Autor Wątek: Skład Główny  (Przeczytany 177366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 20, 2015, 09:28:09 pm »
Ktokolwiek to bedzie - zdobędzie duzo punktow u czytelników. Takich niepoliczalnych w PLN.  I zaskarbi sobie duża przychylność.

Czekam z niecierpliwością na informacje o wydawcy. Na pewno nagrodzę go kupnem paru komiksów spod jego znaku :)

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:17:03 am »
Czy to będzie Ongrys czy inne wydawnictwo to nie wiem, ale cieszę się że Egmont zwolnił ten tytuł z banicji na naszym rynku. Jak to mówią, kto pierwszy...
Ongrys potwierdził na Aleji, że atakuje ten komiks
http://forum.alejakomiksu.com/viewtopic.php?t=8007&p=176829#p176829

Offline budyn2h

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:19:02 am »
Mam nadzieję, że wydadzą też 1 integral, bo z księgarni już wyszedł.

Offline Ongrys

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:33:20 am »
Mam nadzieję, że wydadzą też 1 integral, bo z księgarni już wyszedł.

Nie tyle "wyszedł", co Egmont, rezygnując z licencji, wycofał nakład z księgarni i oddał na przemiał. Tak więc raczej nie należy spodziewać się dodruku.

Podobnie było wcześniej z innymi albumami, np. XIII. Sprzedawała się słabo, więc Egmont zrezygnował i wycofał nakład, a potem zaczęło się szaleństwo cenowe. Absurdalne, ale niewiele można na to poradzić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 08:41:43 am wysłana przez Ongrys »

Offline Itachi

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:48:56 am »
Nie tyle "wyszedł", co Egmont, rezygnując z licencji, wycofał nakład z księgarni i oddał na przemiał. Tak więc raczej nie należy spodziewać się dodruku.

Konsternacja...
To już nie można było oddać części nakładu bibliotekom, bądź domom dziecka?

Mam nadzieję, że późną jesienią uda się Panu wydać drugi tom.

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:03:07 am »
Konsternacja...
To już nie można było oddać części nakładu bibliotekom, bądź domom dziecka?
To jak z tym chlebem, trzeba zniszczyć...aby nie było epidemii.......czytelnictwa :badgrin:


Ciekawi mnie jak sobie wydawca rozplanuje (bądź zostanie zmuszony przez licencjodawcę) do podzielenia albumów.
Oryginalnie ukazały się jeszcze 2 integrale :
cz. 4,5- 130str
cz. 6,7- 160str
http://www.bedetheque.com/serie-13259-BD-Magasin-general__1.html


Pojedyńczo doszły tomy 8 (88str) i 9 (128str) = 216str
Czyli idąc za wydawcą można oczekiwać u nas 3 tomów.


Aby skrócić czas oczekiwania proponował bym podział jak niżej (z okładkami na czerwono)
Trzeci integral miałby 300str ale co to jest przy np.  Piotruś Pan- 336str)





Offline piotrassss

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:21:36 am »
Ja widzę tutaj:
http://www.bedetheque.com/serie-13259-BD-Magasin-general.html

że tom 8 ma 60 stron,
a tom 9 to 92 strony.

Najbardziej racjonalnym wyjściem byłyby dwa integrale:
2 integral: zeszyty 4+5+6 (66+70+68=204 strony)
3 integral: zeszyty 7+8+9 (78+60+92=230 stron)

Offline budyn2h

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:31:19 am »
Nie tyle "wyszedł", co Egmont, rezygnując z licencji, wycofał nakład z księgarni i oddał na przemiał. Tak więc raczej nie należy spodziewać się dodruku.

Podobnie było wcześniej z innymi albumami, np. XIII. Sprzedawała się słabo, więc Egmont zrezygnował i wycofał nakład, a potem zaczęło się szaleństwo cenowe. Absurdalne, ale niewiele można na to poradzić.


Tylko ,że w tym momencie nowy wydawca zdecydowanie zaniża potencjalną sprzedaż kontynuacji.
Ja np. specjalnie od kilku lat nie kupowałem składu, bo nie był kontynuowany i nie chciałem zostać z niedokończoną serią.


Mogli by zrobić jak EGMONT z Blueberrym. Wydali T1 i T4 w tym samym czasie.

Offline Itachi

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:36:56 am »
Mogli by zrobić jak EGMONT z Blueberrym. Wydali T1 i T4 w tym samym czasie.

Tylko Ongrys to nie Egmont :roll: Małe wydawnictwo nie może pozwolić sobie na wydanie dwóch tomów zbiorczych w jednym czasie, przykład miałeś z BJH.

Tylko ,że w tym momencie nowy wydawca zdecydowanie zaniża potencjalną sprzedaż kontynuacji.
Ja np. specjalnie od kilku lat nie kupowałem składu, bo nie był kontynuowany i nie chciałem zostać z niedokończoną serią.

I do kogo będziesz miał teraz pretensje? Możesz mieć tylko do siebie.

Nie, nie kupię. No jak, nie mając pewności, czy będzie kontynuacja...

Offline Kokosz

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:41:51 am »
Mogli by zrobić jak EGMONT z Blueberrym. Wydali T1 i T4 w tym samym czasie.

Co innego zrobić dodruk, jak się album wyprzedał do zera, a co innego jak się nie sprzedawał i poszedł na przemiał.

Offline bosssu


Offline Koalar

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:10:47 am »
To pewna sprawa z tym przemiałem? Dla mnie to trudne do zrozumienia, bo nie pamiętam, żeby Skład główny lądował na jakichś wyprzedażach Egmontu -40%, -50% (ale może nie zwracałem uwagi, bo miałem ten tom długo). Naprawdę bardziej się opłaca tracić kasę za druk i na przemiał, niż sprzedać na jakichś superwyprzedażach? To nie może wydawca ogłosić, że chce zwolnić tytuł i są potencjalni kontynuatorzy, żeby kupować, bo będzie przemiał? Dziwne toto...

Bierzcie w Incalu, póki jest za okładkową, jak będzie dodruk, to ceny poszybują w górę.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

mgnesium

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:16:25 am »
Bierzcie w Incalu, póki jest za okładkową, jak będzie dodruk, to ceny poszybują w górę.

dzięki, kupiłem (ale przyznam że średnio rozumiem powyższe zdanie - przy dodrukach ceny raczej spadają?)
wątpię czy mi podejdzie, ale dam szansę (z piotrusiem było średnio - jako zagadka był fascynujący, ale nie widzę żebym kiedyś wrócił do tego komiksu).

tak przy okazji, nie wydaje mi się żeby ongrys miał środki na wydanie poprzedniego integrala.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 11:23:11 am wysłana przez mgnesium »

Offline Koalar

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:32:22 am »
dzięki, kupiłem (ale przyznam że średnio rozumiem powyższe zdanie - przy dodrukach ceny raczej spadają?)

Tfu, chodziło mi rzecz jasna o kontynuację, nie o dodruk.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:29:31 pm »
To musiało się w końcu stać. Arcydzieło przeszło w dobre wydawnicze ręce i wróci pod nasze strzechy. Pytanie tylko czy Skład główny 2 zdąży być jeszcze komiksem roku 2015., czy może zarządzi dopiero w 2016. Bo, że będzie komiksem roku, to jasne jak słońce. Jaram się jak córka Stannisa.  :wink:

 

anything