Autor Wątek: Rackham  (Przeczytany 4422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazik

Rackham
« dnia: Lipiec 22, 2003, 09:15:37 am »
Witam.
Nie sadze, aby wczesniej post o tym byl. Przynajmniej ja nic nie znalazlem :)

Zacznijmy od poczatku. Kilkanascie dni temu pojawily sie na allegro extra fiksy, wystawiane przez jakiegos kolesia. Zapytalem sie go o to i owo, dzieki czemu dowiedzialem sie, ze nabyl je w czasie podrozy do Francji.

Ogolnie wzory sa takie, ze moim zdaniem przebijaja Reaper Minatures o glowe. Zapraszam na strone:
http://www.confrontation.fr
...strona jest poprawdzie w jezyku francuskim i nic nie rozumiem. Nawigacja tez nie jest prosta, dlatego podam odrazu strone sklepu:
http://www.rackham-store.com/index_us.htm

Sam system zwie sie konfrontacja, a robieniem figurek zajmuje sie firma rackham.


Oprocz tego polecam stronke:
http://makiety.pointgroup.pl/figurki/engl/links.htm
...gdzie mozna znalezc odnosniki do multum 'manufacturers of miniatures'  8)


edit:
aaaaaa..... :o
http://www.rackham-store.com/boutique_us/fiche_produit.cfm?type=65&ref=GRGM03&code_lg=lg_us&pag=1&num=5

http://www.rackham-store.com/boutique_us/fiche_produit.cfm?type=65&ref=GRGM04&code_lg=lg_us&pag=1&num=5

.....poezja. Perfekcyjni WH.
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline drachenfeles

Rackham
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2003, 09:57:23 am »
Cytuj

Ogolnie wzory sa takie, ze moim zdaniem przebijaja Reaper Minatures o glowe.


Z tym się akurat nie zgodzę, znacznie bardziej podobają mi się modele reapera, rzeźbiarze z Rackham mogliby, jak dla mnie, trochę popracować nad studium postaci.

Offline Kazik

Rackham
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2003, 10:08:47 am »
Moze i masz racje...
W tej chwili przejrzalem juz cala zawartosc stron i musze powiedziec. Sam nie wiem co musze. Niektore figurki zwalaja na kolana po prostu. Przegladanie tego wszystkiego trwalo tak dlugo, bo kilka razy zgubilem szczeka z wrazenia i musialem szukac po podlodze. A niektore figurki jakos tak obok moich gustow przechodza.

Co by wiecej mowic... Zamowilbym sobie pare fiksow z tym, ze ceny juz maja na poziomie figurek gw, a nie rm. Laczac figurki obydwu trzech firm mozna zlozyc taki gang, ze oko bieleje. Szczegolnie jakby pokonwertowac jeszcze troche... :oops:

Drachen, widziales juz wczesniej figurki rackhama?
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline Wargrandmaster

Rackham
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2003, 12:52:09 pm »
Jesli chcesz więcej info na temat Konfrontacji w Polsce, zerknij do forum Gier Bitewnych sporo się tam o tym teraz mówi:

http://www.forum.gildia.com/viewtopic.php?t=3216
http://www.forum.gildia.com/viewtopic.php?t=3138
http://www.forum.gildia.com/viewtopic.php?t=3295

Co do plastycznosci tych modeli - fakt olewaja plastycy z Rackhama anatomię modeli czasami ale za to jak one są "plastyczne" i dynamiczne. Coś za coś. Reapery mam dwa halflinga i pirata calkiem fajowe denerwuja mnie jednak u nich metalowe podstawki i fakt ze są nieco mniejsze od GW.

A tak a'propo gdzies na forum WFB czytałem o nowej polityce sprzedażowej GW - Czy to prawda, że modele do systemów specjalistycznych takich jak Gothic, Necromunda i Mordheim będą dostępne od 15 lipca tylko w internetowym sklepie GW?

Offline Nilgar

Rackham
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2003, 02:19:13 pm »
Tak jak pisałem na WFB figurki Confrontation są wyraźnie większe od standardu, a z Reaperem jest różnie. Ja standardowo przezbrajam modele do Mordheima na okrągłe podstawki - to pozwala trochę wyrównać wysokość. Stare modele Reapera były mniejsze więc można je naklejać na standardowe podstawki GW i maskować modelując wygląd podstawki, w przypadku nowszych Reaperów podstawki GW musiałem niestety drążyć, a i tak moje Elfy z Reapera wydają się minimalnie większe od Elfów z GW.

Offline Kazik

Rackham
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2003, 02:38:59 pm »
Maybe yes, maybe no.
Z nimi nigdy nic nie wiadomo.

Przeczytalem o konfrontacji wszystko co tam bylo, ale po lebkach raczej... No no, zapowiada sie konkurencja dla warhammera.

Jednak w moim przypadku, nie zmieni to raczej nic. Nie zamierzam zrezygnowac ze starego swiata, dla jakiegos wymyslu zabojadow. Zaczynalem nie od mordheima, nie od battla, a znacznie dawniej od rpgow. Warhammer byl moim pierwszym rpg. To byly czasy. Poza tym, na koncie mam calkiem pokazny zbior ksiazek ze starego swiata. I nie zamierzam olac tego dla jakis fajnych fiksow jedynie :D

Po prostu figurki, ktore mnie interesuja wezme do mordki :lol: .

Bo wlasnie to jest najwiekszym plusem mlotka, to ze wszyscy od swych poczatkow znamy mlotka. O klimat. I tu GW ma na nas haczyk, ale co tam. A jesli komus chodzi tylko o sieczke na makiecie i fajne figurki, to pewnie przerzuci sie na konferencje. Oczywiscie, kiedy ta juz na powaznie wejdzie na nasz rynek. Czyli jeszcze duzo wody sie przeleje.
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline Alchemik

Rackham
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2003, 09:34:25 pm »
Cytat: "Kazik"

Bo wlasnie to jest najwiekszym plusem mlotka, to ze wszyscy od swych poczatkow znamy mlotka. O klimat. I tu GW ma na nas haczyk, ale co tam. A jesli komus chodzi tylko o sieczke na makiecie i fajne figurki, to pewnie przerzuci sie na konferencje. Oczywiscie, kiedy ta juz na powaznie wejdzie na nasz rynek. Czyli jeszcze duzo wody sie przeleje.


Już kiedyś był taki post o klimacie Warhammera:) może 3 lata temu był jakiś, teraz na palcach jednej reki można policzyć osoby ktore graja w WFRP, w podrecznikach do battla coraz mniej fluffu i klimatu. Większość graczy na turniejach ma w nosie klimat wystarczy spojrzec na rozpiski:) - ale zeby być pewnym to jak - gracie dla WFB dla klimatu jedynie:) czy moze wszystko wam jedno czy bedziecie grac elfem lesnym ze swiata X czy Y?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Kazik

Rackham
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2003, 12:55:30 am »
Jesli prowadzenie karnej ekspedycji innej elfiej nacji oznaczalo by koniec umierania z imieniem Ishy na ustach? Koniec Walki ku chwale i potedze Krola Feniksa? Koniec najulubienszych Bialych Lwow? Nieeee.... To ja dziekuje.
Powaznie, dla mnie jest roznica. Nigdy nie patrzylem za bardzo na innych i nie zamierzam. Mlotek rpg mimo dennej mechaniki nadal jest najlepszym fantasy, jesli gram w cos innego to tylko, aby w innej konwencji sie pobawic. Np cp2020, albo masquarade. Jesli chodzi o fantasy, a w szczegolnosci dark fanazy, to mlot kroluje. Zreszta powinienem mowic w czasie przeszlym :(  Bo i nie mam teraz mozliwosci gry w rpg, ani juz w battla nie grywam :cry:
A morheim jest ostatnia rzecza jaka poki co pozostala mi po starym swiecie. Moglbym walic tanie texty w stylu: porzucenie tej gry, byloby zaprzeczeniem tego co przez tyle lat robilem. Albo... Bez albo.


Moja ocena jest maxymalnie subiektywna, niestety. Moze jak juz konferencjacja pojawi sie na polskim runku to zmienie zdanie. Narazie ani nie znam swiata, ani konkretnie nie znam zasad. Czas pokaze.
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline Von Carstein

Rackham
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2003, 12:16:13 pm »
W sumie się zgadzam, nie sądzę żeby ta Konfrontacja znalazla w Polsce jakichs odbiorców. Nie dość, że ma zero klimatu to jeszcze figurki są jakieś takie koślawe - dodatkowo zdjęcia są retuszowane wyraźnie. Tani chwyt reklamowy. Juz to gdzies pisalem GW nie musi czegos takiego robic bo ich figurki są po prostu ekstra.

Offline BeRsErK

Rackham
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2003, 07:33:50 pm »
Do Von Carstein'a - chłopie czy ty sobie chcesz status postów szybko podbić - już dałeś 5  identycznych - daj jeszcze ogłoszenie w gazecie bo tam może też chcą Ciebie usłyszeć.

Offline Alchemik

Rackham
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2003, 07:40:36 pm »
:) Faktycznie - wszystkie prawie identyczne - może mamy do czynienia z tajniakiem z polskiego przedstawicielstwa GW :) już zwęszyli konkurencję - zabawne
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Kazik

Rackham
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2003, 10:36:20 pm »
Niezgodze sie. Figurki Rackhama sa wyjebane w kosmos.
Ale ostatnio przegladalem fiksy rackhama, pozniej reaper M, a na koncu GW i musze przyznac, ze GW wcale tak blado sie nie prezentuje. Czyms jednak zawojowali ten rynek. Szkopul tkwi jednak w tym, ze wsrod perelek, GW robi tez na odwal syff... Laczac modele z wszytskich trzech systemow mamy przepyszny koktajl.
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline Alchemik

Rackham
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2003, 10:58:26 pm »
I o to wlasnie chodzi:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline drachenfeles

Rackham
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2003, 01:58:34 am »
Cytuj

Mlotek rpg mimo dennej mechaniki nadal jest najlepszym fantasy


Święta prawda, mechanika produktów GW nadaje się wyłącznie do wymiany, w przeciwieństwie do najbardziej zarombistego klimatu wszech-RPG, niestety nieustannie duszonego i przerabianego na tanią kichę dla naiwniaków, powergamerów.

Offline Wargrandmaster

Rackham
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2003, 08:58:23 pm »
Cytat: "drachenfeles"
Cytuj

Mlotek rpg mimo dennej mechaniki nadal jest najlepszym fantasy


Święta prawda, mechanika produktów GW nadaje się wyłącznie do wymiany, w przeciwieństwie do najbardziej zarombistego klimatu wszech-RPG, niestety nieustannie duszonego i przerabianego na tanią kichę dla naiwniaków, powergamerów.


No tak klimat mlotka zawsze byl taki szary, brudny:) jedyny swiat fantasy w ktorym potrafilem wyobrazic swojego bohatera jako zabloconego łachudrę :). No ale teraz caly ten klimat szlag trafai, bo armybooki ograniczaja sie do opisu kto ma wiekszo armate i dlaczego ta armia jest tak zajeb**** i wymiata kazdego :(

 

anything