyduje,który bardziej mu pasuje.
Ponawiam pytanie - czy na tym czystym systemie River of Time chodzi stabilnie czy też sypie się tak samo?
     
 

Offline Gregor_P

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2010, 05:11:38 pm »
Niestety - na postawionym od nowa systemie gra nadal się wiesza. Nic się nie zmieniło - coś się "gryzie" tylko co? Oprogramowanie karty, płyty - antivirus nie bo grałem chwilę bez jego instalowania i też porażka...   

Offline Sir Przymek

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2010, 05:20:20 pm »
Spróbuj innego Windowsa (o ile masz możliwość) ,nie piszę jakiego bo mnie zjadą. .. Lub , jeżeli nie próbowałeś , uruchom gre z najniższymi możliwymi detalami i spróbuj jak chodzi , jeśli na najniższych detalach pójdzie dobrze to stopniowe je zwiększaj , czasami włączenie jednego jakiegoś efektu powoduje wysypywanie sie gier lub znaczne ich spowolnienie .
Zapraszam na moją strone http://somestuff.ubf.pl/news.php

Offline agrypa

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2010, 11:40:54 am »
Gregor_p mam ten sam problem co ty z zawieszaniem się gry i sevami i też nie mogę rozwiązać tego problemu. pytanie czy tobie już się udało?

Offline Gregor_P

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 17, 2010, 05:49:44 pm »
Przełożyłem dysk oraz kartę graficzną do starego kompa. Teraz chodzi wszystko pięknie - w mniejszych rozdzielczościach bo i procesor słabszy i RAM-u mniej. Podejrzenie pada więc na sterowniki lub oprogramowanie do płyty głównej lub procesora - gra się z czymś "gryzie". Gdzieś w początkowych wiadomościach opisałem swój sprzęt - agrypa masz może tą samą płytę lub procesor? Jeżeli tak to będę bliższy rozwiązania tej zagadki...

Offline agrypa

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 17, 2010, 06:07:48 pm »
Hej
Mój sprzęt to  XP 32 sp2, karta ATI Radeon HD 4850 gigabyte , płyta Gigabyte NV-MCP55S 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2010 MHz, 2 giga ramu.
Nie jestem pewien ale chyba na jakimś innym forum tez ktoś miał problem z drakensangem i zapamiętałem że miał również radeona 4800 hd. Czyżby więc grafika? czy sterowniki do niej


Offline Gregor_P

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2010, 08:29:00 pm »
Karta graficzna zdecydowanie nie - pisałem, że w innym komputerze działa bez zastrzeżeń... Mi to wygląda na dwurdzeniowy procesor AMD - miałem z nim kłopot w grze Risen. Musiałem wtedy instalować Optimizer-a. Teraz też mam to zainstalowane jednak się wiesza.

Offline Ferreto

Odp: kłopoty ze stabilnością gry
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2010, 09:58:43 pm »
Czy ja wiem. U mnie szaleje X2 4200+ i problemów nie mam. Co najmniej więc to nie kłopot wszystkich procesorów z tej rodziny.
Widzę,że oboje macie płyty Gigabyte'a na chipsetach NForce 5xx, może to łączy Wasze przypadki?

 
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 10:01:47 pm wysłana przez Ferreto »

 

anything