trawa

Autor Wątek: The Walking Dead  (Przeczytany 19897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fezz

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:08:42 pm »
Ktoś jeszcze ogląda WD?


Trochę dziwne zakończenie. Ten serial jest po prostu nieprzewidywalny, czasami wieje zwyczajnie nudą, tak jak było w ostatnich dwóch sezonach, żeby potem zniszczyć i pozabijać bohaterów i urwać masę wątków.
W każdym razie, nigdy nie wiadomo, kto dożyje następnego sezonu - chyba wszyscy poza szeryfem są na celowniku. :P

Offline Hollow

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2013, 02:05:08 pm »
niedawno skończyłem oglądać 2 sezon i strasznie się na nim wynudziłem. Materiału, który wnosił cos do fabuły starczyłoby na najwyżej 3 odcinki. Resztę można by wyciąć i nic nie stracić.

Offline Fezz

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:53:31 am »
Hollow - pierwsze sezony są okropne.  Dalej się rozkręca. Poczekaj aż zacznie niektórym odbijać ;) i pojawi się pewna piękność na M. :)

Offline Hollow

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2014, 06:17:12 pm »
Ekipa serialu postanowiła wkręcić aktorowi grającemu Daryla i napuścili na niego faceta przebranego za zombie. Tu macie efekty:

http://www.youtube.com/watch?v=igDzM4CyWa8#t=149

Offline nigol2303

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:33:32 am »
Ktoś jeszcze ogląda WD?


Trochę dziwne zakończenie. Ten serial jest po prostu nieprzewidywalny, czasami wieje zwyczajnie nudą, tak jak było w ostatnich dwóch sezonach, żeby potem zniszczyć i pozabijać bohaterów i urwać masę wątków.
W każdym razie, nigdy nie wiadomo, kto dożyje następnego sezonu - chyba wszyscy poza szeryfem są na celowniku. :P

Dokładnie, czasami mam wrażenie że scenarzyści nie wiedzą jak poprowadzić fabułę chociaż mogą się wzorować na świetnym komiksie. Ale co by nie było, jeden z moich ulubionych seriali, zwłaszcza pierwszy odcinek pierwszego sezonu. Klasyka:-D

Offline GoldenMan

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2014, 06:48:55 pm »
Właśnie się wkręcam w WD, kończę pierwszy sezon i chyba na tym nie poprzestanę ;-) Trzyma napięcie i klimat mi bardzo odpowiada, taki soczysty :-p

Offline Hollow

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2014, 01:08:34 pm »
Drugi sezon jest TRAGICZNY. Praktycznie nic tam się nie dzieje (siedzą na farmie, szwendają się lesie, albo kłócą się z innymi). Za to 3 jest świetny. Zwłaszcza postać Gubernatora mnie powaliła. No i wraca Marl.

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2014, 07:42:28 pm »
Drugi sezon też miał swój urok :wink: Jednak nastawiony był raczej na przeżycia bohaterów. Zgodzę się natomiast z opinią odnośnie kolejnego sezonu. Gubernator wniósł sporo ożywienia, ogólnie bardzo dobrze poprowadzona postać.

Offline LuckyB

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2014, 01:43:37 pm »
Uwielbiam! Najbardziej mi się mimo wszystko podobał początek, kiedy było najwięcej zombie :P Jakoś widok headshotów wprowadza mnie w dobry nastrój :P

Offline Hollow

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2014, 08:21:54 pm »
Jakiś czas temu pojawił się odcinek honest trailers poświęcony serialowi. Jeśli nie oglądałeś 3 sezonów to nie oglądaj. Wszystkim innym polecam


Offline Fezz

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 13, 2014, 01:25:14 pm »
Oglądacie dalej? Jeszcze bodaj z dwa/trzy odcinki i znowu czeka nas przerwa.
To co się teraz dzieje trzeba jednak docenić, bo dzieje się sporo.


Widać jednak istotną zmianę, nie ma już głównych bohaterów, co jest dosyć nietypowe. W każdym odcinku uwaga skupia się na kilku osobach i tak np. Ricka Szeryfa nie ma już od dwóch odcinków w serialu, może teraz coś o nim będzie.

Offline Jaxx

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 13, 2014, 01:55:33 pm »
Ja oglądam i wyczekuję kolejnych odcinków z niecierpliwością. Uwielbiam ten serial od 1 sezonu. Fakt, bywają słabsze episody, ale generalnie w serialu udaje się zachować balans pomiędzy mocnymi a spokojniejszymi odcinkami, przez co jak już coś się dzieje, to odbiera się to ze zdwojoną mocą. Sezon 3 uważam za kapitalny w każdej sekundzie, zaś 4 jest tylko w porządku - mogło być lepiej, ale ogólnie nie jest źle. Rozbicie grupy i śledzenie poszczególnych "zespołów" wyszło serialowi na dobre - wątek więzienny i ograniczenie fabuły do jednej scenerii trochę już przynudzało w 4 sezonie i wprowadzało stagnację. A teraz coś się w końcu dzieje. Intryguje mnie ten Terminus - niby jakaś iddyla, ale doświadczenia można przyjąć, że bohaterowie raczej nie znajdą tam spokoju... Z drugiej strony dublowanie motywu więzienia/Woodbury to też nie w stylu WD (co by nie mówić o tym serialu, to jednak każdy sezon jest inny), więc strasznie mnie ciekawi, co oni tam znajdą.
 
Zamierzam się teraz zabrać z komiksowy pierwowzór i zastanawiam się, na ile jest on zbieżny z serialem. Chodzi mi o to, czy czytając jedno, można jednocześnie oglądać drugie i czerpać z obu maksimum przyjemności, czy też czytanie/oglądanie jednego nie popsuje odbioru drugiego.
 
 

Offline Fezz

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 17, 2014, 01:16:25 pm »
Jaxx- sezon w więzieniu nudniejszy, ale też fakt, że nawet tam nie byli do końca bezpieczni. Teraz to dopiero się dzieje. :) A jeszcze ten pomysł, że za chwile odnajdą swój "raj". To jest właśnie piękne w tym serialu, że oni są przeciwko całemu światu.

Offline Janusz05

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2014, 07:34:19 am »
bardzo wciągający serial jednak początek był lepszy niż kolejne odcinki ze względu na elementy humoru :)
http://aleszablony.pl/ - profesjonalne szablony aukcji

Offline Fezz

Odp: The Walking Dead
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2014, 12:19:09 pm »
Jakie elementy humoru na początku? Że obudził się w rozwalonym świecie z myślą, że cała rodzina mu umarła? Rzeczywiście "haha". :)