trawa

Autor Wątek: Uzumaki  (Przeczytany 18428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2011, 12:32:14 am »
A ja nie miałbym nic przeciwko temu gdyby wszystkie komiksy były drukowane tak jak Uzumaki. Przy jednym podejściu przeczytałem kilkaset stron i oczy mnie nie bolały. W końcu czerń to jest prawdziwa czerń a nie jakieś odcienie szarości.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2011, 02:10:57 pm »
W końcu czerń to jest prawdziwa czerń a nie jakieś odcienie szarości.
Gdyby tak było, to nikt nie podnosiłby rabanu. Chcesz powiedzieć, że w drukowanych normalnie "Naruto", "Death Note" czy "Bleachu" nie ma prawdziwej czerni? :roll:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2011, 04:52:14 pm »
Przeczytałem. Lektura bardzo mnie wciągnęła. Komiks wyraźnie dzieli się na dwie części: tę "epizodyczną", w której autor wymyślał kolejne opowieści z motywem spirali, oraz tę "ku rozwiązaniu", gdzie poszczególne odcinki składają się na finał.
Czekam na następne mega mangi z JPF-u.
I mam nadzieję, że nie będę musiał tego czarno widzieć... :neutral: 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2011, 09:32:02 pm »
Przeczytalem dzis Uzumaki i jak dla mnie to najlepszy komiksowy horror od czasu Sandmana. Tez bym powiedzial, ze te elementy ze spiralami na poczatku sa dosc powtarzalne i az sie zastanawialem kiedy to sie jakos polaczy. Ale niewazne, super jest klimat i nawet komiksowy dodatek na koncu!

Jakosc druku moim zdaniem do zaakceptowania.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2012, 06:50:01 pm »
Mam już teraz pewność, że JPF część nakładu poszczególnych tomów serii "Bleach", "Fullmetal Alchemist", "Naruto" czy "One Piece" drukuje (bądź drukował) cyfrowo. Na przykład w empikach widziałem egzemplarze "offsetowe" tomów, które ze sklepu Gildii w większości otrzymałem w "wersji cyfrowej". No i przyszło mi do głowy, że z "Uzumaki" mogło być tak samo. Czy ktoś z Was może potwierdzić, że jego egzemplarz "Uzumaki" został wydrukowany offsetowo, czyli tak jak Bóg (a nie JPF-owy bug) przykazał?

Offline spidey

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2012, 07:03:07 pm »
Cały nakład Uzumaki został wydrukowany cyfrowo (który osobiście przy czarno-białych komiksach bardziej preferuje i nie wiem skąd to rozgoryczenie).

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2012, 07:17:53 pm »
Cały nakład Uzumaki został wydrukowany cyfrowo (który osobiście przy czarno-białych komiksach bardziej preferuje i nie wiem skąd to rozgoryczenie).
Rozgoryczenie stąd, że u mnie wręcz przeciwnie. :) W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Offline Ajron

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2012, 07:26:30 pm »
Mam już teraz pewność, że JPF część nakładu poszczególnych tomów serii "Bleach", "Fullmetal Alchemist", "Naruto" czy "One Piece" drukuje (bądź drukował) cyfrowo. Na przykład w empikach widziałem egzemplarze "offsetowe" tomów, które ze sklepu Gildii w większości otrzymałem w "wersji cyfrowej". No i przyszło mi do głowy, że z "Uzumaki" mogło być tak samo. Czy ktoś z Was może potwierdzić, że jego egzemplarz "Uzumaki" został wydrukowany offsetowo, czyli tak jak Bóg (a nie JPF-owy bug) przykazał?

Z tego co mi wiadomo, to JPF pierwsze druki danych komiksów drukuje na offsecie, a dodruki wyczerpanych tomów drukuje już na własnej maszynie drukarskiej, niestety tylko w cyfrze. A Uzumaki chyba cały był w cyferze.

Cały nakład Uzumaki został wydrukowany cyfrowo (który osobiście przy czarno-białych komiksach bardziej preferuje i nie wiem skąd to rozgoryczenie).

Chyba łaskawie pozwolisz mieć innym użytkownikom własne zdanie, co? Bo wygląda to, jakby według Ciebie była to oznaka rozgoryczenia. To, że Ty lubisz druk cyfrowy nie oznacza, że inni też muszą. Np. ja za takim nie przepadam.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2012, 10:24:44 pm »
Z tego co mi wiadomo, to JPF pierwsze druki danych komiksów drukuje na offsecie, a dodruki wyczerpanych tomów drukuje już na własnej maszynie drukarskiej, niestety tylko w cyfrze. A Uzumaki chyba cały był w cyferze.
Ale w tym przypadku to nie są dodruki. Na empikowskich półkach np. dostępne są obecnie "offsetowe" egzemplarze 16. tomu "Bleacha", a ja ten tom dostałem z Gildii "cyfrowy". Moje następne zamówienie w sklepie będzie zawierało klauzulę dotyczącą komiksów z JPF-u. :)

Offline Ajron

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2012, 10:21:01 am »
Ale w tym przypadku to nie są dodruki. Na empikowskich półkach np. dostępne są obecnie "offsetowe" egzemplarze 16. tomu "Bleacha", a ja ten tom dostałem z Gildii "cyfrowy". Moje następne zamówienie w sklepie będzie zawierało klauzulę dotyczącą komiksów z JPF-u. :smile:

Ja Ci odpowiedziałem po prostu zgodnie ze stanem mojej wiedzy :smile: I wiesz, wszędzie się ten komiks mógł wyprzedać i tylko w empiku był, bo to jak wiadomo jest czarna dziura dla wydawców. I może po prostu inne sklepy (jak np. gildia właśnie) sprzedały wszystko z pierwszego druku i gdy zamówili następny pakiet, to dostali już drugi druk, w cyfrze.

Zaznaczam, że to tylko domysł. Nie wiem jak jest naprawdę.

Offline helsing

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2012, 02:36:33 pm »
Przejrzałem swoje egzemplarze One Piece, i faktycznie część jest w cyfrze. Choć czytając jakoś na to uwagi nie zwróciłem. Poza intensywniejszą czernią, wersje cyfrowe są giętsze, miększe. Wszystkie kupiłem w CK w przeciągu kilku dni od premiery, więc to nie jest kwestia wydań/dodruków tylko celowe działanie. W sumie mi to różnicy nie robi, ale dobrze byłoby mieć wszystkie jednakowe. Spróbuję się dowiedzieć czegoś w wydawnictwie - na fb chętnie odpowiadają na pytania.

Taką odpowiedź otrzymałem od wydawnictwa:
Cytuj
Witaj,
Pierwszy nakład regularnych serii jest zawsze offsetowy.
Dodruki i komiksy w małych nakładach (np. D.N.Angel, Uzumaki) są drukowane cyfrowo. Czasami nakład komiksu zaraz po wydaniu rozejdzie się do empików, matrasów i innych księgarni i w międzyczasie trzeba dodrukować komiks cyfrowo - po zwrocie znowu mamy dostępny nakład offsetowy. Jeżeli zależy Ci na nakładzie offestowym najlepiej samemu przeglądać tomiki. Druk cyfrowy ma mocniejszą czerń i nie brudzi palców - dla niektórych jest lepszy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 12:05:32 pm wysłana przez helsing »
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2012, 02:59:13 pm »
Jestem Ci bardzo wdzięczny, helsing, za te informacje. Dobrze mieć znajomych z kontem na Facebooku. :D

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2013, 01:00:03 pm »
11 marca premiera nowej mangi Junji Ito - "Gyo". Odświeżam temat dla przypomnienia jego poprzedniego horroru - Uzumaki. Spirala.

Moja krótka recenzja:

http://jaroslawd.blogspot.com/2012/11/recenzja-uzumaki-spirala.html

W sklepie JPF, kosztuje w tej chwili niecałe 51 zł, a od 55 jest darmowa przesyłka kurierem ;)




"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline play2001

Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 04, 2013, 08:46:27 am »
witam,mam pytanko,jaki układ stron ma Uzumaki w polskiej wersji? Znaczy czyta sie komiks normalnie czy że tak napisze po japonskiemu?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Uzumaki
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 04, 2013, 09:31:18 am »
witam,mam pytanko,jaki układ stron ma Uzumaki w polskiej wersji? Znaczy czyta sie komiks normalnie czy że tak napisze po japonskiemu?

"Po Japońsku"
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything