Autor Wątek: 100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 45523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marucin

  • Gość
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 31, 2003, 02:27:03 pm »
nie myslcie ze mandragora powie, wydamy wolvieg/hulk za roczek w hc, nasze blagania nic nie zmienia, widac ze oni ostro jada na kase, wiec nie zrezygnuja z zarabiania na zeszytowkach, a jak sie ine sprzeda to moze wtedy hc pojdzie, niesadze rowniez ze zaczna wydawac wszystkow  calosci jak to bylo ostatnio z Liga, chociaz z zapowiadanych 200 stron zrobilo sie nagle 150 :evil:

Offline An-Nah

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 31, 2003, 02:31:29 pm »
Jak dla mnie, oni na tych zeszytówkach niewiele zarobią... Przecież ja nie mam z Mandry nic, ani Origina, ani Midnight Nation, bo czekam na HC... (i na pieniądze, ale to swoją drogą...) i obym się doczejkała...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

SAD

  • Gość
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 31, 2003, 07:19:26 pm »
Cytuj
Proponuję wam wysłać jaknajszybciej, większość forumowiczów nie wie w tym momencie, czy oplaca im się cokolwiek z Mandry kupować
Większość? Nie przesadzasz? Ja wiem, że mi się opłaca.
Cytuj
Jak dla mnie, oni na tych zeszytówkach niewiele zarobią...
Jak na razie mieli tylko jedną serię w zeszytach i sprzedała się lepiej niż większość ich pozycji.
Cytuj
Przecież ja nie mam z Mandry nic, ani Origina, ani Midnight Nation, bo czekam na HC...
Midnight Nation przecież nie był w zeszytach.

Offline OSHII...

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 31, 2003, 09:58:23 pm »
no to tez zadam pytanie:
czy Mandragora wkoncu wprowadzi taka polityke cenowo-wydawnicza ze "wydania koekcjonerskie" przestana byc koniecznoscia?...

Offline Kurczaczek

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 31, 2003, 11:44:13 pm »
Czemu w obliczu sprzeciwu polskiego fandomu komiksowego wobec rozbijania TPB na drobne Mandragora nie dość, że dzieli komiksy TPB nawet na 3 części, to jeszcze zamierza się skupić na 24 i 48 zeszytowych wydaniach?

Dlaczego w takim biednym kraju jak nasz wydaje komiksy po tak wysokich cenach?

Czy nie widzice, ze to moze doprowadzic do utraty wielu czytelników, którzy łatwo sobie przeliczą, że za np. takiego 148 stronicowego Darknessa przyjdzie im zapłacić 45 złotych. Gdyby wydać go w całości pewnie cena nie przekroczyłaby 35.
...

Offline LOGAN

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 01, 2003, 07:38:05 am »
1}cytat:Większość? Nie przesadzasz? Ja wiem, że mi się opłaca
Podejrzewam że sporej większośći się jak najbardziej nie opłaci policz sobie chyba nie przerasta to twoich możliwośći dwa zeszyty univers kosztowały 48,8zł wydanie zbiorcze 39,9zł,3 zeszyty stu naboi 87 zł wydanie zbiorcze 70zł mandragora wydaje wydania zbiorcze o 20%taniej a nadodatek lepiej bo mamy całość i w HC w moim interesie leży kupić towar jak najlepiej wydany i jak najtaniej zresztą podejrzewam że w interesie znaczącej większośći.
2}cytat:Jak na razie mieli tylko jedną serię w zeszytach i sprzedała się lepiej niż większość ich pozycji.
A i owszem ale gdybym miał wtedy świadomość tego że za pół roku Wróbel wyda wydanie zbiorcze nie kupiłbym ani jednego zeszytu a w zapowiedziach mają już następne serie w zeszytach można odnieść wrażenie że od tej pory wszystkie nowe serie będą w zeszytach może za wyjątkiem usagiego.
3}cytat:Midnight Nation przecież nie był w zeszytach
Midnight Nation można też było wydać może nie w całośći ale w dwu 144 tomach no ale wtedy kosztowałby 60zł{w końcu nie tak dawno 144 str komiks w tym wydawnictwie kosztował 29,9zł}no ale lepiej było sprzedać nam go za 75 zł.Podejrzewam że teraz byśmy dostali 12 zeszytów po 24 str za 96 zł a co nam będzie Wróbel żałował.
Zastanawia mnie jedno gdy mandragora wchodziła na rynek nie było na nim komiksów amerykańskich  natomiast teraz za ich wydawanie wziął się
egmont który ma wydawać wydania zbiorcze marvela co prawda dopiero zobaczymy jak będą one wyglądać ale jeśli Tomek Kołodziejczak powiedział że wydania zbiorcze to liczę przynajmniej na te 100-150 stron
ciekaw jestem jak mandragora wytrzyma ze swoimi 24 str zeszytami konkurencje z tym wydawnictwem jak dla mie egmont udowodnił że można dobrze i stosunkowo niedrogo wydać 150 str komiks z mandragory za 30 zł dostaniemy niecałe 4 zeszyty ale nawet porównująć ceny 48 str zeszytów z tych wydawnictw to egmont 9,9zł madragora 14,5zł {wczoraj widziałem wyprawę i dziedzica w związku z tym można przypuszczać że batman zostanie wydany równie dobrze jak darkness za znacznie mniejszą cenę zresztą fm-media również miały wydawać zeszyty 48 str w granicach 10 zł}jak dla mnie mandra starcia z egmontem może nie przeżyć w końcy w tym roku odpadły z rynku już trzy wydawnictwa{fm-media,amber,podsiedlik}[/url][/list][/b][/i]

N.N.

  • Gość
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:57:58 am »
Eeee, bez jaj. Przecież "Mandragora" nie dzieli sztucznie na kawałki. To co wychodzi w zeszytach po 24 strony,też wychodziło w USA w zeszytach (24 strony + reklam do zapierdu). Oryginalnie i 100 naboi wychodziło w zeszytach, a my je dostajemy w takich TPB podzielonych na części - i moim zdaniem "Mandragora" dzieli TPB logiczniej niż Egmont, który mechanicznie chlasta na kawałki rzeczy, których dzielić nie wypada (Kaznodzieja, Sandman)....
Osobiście kupowałem "Midnight Nation" na bieżąco, bo komiks mi się tak podobał, że nie spaliłbym się z niecierpliwości, zanim doczekałbym się wydania kolekcjonerskiego.

SAD

  • Gość
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2003, 12:55:04 pm »
Cytuj
3}cytat:Midnight Nation przecież nie był w zeszytach
Midnight Nation można też było wydać może nie w całośći ale w dwu 144 tomach no ale wtedy kosztowałby 60zł{w końcu nie tak dawno 144 str komiks w tym wydawnictwie kosztował 29,9zł}no ale lepiej było sprzedać nam go za 75 zł.
Ale przecież ja nie o tym.
Cytuj
nawet porównująć ceny 48 str zeszytów z tych wydawnictw to egmont 9,9zł madragora 14,5zł {wczoraj widziałem wyprawę i dziedzica w związku z tym można przypuszczać że batman zostanie wydany równie dobrze jak darkness za znacznie mniejszą cenę zresztą fm-media również miały wydawać zeszyty 48 str w granicach 10 zł}
No ale te tytuły są wydawane również w kioskach, a to oznacza większy nakład, a co za tym idzie - mniejsze koszty jednostkowe. Mandragora sprzedaje tylko do księgarń. Popatrz na ceny księgarnianych komiksów z Egmontu.
Cytuj
jak dla mnie mandra starcia z egmontem może nie przeżyć w końcy w tym roku odpadły z rynku już trzy wydawnictwa{fm-media,amber,podsiedlik}
Posiedlik :?:  Podsiedlik na razie tylko przerwał, by zastanowić się co dalej. A Fun Media upadło właśnie oferując takie niskie ceny, więc to nie jest takie proste.

Offline LOGAN

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2003, 01:12:33 pm »
Powiem więcej  100 naboi nadal wychodzi w zeszytach 24 str nie tylko zresztą ten tytuł problem polega na tym że w stanach wychodzą one na bieżąco zaś u nas ze sporym poślizgiem w czasie,a tak nawiasem mówiąc wolałbym ostatni i nie tylko ostatni TPB dostać w całośći a jeżeli już to podzielony na jak najmniej części jak dla mnie mogłaby go mandragora  chlasnąć na dwie częśći krócej bym czekał na przeczytanie całośći oraz taniejby to kosztowało ale z drugiej strony mniejby Wróbel zarobił.Ale wracając do tematu chciałbym żeby niejaki Przemysław Wróbel ustosunkował się do swojej wypowiedzi dla ostatniego numeru KZ którą zamieszczam poniżej{dotyczy ona 100 naboi}:
Oryginał ma około 260 stron - w Polsce takie tomisko musiałoby kosztować 35 lub nawet 40 zł - a taka cena jest z pewnością za wysoka. Album został podzielony na 3 części, ponieważ tak układają się historie - nie było możliwości podziału na dwie równe części (musielibyśmy wtedy przerwać jedną historię w połowie, a tego robić nie chciałem). Zatem ukażą się trzy albumy (z czego jeden jest już w sprzedaży): 72-stronicowy i dwa 96-stronicowe.
Zatem cieszmy się bo w trosce o nas sprzeda ga nam za jakieś 80-85 zł no ale co mu się dziwić suma 35-40zł przerosłaby nasze możliwośći w przeciwieństwie do 80 zł,oczywiście gdyby podzielił go na dwa tomy to równieżby za moło zarobił.2razy 130 stron to musiałoby kosztować jakieś 60 zł 30 zł za tom.

Offline OSHII...

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2003, 01:22:45 pm »
no to jeszcze jedno moje pytanko: czy w zwiazku z coraz czestszym wydawaniem "edycji kolekcjonerskich" Mandragora przestanie zamieszczac w zwyklych tomach komiksow ktore wydaje raklam oraz numeracji stron?

Bo osobiscie, gdybym nie wiedzial od poczatku jak maja wygladac "edycje kolekcjonerskie" i juz na zywca mialbym sie przekonac ze np. beda reklamy i numeracja stron 3x powtarzajaca sie w tym komiksie to sadze ze niezle bym sie wqur**** (i pewnie pare osob w ten sposob sie przekoanlo co to znaczy "edycja kolekcjonerska" w naszym pieknym nadwislanskim kraju)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2003, 01:26:05 pm »
Coraz czestszym?

Znaczy sie 2 wyszly...

Gdzie zapowiadane na lipiec Midnight Nation?

To Adler i Piatkowski tez "coraz czesciej" wydaja albumy Status 7.

 :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline LOGAN

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2003, 01:26:21 pm »
No ale te tytuły są wydawane również w kioskach, a to oznacza większy nakład, a co za tym idzie - mniejsze koszty jednostkowe. Mandragora sprzedaje tylko do księgarń. Popatrz na ceny księgarnianych komiksów z Egmontu.
JAK SIĘ WYDAJE 24-48 STR. ZESZYTY TO GŁÓWNIE Z MYŚLĄ O DYSTRUBUCJI W KIOSKACH TAK MI SIĘ PRZYNAJMNIEJ WYDAJE A CO ZA TYM IDZIE W DUŻYM NAKŁADZIE W KOŃCU ORIGIN BYŁ SPRZEDAWANY W KIOSKACH WIEM JAKIE SĄ CENY KOMIKSÓW EGMONTU I WIEM ŻE NIE ROSNĄ ONE W TAKIM TEMPIE JAK MANDRAGORY POWIEDZIAŁBYM ŻE SĄ DUŻO BARDZIEJ ATRAKCYJNE OD CEN Z MANDRY CZYM WYTŁUMACZYSZ TO ŻE USAGI W MANDRAGORZE MA KOSZTOWAĆ TYLE SAMO ILE W EGMONCIE PRZY OBJĘTOŚĆI MNIEJSZEJ O 25 %{KTOŚ NA FORUM NAPISAŁ ŻE PIERWSZE 7 TOMÓW MA PO OKOŁO 150 STR}
Ale przecież ja nie o tym.
WEDŁUG CIEBIE O ILE DOBRZE PAMIĘTAM ZESZYT JEST WTEDY GDY JEST ZESZYTY O OBJĘTOŚĆI NIE WSPOMINAŁEŚ CZYLI KAZNODZIEJA Z SANDMANEM TO SĄ ZESZYTY ZAŚ MIDNIGHT NATION JEST SKLEJANY WIĘC NIM NIE JEST?
JEŚLI PODSIEDLIKOWI OPŁACIŁOBY SIĘ WYDAWANIE KOMIKSÓW TOBY
JE WYDAWAŁ ZAMIAST MYŚLEĆ CO DALEJ I NIE SPRZEDAWAŁBY ICH PO 10ZŁ GDYBY MU SCHODZIŁY

Offline OSHII...

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2003, 01:35:42 pm »
Cytat: "xionc"
Coraz czestszym?

Znaczy sie 2 wyszly...

Gdzie zapowiadane na lipiec Midnight Nation?

To Adler i Piatkowski tez "coraz czesciej" wydaja albumy Status 7.

 :D

no dobra........trzoche sie zle wyrazilem.....
Cytuj
no to jeszcze jedno moje pytanko: czy w zwiazku z planowanym  czestszym wydawaniem "edycji kolekcjonerskich" Mandragora przestanie zamieszczac w zwyklych tomach komiksow ktore wydaje raklam oraz numeracji stron?

teraz dobrze? :)

Offline graves

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2003, 01:38:14 pm »
Masz w tym nieco racji Logan, ale patrząc od strony wydawnictwa to niezupełnie o to chodzi. Ważna jest często cena jednostkowa.
Ja kupując komiks za 10-15 zł (jak mangi, czy inne kioskowe) nie zastanawiam się nad tym i prawie bez namysłu kupuję. Za 15-20 (większość pozycji Egmont) namyślam się krótko, natomiast jeśli chodzi o komiks za 40-50 zł -to już taka pozycja trafia u mnie na listę do kupna i czeka na nagły przypływ gotówki (większość się doczekuje po pewnym czasie, ale niektóre nadal czekają -jak 1 część Danikena).
Dlatego wydanie w kilku tańszych częściach przyciąga więcej ludzu -chociaż w ostateczności płaci się więcej :?

To odnoszi się do twojej wcześniejszej wypowiedzi, ale dzisiaj jest taki ruch, że zanim odpowiedziałem to już byłem w tyle za kilkoma osobami
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline LOGAN

100 Naboi do Mandragory czyli pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 01, 2003, 02:02:04 pm »
OK ALE WIDZISZ NIECH KOMIKS PO PODZIELENIU KOSZTUJE 10-20-30% WIĘCEJ NIŻBY MIAŁBYĆ WYDANY W CAŁOŚCI ALE SZLAG MNIE TRAFIA JAK POMYŚLĘ ŻE 100 NABOI KTURE MA WYJŚĆ WE WRZEŚNIU BĘDZIE MIAŁO OKOŁO 100 STRON I BĘDZIE KOSZTOWAŁO OKOŁO 30 ZŁ{W KOŃCU 72STR. KOSZTOWAŁY 25ZŁ}POMYŚL DOKŁADASZ 5-10ZŁ I MASZ 260STR ZAŚ DO PRZODU JESTEŚ O 40 ZŁ.LOGICZNIE ROZUMUJĄĆ JEŚLI W CAŁOŚĆI KOSZTOWAŁOBY 35-40 ZŁ TO PO PODZIELENIU KAŻDY TOM POWINIEN KOSZTOWAĆ NIECAŁE 20ZŁ TO I TAKBY BYŁO O 50 %WIĘCEJ
JA ROZUMIEM ŻE WYDAWCA CHCE ZAROBIĆ OK NIECH ZARABIA ALE NIECH MI NIE WCISKA BZDUR ŻE 35-40ZŁ ZA KOMIKS TO ZA DUŻO A 80ZŁ TO JEST W PORZĄDKU NIECH SIĘ PRZYZNA ŻE CHODZI O NABICIE MU KABZY I MA W D... CZYTELNIK.NIECH MNIE CHOCIAŻ NIE UŚWIADAMIA ILE KOSZTOWAŁOBY WYDANIE CAŁOŚĆI .JA POPROSTU NA SKUTEK POLITYKI WYDAWNICZEJ MANDRAGORY STRACIŁEM SZACUNEK DLA WYDAWCY.

 

anything