Autor Wątek: Włamywacz  (Przeczytany 3290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lishana

Włamywacz
« dnia: Październik 03, 2010, 11:22:12 am »
Uparłam się, żeby grać Włamywaczem, ponieważ np Dranora nie lubię, a zresztą zawsze podobały mi się postacie tego typu. Wcześniej grałam Łotrem, jednak chyba źle go poprowadziłam bo miałam już niezłe problemy z pokonaniem bandy szczurów, która wyskakuje tuż przed królową (musiało być ich chyba więcej niż zazwyczaj bo wcześniej jakoś się moja drużyna przedzierała), potem też pojawiły się problemy z pokonaniem nieumarłych na mokradłach. Wracając do włamywacza...
Czy ktoś mógłby poradzić jak poprowadzić tą postać, by tak łatwo nie zginąć? Drużyna co prawda powinna się składać jeszcze z silniejszych wojowników (1 lub 2) oraz maga. Chciałabym pójść z umiejętnościami w łuk oraz szable lub miecze (jeszcze się nie zdecydowałam) - rozwijałabym dalej Fintę i celny strzał, a także uniki i wytrzymałość. Postacie silniejsze (tanki) myślę, że powinny walczyć mieczem/toporem + tarczą. W każdym razie to największy problem jest z tym włamywaczem... jakie umiejętności najlepiej na początku dostroić, żeby później nie było problemów i nagłych śmierci xD? Jakie statystyki będą dla niego najważniejsze, oraz z jakimi broniami sobie najlepiej poradzi. Jakie zbroje powinien nosić?

Offline Ferreto

Odp: Włamywacz
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2010, 05:52:06 pm »
Przede wszystkim problemami z pokonaniem szczurów tuż przed królową się nie przejmuj. To generalnie miejsce dla już sporo doświadczonej i wyposażonej drużyny.
Co do wyboru włamywacza,to muszę przyznać,że będzie Ci raczej ciężko. Ta klasa ani nie błyszczy w walce porównując z innymi typowymi klasami nastawionymi na walkę ani nie może liczyć na dobrą defensywę dzięki dostępowi do czaru Magizbroi. Dodatkowo wybór broni - główny bohater powinien raczej skupić się na walce wręcz,dystansowe lepiej zostawić towarzyszom. Szable to słaby wybór,ta broń wymaga siły,a tej niestety masz mało i za bardzo nie podniesiesz. Miecze - już lepiej,ale jednak najlepszym wyborem pozostaje szermierka,bowiem będąc skutecznym w zadawaniu ran,jeszcze coś można pokazać.W ostateczności może być miecz,ale tu masz tylko niższą  opcję zadawania ran. Sztylet można wziąć jedynie nastawiając się na ataki zadające rany,bo normalnie obrażeniami nie błyszczą.
Ja bym jednak się zastanowił,czy warto grać klasą złodziejską. Nawet jeśli nie lubisz Drannora,później masz Gladys - szarlatankę,która stanowczo lepiej sobie radzi i jest dość elastyczna co do kierunków rozwoju. Świetnie z niektórymi złodziejskimi zadaniami potrafi sobie także radzić Gwendala z racji wysokiej zręczności od początku.
Jeśli jednak się uprzesz,to chyba najistotniejsze będzie poprawienie zdolności bojowych Twej postaci tj. inwestycje w siłę,budowę,zwinność,odwagę. Zbroje? Jedyna sensowna to w miarę postępu fabuły kolejne części smoczej. Próba wpakowania się w coś cięższego raczej niewiele Ci da,a już na pewno w takim przypadku nie inwestuj w uniki,bo zwyczajnie zmarnujesz punkty doświadczenia.Uniki są dobre jedynie dla klas w lekkich pancerzach,a już szczególnie niezbędne tym walczącym bez tarczy.Mając smoczą zbroję możesz zainwestować w uniki,choć i tak wydaje mi się,że lepiej skupić się na parowaniu i tarczy,dzięki czemu lepiej sobie poradzisz z większymi grupami wrogów,a to częsta sytuacja.Aha,siła woli to niezbędna inwestycja.       

Offline Lishana

Odp: Włamywacz
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2010, 06:48:51 am »
Dzięki za odpowiedź :). Muszę przyznać, że na razie całkiem nieźle mi idzie, zainwestowałam trochę w siłę i budowę, przestawiłam się na broń szermierczą, dodałam też punkty w noszenie zbroi i wytrzymałość. W walce może tak nie błyszczę jak Forgrimm i Rhulana, ale jestem dobrym wsparciem ^^ - no i nie ginę tak jak Gladys, która nie może nosić zbroi, bo nie mogłaby używać czarów. Szczury ominęłam. Myślałam, że najgorzej będzie mi pokonać to zaklęte drzewo na bagnach, ale poszłam tam na dwa razy i o dziwo jak wróciłam to spostrzegłam, że nie odnowiło się hp temu "stworowi" :P (a za pierwszym razem odebrałam mu połowę). Jest nieźle :)

Offline Ferreto

Odp: Włamywacz
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 08:20:33 pm »
No cóż,ja swoje wątpliwości wyraziłem.To jednak Twoja gra,więc to Tobie ma się grać dobrze.Skoro taka postać Cię satysfakcjonuje,to ja jedynie życzę dalszych sukcesów  :smile:

 

anything