trawa

Autor Wątek: Ranking Ligi - ankieta  (Przeczytany 31861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vanswirr

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:31:34 pm »
To mi powiedz Pajączku kto wyłoży kasę na to stowarzysznie i kto się zajmie stroną organizacyjno-prawno-księgową?? Bo ja tu widzę widzę po prostu worki chętnych...
Się bym podjął. Mogę zrobić statut, zarejestrować, takie pierdoły. Nawet księgową załatwię, i obiecuję ze to nie będzie 1000, 00 miesięcznie. Na najbliższym masterze można bez problemu zrobić zebranie założycielskie.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:37:24 pm »
Się bym podjął. Mogę zrobić statut, zarejestrować, takie pierdoły. Nawet księgową załatwię, i obiecuję ze to nie będzie 1000, 00 miesięcznie. Na najbliższym masterze można bez problemu zrobić zebranie założycielskie.

Od razu określ ile to będzie miesięcznie za księgowość - 100 miesięcznie wymaga 1200 rocznie, 200 2400 rocznie. Takich kwot z masterów i chalangerów nie mamy, automatycznie to wymaga nowego/wyższego podatku (bo chyba nie zakłądamy że od razu załapiemy sponsora??). Ale jeśli dojdziemy do porozumienia finansowego jesli jesteś w stanie ogarnąć to organizacyjnie to cud, miód i malina ;)

Notabene można też wtedy pomyśleć o Cebulowych gadżetach sprzedawanych przez stowarzyszenie, z zyskami w całości przznaczonymi na cele statutowe, ale to już działalność i księgowa może nie byc zachwycona (ja bym nie był;)

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:47:10 pm »
Niewątpliwie, rozwiązywało by to trochę problemów organizacyjnych dla mnie, przy tego typu akcjach. 1200zł sądzę, że możemy rocznie wycisnąć z tego typu akcji jak moje bez większych problemów, szczególnie, jeśli gadżety były by fajne. A może i sklepy by się zainteresowały ich sprzedażą, tylko trzeba by wtedy pomyśleć na jakich warunkach, ale to już wybieganie w przyszłość i to dość znacznie.

Offline vanswirr

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:59:25 pm »
Od razu określ ile to będzie miesięcznie za księgowość - 100 miesięcznie wymaga 1200 rocznie, 200 2400 rocznie. Takich kwot z masterów i chalangerów nie mamy, automatycznie to wymaga nowego/wyższego podatku (bo chyba nie zakłądamy że od razu załapiemy sponsora??). Ale jeśli dojdziemy do porozumienia finansowego jesli jesteś w stanie ogarnąć to organizacyjnie to cud, miód i malina :wink:

Notabene można też wtedy pomyśleć o Cebulowych gadżetach sprzedawanych przez stowarzyszenie, z zyskami w całości przznaczonymi na cele statutowe, ale to już działalność i księgowa może nie byc zachwycona (ja bym nie był;)

Muszę pogadać z moją księgową ile by chciała. W ciągu tygodnia dam znać.Mogę też w ciągu 2 tygodni zrobić projekt statutu i podać do publicznej dyskusji.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 10, 2011, 09:17:12 pm »
Sądzę, że powołanie stowarzyszenia powinno przejść przez głosowanie na forum ligowym, niemniej, jeżeli masz szanse przygotować materiały, do it, won't hurt :)


W razie co, mogę się wpisywać ręcami i nogami, chętnie wesprę projekt legalizacyjny.  :biggrin:

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 10, 2011, 10:20:13 pm »
No przyznam, że fajna faza:) Można by w sklepach cegiełki na rzecz stowarzyszenia 'wielka orkiestra theres only war':)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:13:06 am »
No przyznam, że fajna faza:) Można by w sklepach cegiełki na rzecz stowarzyszenia 'wielka orkiestra theres only war':)

Wielka Orkiestra  Świątecznej Przemocy :D

Offline vanswirr

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:37:40 am »
Obawiam się że mogliby tego nie zarejestrować. Chociaż pomysł fajny. :)
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:05:39 am »
Obawiam się że mogliby tego nie zarejestrować. Chociaż pomysł fajny. :)

Organ rejestrowy mógłby tego nie załapać ;)

Offline morkai

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 11, 2011, 12:10:24 pm »
Od razu proponuję wprowadzić do statutu stowarzyszenia odpowiednie zapisy, które są potem.... mile widziane przez samorządy województwa jako podstawa udzielenia dotacji na organizację imprez ogólnopolskich, promującej dany region ;) Bo przecież turnieje są ogólnopolskie, jest zajęcie dla młodzieży. Macie załatwioną kasę na naprawdę spore wydatki - dotacja może być udzielona na koszty najmu sali, ba! nawet spokojnie obroniłbym kupno terenów i blatów na taki turniej. Tak chciałem zrobić z HLOSem w Katosach, ale jakoś ciągle czasu na to nie ma. Jak chcecie to zagadam jak to wygląda u nas.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 11, 2011, 12:41:52 pm »
Morjaj a orientujesz się jak w praktyce wygląda uzyskaniu statusu OPP?? Bo w teorii brzmi to mrocznie, ale nie wiem jak praktyka, a w końcu 1% piechotą nie chodzi.

Offline _Jankiel_

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 12, 2011, 11:01:11 am »
Można zapomnieć - dopiero po dwóch latach działalności można się ubiegać o ten status.

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 13, 2011, 07:02:08 pm »
Jeśli chodzi o gadżety, badamy z Nit teren i póki co wygląda na to, że były by dostępne:
- koszulki
- kubki termiczne
- piersiówki
- zapalniczki
- termosy
- miarki

Jeśli chodzi o kostki, znaczniki i templaty, to będziemy myśleć nad jakimś ciekawym projektem, trzeba będzie ocenić koszta i możliwe zyski ;)

Generalnie chciałbym zrobić dostępny zestaw, który pokrywa w 110% zapotrzebowanie gracza na wszystkie akcesoria potrzebne na wyjazdowy turniej :)

Offline PaulShin

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 13, 2011, 07:14:21 pm »
Tylko jeszcze trzeba pilnować żeby nie dostać Cease and Desist od szeryfa z Nottingham. :P

Offline Raca

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 13, 2011, 07:47:12 pm »
- piersiówki
- zapalniczki

Generalnie chciałbym zrobić dostępny zestaw, który pokrywa w 110% zapotrzebowanie gracza na wszystkie akcesoria potrzebne na wyjazdowy turniej :smile:
Moje juz pokryles :biggrin: