Autor Wątek: RED - nowa jakosc w kinie sensacyjnym  (Przeczytany 2178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

RED - nowa jakosc w kinie sensacyjnym
« dnia: Październik 23, 2010, 12:53:32 pm »
Wlasnie jestem po seansie filmu red i kurcze wyszedlem z kina bardzo zadowolony. Red jest IMO swietnym kinem sensacyjnym z naprawde spora dawka humoru. Obsada iscie gwiazdoska stanela na wysokosci zadania. Caly film pod wzgledem aktorskim wypadl bardzo dobrze. W tym miejscu warto zwrocic uwage szczegolnie na Malkovicha w roli freaka Marvina. Ten gosc ukradl ten film i mam nadzieje, ze "marvin" dostanie nominacje do oscara za role drugoplanowa. To co ten gosc zrobil z postacia emerytowanego, zdziwczalego agenta CIA zasluguje tylko na owacje na stojaco. Wyroznilbym jeszcze mary louise parker, briana coxa i richarda dreyfussa. Willis, freeman i  MIrren zagrali poprawnie, ale nie bylo to nic nadzwyczajnego. Scenariusz filmu nie jest odkrywczy i oryginalny taki typowy akcyjniak, ale red trzyma w napieciu do samiutkiego konca. Humor w tym filmie nie jest wymuszony czy sztuczny. W red mamy sporo smiesznych tekstow i gagow sytuacyjnych. Ten film to jest takie spojrzenina na kino sensacyjne z przymruzeniem oka i jest to spojrzenie naprawde udane i perfekcyjnie zrealizowane.
Moim zdniem filmowe red jest o niebo lepsze od swojego komiksowego pierwowzoru. W komiksie mamy do czynienia z typowym, sprawnym akcyjniakiem i nic ponad to . Film dzieki swietnej realizacji i sporej dawce humoru podobal mi sie duzo bardziej niz komiks ellisa
Daje 8/10 z czystym sumieniem
Malkovich 11/10
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ribald

Odp: RED - nowa jakosc w kinie sensacyjnym
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2010, 08:05:31 pm »
Właściwie mogę się podpisać, ale sam dałbym niższą ocenę. Burn after reading było jednak zdecydowanie lepsze. Malkovich zaś to jeden z lepszych aktorów naszych czasów
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam