trawa

Autor Wątek: Święty Graal  (Przeczytany 8217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Święty Graal
« dnia: Lipiec 21, 2003, 07:16:52 am »
Kielich, z którego Jezus pił podczas Ostatniej Wieczerzy?
Naczynie, do którego spływała krew Jezusa na krzyżu?
Potomkowie Jezusa i Marii Magdaleny?
A może coś innego? I czy to w ogóle istnieje?

Offline BobGray

Święty Graal
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2003, 07:00:04 pm »
O to chyba trzeba by spytać Templariuszy, bo to ponoć oni odnaleźli go w Palestynie( a czegóż to oni nie odnaleźli?). Teoria o potomkach Jezusa i Marii Magdaleny wydaje się bardzo kusząca i ładnie argumentowana, ale sprawdzenie jej jest niemożliwe.
A co się stało z Graalem? No przecież to oczywiste! Spadł do szczeliny w ziemi- Widziałem to na "Indianie Jonesie"  :)

Offline tyciu

Święty Graal
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2003, 08:05:09 pm »
Jezeli ktos na serio sie tym interesuje to goraco polecam Gabriel Knight 3 - akcja odbywa sie w Rennes de Chateau i jest bardzo mocna powiazana z Graalem i z owymi wlsnie Templariuszami o ktorych mozna sie sporo dowiedziec (w grze mozemy odwiedziec Muzeum w ktorym jest od cholery ciekawych rzeczy o tej tematyce). Lub po prostu wlaczyc Monthy Pytonow i Sw. Graala :D
hy can we not be sober.....

Offline Gollum

Święty Graal
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2003, 06:31:41 am »
Cytat: "BobGray"
O to chyba trzeba by spytać Templariuszy, bo to ponoć oni odnaleźli go w Palestynie

Zdaniem historyka Templariuszy (nazwisko mi wyleciało z głowy), Graala to oni nie znaleźli.

Offline Gollum

Święty Graal
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2003, 06:44:48 am »
Ja osobiście jestem za potomkami Jezusa.
Choćby dlatego, że oficjalnie uznany za św. Graala puchar z Walencji nie jest jakąś specjalnie czczoną relikwią w świecie. Jeśli to by było to, Kościół zrobiłby wszystko, by albo sprowadzić do Rzymu, albo zrobić z Walencji centrum religijne jak Lourdes we Francji.
I druga rzecz - bardzo gwałtowne reakcje Kościoła na każdą sugestrię o dzieciach Jezusa. Biskupi przemilczą wszystko, ale gdy tylko sygnał pójdzie o tym, od razu atakują.
Sam też oberwałem od biskupa zamojskiego. Swojego czasu pisałem o atrakcjach południa Francji i wspomniałem o Katarach, bezwzględnie wymordowanych, bo twierdzili, że mają wśród siebie królewską krew. Nie napisałem wprost, że chodzi o synów Jezusa, lecz tylko, że gdybym napisał, to zostałbym uznany za antychrysta porównywalnego z Marksem i Leninem. Zaraz przyszedł list od biskupa zamojskiego, który zapraszał do siebie na rozmowę aby ratować resztki jego sympatii.
Jeden z kontrowersyjnych historyków )nazwisko znów mi umknęło) twierdzi, że dokumenty potwierdzające, że św. Graal to potomkowie Jezusa i Marii Magdaleny są w Watykanie. I nigdy nie zostaną ujawnione.

Offline Falcon

Święty Graal
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2003, 06:54:47 pm »
Wątpie czy na ziemi istnieje człowiek zdolny przekonać kościuł by ujawnił wszystnie dokumęty na ten temat ( zakładając że takowe istnieją). Moim zdaniem święty Graal jest legendą niemożliwą do sprawdzenia.
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Kormak

Święty Graal
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2003, 01:25:43 am »
Też najbardziej do mnie trafia teoria o potomkach Jezusa i "linii krwi Graala" (to trochę mój konik, aż dziwne, że prawie w ogóle nie pisałem nic o tym na GT ). Chociażby z tego powodu, że jest to materia niesamowicie fascynująca, a książka "Święty Graal, święta Krew" tercetu autorów Baigent-Lincoln-Leigh wywołała prawdziwą rewolucję. Co prawda wiele z ich rewelacji okazało się bujdą (nie sprawdzali dokładnie wielu danych) i dawali się prowadzić za nos Pierre'owi PLantard - człowiekowi, który prawie na pewno był oszustem (a miał być prawowitym potomkiem Jezusa z linii Merowingów), ale ich odważne i obrazoburcze tezy zmusiły wiele środowisk, nie tylko naukowych, do przewartościowania wszystkiego, co wiemy na temat Chrystusa. To dzięki tej książce różni niezależni badacze odważniej zaczynają ujawniać fakty, za które jeszcze do niedawna mogli 'zarobić' ekskomunikę.
W teorii "linii krwi Graala" mieści się tak wiele szalenie interesujących wątków, że ludzie spędzają całe życie nad ich eksplorowaniem - gdybym tylko miał czas i środki, bez wahania zrobiłbym to samo :D

Offline khele

Święty Graal
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2003, 01:43:56 pm »
Cytat: "Kormak"
Chociażby z tego powodu, że jest to materia niesamowicie fascynująca, a książka "Święty Graal, święta Krew" tercetu autorów Baigent-Lincoln-Leigh wywołała prawdziwą rewolucję.


Jest tez powiesc sensacyjna oparta na tych watkach. Dan Brown - "The DaVinci Code". Literacko moze nie dzielo sztuki, ale daje do myslenia. Tylko nie jestem pewien czy wydano ja juz po naszemu.
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Kormak

Święty Graal
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2003, 05:56:23 pm »
Strona badacza Paula Smitha - http://smithpp0.tripod.com/psp/idx.html - to kopalnia informacji (i tekstów źródłowych!) na temat zagadki Rennes Le-Chateau. Smith stara sie pokazać, że to wszystko fałszerstwo, bajka wymyślona przez hotelarza starającego się przyciągnąć turystów do miasteczka itd. itd. Warto poczytać.


PS - Khelekin ty Świński Nosie, witam! ;8)

Offline khele

Święty Graal
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2003, 06:39:35 pm »
Cytat: "Kormak"
Strona badacza Paula Smitha - http://smithpp0.tripod.com/psp/idx.html - to kopalnia informacji (i tekstów źródłowych!) na temat zagadki Rennes Le-Chateau. Smith stara sie pokazać, że to wszystko fałszerstwo, bajka wymyślona przez hotelarza starającego się przyciągnąć turystów do miasteczka itd. itd. Warto poczytać.


Tak to jest z wiekszoscia niesamowitych wytlumaczen wielkich tajemnic. Zawsze znajdzie sie ktos kto je wezmie i "zdebunkuje" :wink:


Cytat: "Kormak"
PS - Khelekin ty Świński Nosie, witam! ;8)


A nudzilo mi sie  :D a ze lista cthulhu nie daje znakow zycia od dluzszego czasu pomyslalem ze tu zajrze.
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline catherine_

Święty Graal
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2003, 03:45:49 pm »
Cześć, jestem tu nowa. ludzie jak wy się na tych rzeczach znacie, podziwiam!!! To wręcz fascynujące. Przeczytałam kilka postów na forum, tak się składa, że najpierw trafiłam na temat św. Graala i obiecuję, że będę tu wstępować często :D

Offline Falcon

Święty Graal
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2003, 09:25:55 pm »
Zdaje ci się;) tu wszyscy tylko udają takich mądrych;) a tak naprawdę to siedzą przed monitorami z encyklopediami w rękach i przepisują;)
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Kormak

Święty Graal
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2003, 10:27:44 pm »
Cytat: "catherine_"
Cześć, jestem tu nowa. ludzie jak wy się na tych rzeczach znacie, podziwiam!!! To wręcz fascynujące. Przeczytałam kilka postów na forum, tak się składa, że najpierw trafiłam na temat św. Graala i obiecuję, że będę tu wstępować często


Cześć! Witamy na Forum i zapraszamy do dyskusji! :D


Wracając do Graala, kolejna teoria mówi o tym, że jest to kamień, który... spadł z nieba. Można to brać dosłownie, albo bardziej, ekhem, ezoterycznie. Jak np. zakon Ordo Lapis Exilis.

Offline khele

Święty Graal
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2003, 11:09:53 pm »
Cytat: "Falcon"
Zdaje ci się;) tu wszyscy tylko udają takich mądrych;) a tak naprawdę to siedzą przed monitorami z encyklopediami w rękach i przepisują;)


E tam, googluja a potem copy&paste :wink:
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Watcher

Święty Graal
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2003, 12:04:22 am »
Cytat: "Kormak"
ale ich odważne i obrazoburcze tezy zmusiły wiele środowisk, nie tylko naukowych, do przewartościowania wszystkiego, co wiemy na temat Chrystusa.
Wiesz, w książce "Wahadło Foucaulta" pokazany jest identyczny mechanizm :) Wystarczy rzucić wystarczająco bulwersującą i tajemniczą ideę, a zacznie ona żyć własnym życiem.

Jeśli się nie mylę, to ta teoria z "linią krwi" twierdzi że Merowingowie byli potomkami Jezusa, n`est pas? Cóż, znając trochę ich dzieje, bardzo bym się zdziwił gdyby była to prawda :D To jedna z bardziej zbrodniczych dynastii w dziejach Europy :)
Marcet sine adversario virtus