trawa

Autor Wątek: Metro 2034  (Przeczytany 6583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tczewianin

Metro 2034
« dnia: Październik 31, 2010, 11:29:12 am »
Witam :),
Jestem Tu nowy a więc Dzień dobry wszystkim forumowiczom :)
Mam takie pytanie odnośnie książki "Metro 2034"
czy ktoś z Was może ją czytał / czyta ? Pytam się bo czytając recenzje nie zanosi się najlepiej .. :( . Tak jak "Metro 2033" była / jest książką która "wciąga", tak boję się że następna część może być kolokwialnie mówiąc denna ...
Każdy jest twoim bratem.
Bless Ya !
                             Marihuana ! , Legalize It

Offline noktowizor

Odp: Metro 2034
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2010, 12:17:15 am »
Szczerze powiem to jak zobaczyłem, że wyszła druga część do złapałem się za głowę. Przez "Metro 2033" nie byłem w stanie przebrnąć... Nudne i zdecydowanie za długie. Wolę nawet nie wyobrażać sobie jak to wygląda w "Metrze 2034".

Offline x-Ray

  • Redaktor GGK
  • Czeladnik
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • there's only the Dark Side!
Odp: Metro 2034
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2010, 09:50:58 am »
to ze Metro 2034 będzie gorsze niz poprzednik było wiadomo od razu. Sytuacja, w której kolejna część jest równie dobra co pierwsza, zdarza się niezwykle rzadko. Ale jeśli ktoś mówi, że Metro 2033 było nudne... omg. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale prosze was... Metro nudne ^^ Jak szukacie dynamicznej jatki to nie ten tytuł. nie wiem czego się mozna innego spodziewać po postapokaliptycznej fantastyce. IMO tylko pierwszy rozdział był rzeczywiście słabszy niz cala reszta (metro 2033)

     

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Metro 2034
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2010, 09:58:32 am »
Ja również nie będę oryginalny i powiem, że 2033 bardzo mi się podobało i na 2034 czekam z niecierpliwością. Nie koniecznie musi być gorsze, ale na pewno nie będzie już tego elementu nowości i tajemniczości - człowiek będzie już zaznajomiony ze światem książki i trudno będzie mu coś nowego podsunąć. W każdym razie jak dotąd widziałem jedna opinię o 2034 i była ona pochlebna.

Offline Miły

Odp: Metro 2034
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:16:55 am »
Witam,
Co moglibyscie polecic dobrego w klimatach postnuklearnych oprocz 2033 i 2034?
Pozdrawiam
M

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Metro 2034
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2011, 01:01:10 pm »
Na stronie Uniwersum Metro 2033 wydawnictwo Insignis opublikowało pełny tekst jednego z największych bestsellerów science fiction ostatnich lat. Wchodząc na stronę www.metro2033.pl, w dziale fragmentów książki Metro 2033 można pobrać plik pdf z kompletną treścią powieści.
     Dla wszystkich, którzy ją przeczytają, wydawca przygotował konkurs.   Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie dotyczące treści książki, aby   wziąć udział w losowaniu jednego z dziesięciu legendarnych kubków z logo   Metro 2034.
     Inspiracją do powstania książki były przemyślenia autora na temat życia   na ziemi po globalnej katastrofie nuklearnej oraz fascynacja   moskiewskim metrem i jego tajemnicami. Efektem jest powieść Metro 2033,   opowiadająca o życiu ocalałych z konfliktu atomowego Moskwian, którym   udało się przeżyć w podziemiach metra. Pierwsza wersja powieści nie   znalazła uznania rosyjskich wydawców i autor opublikował ją... w   internecie. Strona, na której można było czytać Metro 2033,   stała się bardzo popularna, a jej goście aktywnie uczestniczyli w   tworzeniu i doskonaleniu powieści, przesyłając autorowi swoje uwagi. Po   ostatecznym zamknięciu internetowego wydania Metra 2033,   książka ukazała się w formie drukowanej, rozchodząc się w ponad 500 000   egzemplarzy i zyskując miano książki kultowej. Prawa do jej tłumaczenia   zostały sprzedane do 22 krajów.


I jeszcze drobiazg dla zainteresowanych światem gry komputerowej, której fabuła została oparta na podstawie cyklu Metro:


Od niedawna wiadomo, że powstaje sequel do bardzo dobrego Metro   2033, zatytułowany "Metro: Last Light", teraz możemy obejrzeć   fragmenty gameplayu.
Nasz redaktor, który wyłapał w Sieci tę wiadomość, przyznaje się, że jako   wielki fan postapokaliptycznego klimatu wstyd mu, że nie miałem okazji zagrać w   "Metro 2033" - shooter osadzony w podziemiach Rosji po katastrofie nuklearnej.   Teraz jednak, po zobaczeniu zwiastuna "Metro: Last Light". zbiera szczękę z   klawiatury i leci po pierwszą część :)
Zobaczcie czy i na Was też będzie miał taki efekt:
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -