trawa

Autor Wątek: 100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 46576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SAD

  • Gość
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #420 dnia: Listopad 18, 2003, 09:01:32 pm »
Cytat: "LOGAN"
Punisher w sam raz dla 10 latków tu komuś skręci kark tam kogoś wyrzuci z dachu jeszcze indziej zastrzeli ale co tam niech się nam najmłodsi życia uczą.
A kto czytał Punishera z Tm-Semic? Przecież nie sami dorośli. Jakby kto wątpił, to niech zerknie na strony z listami. Prawie same dzieci.

Offline MaxNecro

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #421 dnia: Listopad 18, 2003, 09:10:19 pm »
Cytat: "LOGAN"
30 dni nocy średnio mi się podobało criminal macabre gdybym dostał w całości może bym kupił w zeszytach nawet nie tknę
Ale w Empiku przeczytasz.. :wall:

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #422 dnia: Listopad 18, 2003, 09:11:18 pm »
hehe trochę ironii i już się człowiek gubi. więcej luzu SAD :)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline mykupyku

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #423 dnia: Listopad 18, 2003, 11:19:35 pm »
wydaje mi się, że olbrzymia oferta Egmontu zahamowała rozwój Mandragory - więc ta szuka sobie miejsca w bezpiecznym kąciku rynku - wydaje z dużym umiarem, sprzedaje drożej, żeby zabezpieczyc zyski, drukuje mało i czeka na zwrot gotówki

mozna byc agresywnym i dynamicznym wydawcą, ale gdy nie ma się dostatecznego zaplecza finansowego, może byc to bardzo niebezpieczne


możemy narzekać, ale zdaje się, że Mandragora bedzie pykać zeszyty dość drogo przez najbliższe lata przetykając je czasem TPB i albumami Polaków

za kilka lat, jesli rynek nadal bedzie sie rozwijał będzie miejsce i na zeszyty i na TPB, bez emocji


tak czy siak dobrze że mamy całkiem niezły wybór komiksów - choc niedobrze, że niewiele tzw. niszowych oraz odjechanych
opyright by mykupyku

Offline Kurczaczek

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #424 dnia: Listopad 18, 2003, 11:32:42 pm »
Ale ma sie czlowiek prawo wkuc jak ma taka Abre Makabre (mi sie tytul podoba- fajnie brzmi  :D ) sobie przez rok  :wall: (5*2 miesiace + 2 miesiace poslizu) kolekcjonowac, nie? Zanim przeczytam drugi zeszyt zapomne co bylo w pierwszym... dlatego odpuszczam sobie... to jest fajna pozycja, ale nie zalezy mi az tak.  :blehbleh:
...

Offline LOGAN

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #425 dnia: Listopad 19, 2003, 08:31:35 am »
Cytat: "SAD"
Cytat: "LOGAN"
Punisher w sam raz dla 10 latków tu komuś skręci kark tam kogoś wyrzuci z dachu jeszcze indziej zastrzeli ale co tam niech się nam najmłodsi życia uczą.
A kto czytał Punishera z Tm-Semic? Przecież nie sami dorośli. Jakby kto wątpił, to niech zerknie na strony z listami. Prawie same dzieci.

To były piękne dni po prostu piękne dni.
Sam byłem wtedy radosnym nastolatkiem.

Offline konradkonrad

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #426 dnia: Listopad 19, 2003, 02:33:43 pm »
Cytuj
mozna byc agresywnym i dynamicznym wydawcą, ale gdy nie ma się dostatecznego zaplecza finansowego, może byc to bardzo niebezpieczne

I moim zdaniem to jest podstawowa przyczyna pójścia w zeszyty. Po prostu wydanie rzeczy większej to większa inwestycja = większe ryzyko. Egmont może sobie pozwolić na wtopienie trade'a, bo się odkuje na 50 innych rzeczach. Nie znam Wróbla i nie umiem powiedzieć czy na pewno nie jest pazerny, ale jego argumentacja nie jest aż tak nierozsądna.

Offline Kurczaczek

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #427 dnia: Listopad 19, 2003, 02:40:03 pm »
Od dzisiaj jestem obronca Mandragory. Kontaktowalem sie z Wroblem- przedystkutowalem pare spraw i wlasciwie stwierdzilem, ze dobrze ten czlowiek robi. Bola mnie te zeszty jak cholera, ale trudno.  Oficjalnie popieram polityke Wrobla i oby mu na zdrowie wyszlo.

Moze nawet kupie ta Abre Makabre.
...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #428 dnia: Listopad 19, 2003, 02:43:38 pm »
Na pewno ma tam swoje racje, ale czy popierasz tez pomysl wydan kolekcjonerskich za 125% ceny zeszytow?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kurczaczek

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 19, 2003, 02:51:00 pm »
W sumie jest do duzo, ale podejrzewam, ze i tak sie zbyt wiele nie ukaze WK, jezeli naklad kolejnych odcinkow serii bedzie wzorowany na sprzedazy poprzenich. A poza tym beda to naprawde niewilkie porcje dla szczegolnych klekcjonerow- spojrzcie na wydania kolkcjonerskie zagranica (nie TPB, ale Colletioners Edtion) i co sie dzieje krotko po wysprzedaniu  nakladu z ich cenami na wolnym rynku...
...

Offline OSHII...

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 19, 2003, 03:11:57 pm »
wiec jednak trans w 2005????? f**k :wall:

a poza tym to ja nadal nie czaje tej calej polityki mandry.........

"czy na kredzie czy nie to jeden pies"........yhym, skoro tak to jestem ciekaw czemu Kolodziejczak nie wprowadzil kredy do wszystkich swoich pozycji, skoro to bez roznicy........

Offline Voytek

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #431 dnia: Listopad 19, 2003, 03:16:07 pm »
Cytuj
wiec jednak trans w 2005????? f**k  


ja juz bym nawet wolal go w zeszytach 24str/8zl. co dwa miechy a w 2005 r. to nawet nie wiem czy jeszcze bede na tym swiecie...
ex, Drugs & CS!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 19, 2003, 03:20:01 pm »
Cytat: "OSHII..."

"czy na kredzie czy nie to jeden pies"........yhym, skoro tak to jestem ciekaw czemu Kolodziejczak nie wprowadzil kredy do wszystkich swoich pozycji, skoro to bez roznicy........


Mam hipoteze na ten temat.

Kiedys timof napisal, ze hc nie podnosi ceny druku (co najwyzej transport i magazyn), teraz Wrobel to samo o kredzie. W to akurat jestem sklonny Wroblowi uwierzyc (i w nic wiecej).

Skoro tak, to moze zostawiaja sobie mozliwosc podnoszenia ceny na wydania na kredzie i w hc dla niskonakladowych publikacji, badz dla prac o wyzszych kosztach licencji (np. krajowych). Stad te antologie Egmontu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 19, 2003, 04:16:48 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Od dzisiaj jestem obronca Mandragory. Kontaktowalem sie z Wroblem- przedystkutowalem pare spraw i wlasciwie stwierdzilem, ze dobrze ten czlowiek robi. Bola mnie te zeszty jak cholera, ale trudno.  Oficjalnie popieram polityke Wrobla i oby mu na zdrowie wyszlo.

Moze nawet kupie ta Abre Makabre.


a ja sobie zeszyciki origina zaniose do introligatorni...pani Ela mi je ladnie oprawi za 15 pln....wrzuci zlote literki na grzbiet i jest pieknie
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Anonymous

  • Gość
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 19, 2003, 05:00:53 pm »
Cytat: "pitupit"
a ja sobie zeszyciki origina zaniose do introligatorni...pani Ela mi je ladnie oprawi za 15 pln....wrzuci zlote literki na grzbiet i jest pieknie


Może się podzielisz adresem do Pani Eli :)
Napisałem, że hc niewiele podnosi cenę. Tak samo jest z kredą, ba niektóre wersje offsetu (grubsze) kosztują znacznie wiecej niż cienka i średnia kreda używana przez Mandragorę.
Swoją drogą dziękuję za hc w stylu Szminki. Miękka tektura, co jak zgina się to zostają ślady. Na szczęście dobrze że szyta.

 

anything