trawa

Autor Wątek: Ranking Ligi - ankieta  (Przeczytany 32277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:02:11 pm »
Taa, już widzę jak to działa i jak chętnie ze wszystkich lokali kasa jest zbierana sumiennie. Może się nagle okazać że lokali będzie o wiele mniej. Pomysł fajny, ale lokali jest po prostu za dużo imo.

1 zł od osoby na lokalu. Jeśli ktoś nie jest w stanie tyle zapłacic to ja przepraszam i wychodzę. Warunkeim zaliczenia do ligi turnieju jest wpłata. Jak spadnie przez to kilka lokali trudno i darmo, life.

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:17:17 pm »
Inkq nie 2zł / player na lokalu, tylko 2zł / LOKAL, żeby nie cisnąć... to równie dobrze może być 5zł /  lokal, ale musi być.

Do tego żeby śmigało wystarczy zrobić przymus rozliczania się co pół roku, albo co 3 miesiące i wtedy dany ośrodek ma koordynatora głównego, któremu kasę trzeba przekazać - jak ktoś nie przekaże to wyniki są usuwane z rankingu. Wtedy już gracze zadbają (taki Vladdi) o to, żeby niesłowny organizator poległ... jest miliard sposobów jak przeprowadzić to gładko, nie dokładając koordynatorom obowiązków większych od typowego szkolnego skarbnika, tyle że tu organizatorowi powinno zależeć. Późniejsze sankcje to zakaz organizacji turniejów ligowych i anty reklama na stornie rankingu - taki monopol...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:25:30 pm »
Inkq nie 2zł / player na lokalu, tylko 2zł / LOKAL, żeby nie cisnąć... to równie dobrze może być 5zł /  lokal, ale musi być.

To przy takich stawkach nie wiem ile byś takiemu programiście zaproponował za pilnowanie rankingu przez rok. :P

Może jęczę ale generalnie nie ma co teraz podawać stawek bo jest to albo za dużo albo za mało.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:29:36 pm »
Inkq nie 2zł / player na lokalu, tylko 2zł / LOKAL, żeby nie cisnąć... to równie dobrze może być 5zł /  lokal, ale musi być.

1zł na osobę na lokalu, chyba kazdy moze wyskoczyc z zeta nie??

Offline afruniu

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:36:36 pm »
zet od łba jest do przyjęcia. więcej to już tak sobie. hobby samo w sobie już i tak nie jest.
może jakieś stowarzyszenie czy coś, jakieś konto na datki?
za bardzo się nie znam na tych sprawach, ale może tędy? z drugiej strony, by tego zbytnio za bardzo nie sformalizować.
może jakieś cegiełki po 20 PLN? :wink:
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:42:24 pm »
może jakieś stowarzyszenie

Absolutnie nie, statuty, pełna księgowość samo zuooo :P

Offline afruniu

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:44:31 pm »
tak myślałem  :wink:
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline MiSiU

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:56:42 pm »
Tak tylko od siebie dwa zdania - strona ligowa leży, bo padł cały serwer na którym stoi. Awaria jest ponoć poważna i podawany przez Admina powrót do życia, to jutro koło 20. Jak wcześniej się uda to będzie fajnie.

Co do samego ranku to napiszę coś, jak dziecko uśpię...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 07, 2011, 09:47:23 pm »
dajcie se spokój z opodatkowaniem lokali, bo zaraz zobaczycie, że wpizdu mniej turnieji jest zgłaszanych do Ligi... chyba, że rzecz byłaby dobrowolna. lepiej podnieść podatek od Masterów i tyle.

a tak w ogóle imho rozwiązanie "kto chce, niech płaci" , sprawdzi się dobrze. sam mogę wysupłać jakąś kwotę na utrzymanie Ligi. 50-100zł w skali roku to nie jest jakaś duża kwota. ktoś da 5zł, kto inny 50zł i myślę, że będzie to stanie jakoś funkcjonować.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:09:48 pm »
a tak w ogóle imho rozwiązanie "kto chce, niech płaci" , sprawdzi się dobrze. sam mogę wysupłać jakąś kwotę na utrzymanie Ligi. 50-100zł w skali roku to nie jest jakaś duża kwota. ktoś da 5zł, kto inny 50zł i myślę, że będzie to stanie jakoś funkcjonować.

Sorry emerito ale to nie zadziała. Dasz Ty da kilku gości i to koniec fyfset "ziomali" oleje to ciepłym moczem.

Offline sonic_

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:10:19 pm »
Wiele osob pewnie napisze ze nie gra dla punktow ale zdrowa rywalizacja dodaje sporo naszemu hobby. A ranking jest tego uwidocznieniem.

Jasne, szczególnie jak nie grasz dla pkt,a jeden z drugim napisze Ci, że się spinasz dla pkt . Sam musiałem wypisać się z ligi, żeby nie zarzucali mi spinania się dla pkt. Rozumiem, że jest fajnie popatrzeć na miejsce w lidze, ale jak Vladdi napisał jest, to potrzebne dla Top5 i ETC.

Offline Vladdi

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 08, 2011, 01:29:38 pm »
Cytuj
Rozumiem, że jest fajnie popatrzeć na miejsce w lidze, ale jak Vladdi napisał jest, to potrzebne dla Top5 i ETC.

To oczywiscie nie jest prawda. Liga przydaje sie dla wybrania druzyny na ETC ale nie jest do tego potrzebna. Liga istaniala na długo przed ETC. Do czego jest liga wlasciwie? Z rzeczy mierodajnych to chyba do niczego, no moze do ujdenolicania intepretacji prze pkzety, zeby przyjezdni nie byli zaskakiwani lokalnymi interpretacjami zasad. Ale przeciez do tego wystarczy sama lista sedziowska wiec chyba tez nie po to jest liga. Jak dla mnie liga to spolecznosc lub przynajmniej liga spaja ogolnopolska spolecznosc 40k. Troche za zasadzie zeby wyjazdy na turnieje mialy jakis dodatkowy sens oprocz spotkan towarzyskich, zeby rywalizacja na szczeblu ogolnopolskim miala jakis dodatkowy smaczek. Czy bylaby scena turniejowa w polsce bez ligi? Nie niczym, bo przed liga tez sie jezdzilo na turnieje choc w moim przypadku to jeszcze battlowe czasy, ale imo z pewnoscia czyms znacznie mniejszym niz jest. Czy bez ligi poznalbym tylu ludzi z calego kraju? Wątpie. Czy bez ligi wiedzialbym kto kryje sie pod niemal kazdym nickiem na tym forum? Nie ma szans. Imo po to jst liga, by kazdy kto idzie na turniej czul, ze jest czescia czegos wiekszego. Przynajmniej ja to tak odbieram.
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline sonic_

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 08, 2011, 01:40:57 pm »
Nie użyłem słowa tylko i pewnie masz rację co do reszty.

Offline b00g

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 08, 2011, 05:36:26 pm »
Po rozmowie z Emanem nareszcie dowiedziałem się w czym rzecz. Mamy brak serwera i admina. To jest kwestia to załatwienia i rozmowy się rozpoczęły. A co do zaangażowania osób w tworzenie ligi to widzę też jest duże zainteresowanie. Wydaje mi się że czas przejść od biadolenia do konkretów!! Zdefiniujmy w końcu co nam potrzeba do realizacji naszych potrzeb. Czyli ile ludzi i  do czego ich potrzebujemy, skoro nasza stara gwardia jest zmęczona wolontariatem. Opodatkować lokale nie wiem co by miałoby to dać ?? Koszty utrzymania serwera to 123 PLN brutto rocznie, chyba że mamy większe zapotrzebowanie transferu danych. Koszt strony to maks 100 PLN. Problem banerków to z informacji, których posiadam, rzecz do rozwiązania (jest na to pomysł).



pzdr.

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 08, 2011, 05:39:19 pm »
No to albo zrzućmy się po prostu jako Bohaterowie Ligi (Liga Niezwykłych Dżentelmenów) i miejmy te 250zł z głowy, albo opodatkujmy Mastery  Czelki i kasa będzie. To nie jest zły pomysł z uwagi na powstanie (w ten sposób) pewnej dodatkowej puli pieniędzy, która będzie na czarną godzinę - gdyby jednak kasa była ważna i miała stanowić o być/nie być.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'