Autor Wątek: Ranking Ligi - ankieta  (Przeczytany 32285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:44:53 am »

poza tym, problem z rankingiem to właśnie mamy, ale nie radzimy sobie :wink:

Nie radzimy sobie bo MiSiU nie ma czasu. :roll: :roll:
Eman napisał jakie fajne ekstra rzeczy mógłby zrobić taki ambitny programista.

Offline Nathaniel

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:46:44 am »
. Dla przykladu - wydobycie z Sedziowki danych dotyczacych tego, kto z kim gral, jakimi armiami i tak dalej to sprawa trywialna (te dane juz tam sa :wink: ), wiec mozna by np. zrobic cos na ksztalt BattleNetu - z osobistymi statystykami kazdego gracze vs dowolny inny gracz, czy vs konkretna armia, z osobitym performancem na danym typie turnieju, czy w danym miescie. I tak dalej i tak dalej ... Mozliwosci sa ogromne, tylko musi sie znalezc ktos, kto bedzie chetny do pracy

o ja pierdziu, zajebiaszcza sprawa
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:49:51 am »
sokles, przetrzyj sobie trochę mocniej te swoją kulę, bo sam pitolić zaczynasz.
przez listopad i grudzień miałem 2 czy 3 wolne soboty.
fakt faktem, jesteś skarbnikiem, i możesz się śmiało w tej sytuacji tym zasłonić. ale nie masz absolutnie prawa, nie posiadając kompletnie żadnej wiedzy, do stawiania takich tez, jak powyżej.
narka

Nie przypominam sobie, żebym pił do Ciebie osobiście ale dobrze dołożymy pewne wyjaśnienia. 95% przypadków nie mam czasu/nie umiem to ściema, niech będize że te 5% rzeczywiście nie ma czasu. Albo inaczej nie ma czasu akurat na to bo na inne czynności poza zaowodowo/domowe już ma. To zresztą nie dziwne że każdy woli iść na browar/poleżec przed TV/zagrać w panolki (niepotrzebne skreślić) niż siedziec przed kompem i coś tam dłubać. Ale to nie zmienia faktu że prawdziwy jest argument nie chce mi się a nie inny.

Jeśli Ty jesteś akurat w tych 5% które naprawde nie mają czasu to ok, bywa nie mnie to oceniać. Zresztą w ogóle nie zajmuje sie pojedynczymi przypadkami, jeno określam statystyczną rzeczywistość.

I to że jestem skarbnikiem nie ma nic dorzeczy że sie za rank nie biorę, nie chce mi sie i tyle. Ale z tego powodu nie będę wymyślał nie wiadomo jakich wydumanych powodów.

Offline _Jankiel_

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:56:54 am »
Ze dwa razy spróbowałem się w nim zorientować, ale sobie odpuściłem. Po prostu jest dosyć nieprzystępnie.
Możecie wziąć kilka rozwiązań z ligi wfb
 
http://ligawfb.prv.pl/
 
Wygląd jest dosyć przaśny, ale funkcjonalnością i przejrzystością bije strone ligi 40K na głowę, choćby przez system zgłaszania wyników, gdzie aktywność zarządzającego stroną ogranicza się do wyciągnięcia danych z arkusza i nawet nie musi się znać na samej grze - dzięki czemu aktualki są co tydzień-dwa.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:59:55 am »
Wygląd jest dosyć przaśny, ale funkcjonalnością i przejrzystością bije strone ligi 40K na głowę, choćby przez system zgłaszania wyników, gdzie aktywność zarządzającego stroną ogranicza się do wyciągnięcia danych z arkusza i nawet nie musi się znać na samej grze - dzięki czemu aktualki są co tydzień-dwa.


Ale nie w tym jest problem. Ja aktualizację robię codziennie pod warunkiem że ranking działa. Co więcej jeśli jestem na jakimś dużym turnieju z dostępem do internetu to wyniki są wprowadzone w momencie zakończenia (zajmuje to około 2 minuty). Wprowadzenie wyników jest banalnie proste. Nie w tym problem.
 
Nie potrzebne nam są nowe rozwiania. Potrzebny jest ktoś z odrobiną wolnego czasu i znajomością php.

Offline Eman

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:00:17 am »
Heyka !!!
Wygląd jest dosyć przaśny, ale funkcjonalnością i przejrzystością bije strone ligi 40K na głowę, choćby przez system zgłaszania wyników, gdzie aktywność zarządzającego stroną ogranicza się do wyciągnięcia danych z arkusza i nawet nie musi się znać na samej grze - dzięki czemu aktualki są co tydzień-dwa.
Ale Jankiel, u nas zarzadzajacy nie musi robic praktycznie niczego - ranking update'uje sie automatycznie po kazdym zgloszonym turnieju. Zeby nie bylo balaganu, to koordynator rankingu musi zatwierdzic zgloszony turniej i tyle.
Problem lezy w calkiem innym miejscu.
Tak jak Inki napisal, nie potrzebujemy nowych rozwiazan technicznych do Rankingu i stronki, bo to wymagaloby jeszcze wiekszej pracy, niz utrzymywanie obecnych. Potrzebujemy chetnych do wspolpracy, kogos, kto wykaze minimum zaangazowania w sprawy ligowe. I tyle, lub moze AZ tyle.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 11:05:01 am wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline afruniu

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:04:28 am »
takie coś jak Inkq, to bym nawet chyba umiał. "kliknij", "zatwierdź" nie brzmi jakoś strasznie (niczego Inkq nie ujmując ofc). tyle czasu to bym znalazł. natomiast jak coś z programowaniem, to sory, ja z tym w życiu do czynienia nie miałem :wink:
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:07:09 am »
Jak dla mnie to Trej powinien zrobić szeroko zakrojoną akcje promocyjna swojego najnowszego podcastu, dla dobra Ligii.

http://z24cala.blogspot.com/2011/01/podcast-i-liga-czyli-odcinek-2.html :wink:

@Afro wszystko jest zrobione naprawdę przejrzyście, odbywa się na poziomie interfejsu.  :cool:

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2011, 01:37:03 pm »
Mimo że nie gram już,  prawie zawsze z dużą przyjemnością odwiedzałem ranking.
Kibicując kumplom.
Za to przed Końcem poprzedniego sezonu, strona ta była odwiedzona przezemnie 10 razy na dzień. (uzależnienie)

Kiedyś top 100 było ucieleśnieniem marzeń.  dalej top 20, ... dalej :D (sami wiecie)
Także nie wyobrażam sobie Ligi bez tego rankingu.

Niestety możecie nazwać jak to chcecie ale, nie mam czasu ani siły się tym zająć. Ledwie starcza mi czasu na Gru.
Może gdybym jeszcze aktywnie grał to bym się zajawił.. Moj ścisły umysł zawsze z lubością chłoną tabelki, zestawienia jak i rankingi.
Teraz jednak wolne chwile "kradnie" mi w przyjemny sposób Moje Kochanie. A z tym nie sposób wygrać :D

Jednak Misia Emana i Inkiego rozumiem. Ileż można ciągnąć to w trzech!! Sam bym się zbuntował
Kamil. (miszczu)

Offline Gamon

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:14:18 pm »
hej
Jako że powoli postanowiłem wracać do Wh40k wróciłem na forum,stąd też nie dokońca wiem o co chodzi ale
jeśli chodzi o ranking i php'a i mógłbym w jakimś stopniu się tym zając
Pozdrawiam

Offline Miły

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:44:48 pm »
hej
Jako że powoli postanowiłem wracać do Wh40k wróciłem na forum,stąd też nie dokońca wiem o co chodzi ale
jeśli chodzi o ranking i php'a i mógłbym w jakimś stopniu się tym zając
Pozdrawiam

Tutaj masz wstepne info i jestes bardziej niz mile widziany :smile:
Cytat: Eman
Heyka !!!
Rozwiazanie, ze strona bedzie na jednym serwerze, a ranking na innym, nie ma najmniejszego sensu.
Jezeli bedzie przeprowadzka, to calosci strony, lacznie z rankingiem.
Tak wiec, trzeba zajac sie caloscia tego przedsiewziecia.
Banerki na pewno nie moga dzialac tak, jak obecnie, bo efekt ich dzialania bedzie podobny - w koncu i z innego serwera nas wywala ...
Cze !!!
Wiecej info
http://liga40k.com/viewtopic.php?p=10377#10377
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 02:49:29 pm wysłana przez Miły »

Offline Eman

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:48:28 pm »
Heyka !!!
A zglosic sie mozna tutaj:
http://www.liga40k.com/viewtopic.php?t=115&start=150
i/lub na priva do MiSiA, ktory zawiaduje calymi bebechami strony i rankingu  :biggrin:
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Miły

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2011, 03:47:30 pm »
Widze ze w ramach improwementu rankingu forum ligi przestalo smigac  :shock:
M

Offline Gamon

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2011, 03:48:49 pm »
nie mozna miec wszystkiego

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2011, 03:56:49 pm »
Nie czytałem wszystkiego co pisaliście, a mogę powiedzieć że nie ma fijuta, cobym osobiście zaangażował się w pomoc, bo podobnie jak wy wszyscy mam na głowie swoje sprawy. Niemniej jednak uważam, że powinniśmy zadbać o ranking i jak trzeba to wyłożę kasę (w przypadku jakiejś zrzuty) i uważam, że każdy gracz z topu tak do top 200/300 powinien postąpić podobnie i nie pieprzyć się, tylko wywalić PLN dla kogoś żeby to zrobił. Jesteśmy dorośli - nikomu się nie chce bawić w takie pierdoły, trzeba zapłacić komuś, komu przez kasę się zachce i tyle.

2011 rok - nie ma co liczyć na darmową pomoc, to nie jest call for help do zakonu SM, tylko realia w jakich żyjemy i osobiście akceptuję je takimi jakimi są, bez ciśnienia o złocisze.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'