trawa

Autor Wątek: Kurenai  (Przeczytany 5348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Kurenai
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2008, 05:35:15 am »
Ciężko się nie zgodzić :/, po 8 odc. seria spadła z poziomem ostro w dół i jeśli ktoś miał nastawienie jak richie to przypuszczam, że tak jak na początku oceniłby serię na 8 w dziesięciostopniowej skali, tak po ostatnich odcinkach, które na co najwyżej 3 zasługiwałyby, ogólne wrażenie byłoby niewiele lepsze, tym bardziej, że człowiek najlepiej zapamiętuje zakończenie. Ja tam aż tak bardzo nie narzekałem, bo do szczęścia wiele mi nie trzeba, były walki i już się cieszyłem :D, a ponieważ anime podobało mi się szukałem jakichś sensownych wymówek dla zachowań bohaterów. No i miałem rację, że Benice o kasę chodziło, bardziej zależało jej na samochodzie niż na własnym czy czyimś życiu ;).
Serię mimo wszystko polecam, ale po pierwsze należy oglądać je hurtem, wtedy wrażenie będzie na pewno lepsze, bo nie będzie tyle czasu zastanawiać się nad tym co się obejrzało, po drugie nie nastawiać się na coś poważnego, a jeśli już to skończyć oglądanie po 8 odcinku i ewentualnie przeskoczyć do 12-go.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Kurenai
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2008, 09:35:59 am »
Ja sądzę, że można się trochę przemęczyć przez 4 odcinki ;)

Richie miał wysokie wymagania już na samym początku i nie dziwota że ta seria go rozczarowała i ma tyle do zarzucenia.

Albo ja jestem ostatnio zbyt easy-going i mnie takie rzeczy nie rażą.
Albo za mało anime oglądam, ale jakoś mi to nie przeszkadza.

A seria jest dla ludzi którzy z dystansem podchodzą do anime, wtedy można będzie się z niej nacieszyć ;) No i klimat jest dość specyficzny. Trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Kurenai
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2008, 04:12:53 pm »
Richie miał wysokie wymagania już na samym początku i nie dziwota że ta seria go rozczarowała i ma tyle do zarzucenia.
Na samym początku, to ja najczęściej znam tylko tytuł i tyle.
Podchodząc do nowej serii staram się mieć "otwarty umysł" a lata praktyki tudzież brutalna statystyka (jeśli chodzi o stosunek gniotów do czegoś fajnego) powoduje że wysokie wymagania to jest ostatnia rzecz którą stawiam animcom oglądanym w ciemno :D
Tyle że, po 2-3 odcinkach mija okres próbny, i jeśli autorzy w nich zaproponowali pewną konwencję tudzież rodzaj rozrywki czy też poziom jakiego mogę się po tej serii spodziewać, to staje się to punktem odniesienia do moich późniejszych wrażeń i odczuć (oraz rozliczeń). Wydaje mi się to dość oczywiste.
Ktoś mógłby przekornie zauważyć że Kurenai cierpi teraz tylko za to że było takie dobre na początku... i miałby trochę racji. Przykładowo oglądając teraz takie Nijuu Mensou no Musume dostałem w łeb w szóstym odcinku, teraz wciąż oglądam to dalej ale pozbyłem się paru złudzeń, traktuję to inaczej z dużo większym dystansem i nawet znów jest sympatycznie :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Kurenai
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2009, 10:44:57 pm »
Niezbyt dobre anime to było. Chwilami denerwował mnie główny bohater i cała ta fabuła niezbyt sensowna mi się wydawała ( i wcale nie mam na myśli super mocy).
A i właśnie idiotyczna współlokatorka głównego bohatera (ta bardziej żywa i zboczona) była denerwująca.
Ogólnie piękna grafika, szczególnie te ostatnie odcinki i bardzo dobry pomysł na opening.
Oceniam 7.5/10

Offline Frey Ikari

Odp: Kurenai
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2010, 08:28:17 pm »
Chciałem obejrzec to anime bo kreska wydawała się fajna ale jakoś w pewnym momencie nie mogłem przejś dalej jakoś tak nudno mi tam było w tym anime dokumentalnym...

Offline Jackal

Odp: Kurenai
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2010, 09:09:45 pm »
Ja sobie chwale w całości te anime. Miło je wspominam, a co ciekawe podobnego jeszcze nie oglądałem.

Offline Frey Ikari

Odp: Kurenai
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 12, 2010, 10:36:15 am »
Ja tez podobnego nie ogladałem.

Offline Hollow

Odp: Kurenai
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 12, 2010, 11:03:34 am »
Wszystko pięknie tylko ta kosa w łapie głównego bohatera była przegięciem.