trawa

Autor Wątek: Ranking Ligi - ankieta  (Przeczytany 32283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raca

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 08, 2011, 06:26:29 pm »
Ale chellki i mastery sa odpodatkowane i z tego co wiem z ligowego ta kasa na utrzymanie serwera styka
Z tego co sie orientuje z tematu opodatkowanie ewentualne lokali mialoby pokryc koszta gdybysmy komus mieli placic za administarcje strona

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 08, 2011, 06:32:52 pm »
Ale chellki i mastery sa odpodatkowane i z tego co wiem z ligowego ta kasa na utrzymanie serwera styka
Z tego co sie orientuje z tematu opodatkowanie ewentualne lokali mialoby pokryc koszta gdybysmy komus mieli placic za administarcje strona

True.
Raport finansowy Soklesa jest dostępny na stronie ligowej :wink:

Offline pajak

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 08, 2011, 09:13:52 pm »
jestem absolutnie przeciwny opodatkowaniu lokali.. to jest zabawa, tam często grają dzieci, robi się z tego za dużo "problemów" z US, komuś może odwalić przez kasę.. ABSOLUTNIE PRZECIW

przecież to tak naprawdę nie rozwiązuje problemu.. jeżeli już koniecznie musimy komuś płacić w co nie wierzę, że zadziała to mogę się śmiało zrzucić
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 08, 2011, 10:23:38 pm »
Poczytał, pokminił, generalnie tak:
Ranking odwiedzam, chętnie przeglądam i obecnie mi go brakuje.
Jeżeli chodzi o sprawę rankingu, to niestety nie może być tak, żeby odpowiedzialne były za to 2-3 osoby robiące to hobbystycznie w przerwach między pracą a przewijaniem dzieci (bo tak to niestety wygląda). Ja chylę czoła za włożony trud, ale obecnie to po prostu nie wystarczy.
Moje zdanie jest takie, że albo znajdzie się szybko solidna osoba, która to przejmie (a takiej nie widać z tego co wiem), albo trzeba wysupłać kasę i komuś za to zapłacić i mieć to z głowy.
Jeżeli chodzi o źródło kasy, to można to dla mnie zrobić na 3 sposoby:


1) Opodatkowanie lokali - jeżeli podatek nie byłby wysoki, nie widzę problemu. Zamiast przykładowo iść do Barda i płacić 3zł, zapłaciłbym 5, ok, jak dla mnie bomba. Nie jest to znacząco odczuwalne, a co miesiąc skapuje kasa. Z samego Krakowa w tym momencie, gdzie mamy około 3-5 turniejów w miesiącu, można wyciągnąć całkiem niezłe pieniądze, a w skali kraju robi się to pokaźna suma.


2) Powszechna zrzuta - moim zdaniem najgorszy pomysł. Teraz znajdzie się z 10-20 entuzjastów, każdy wyskoczy ze stówki i jest git. I co dalej? Za chwilę znów będzie potrzebna kasa i znów będą płaciły te same osoby? Nie widzę przed tym pomysłem długiego życia.



3) Akcje typu gadżety za kasę - w ten sposób zbierana jest kasa na forum krakowskich studentów nauk medycznych. Raz do roku jest możliwość zakupienia sobie za kaskę fajnych koszulek z nadrukami, raz w roku jest możliwość zakupienia sobie kalendarzy na ścianę, albo organizerów, była akcja z możliwością zakupu fartuchów z logiem uczelni itp itd... Mamy wśród nas trochę profesjonalnych fotografów, grafików i ludzi artystycznie uzdolnionych, można zrobić z 5 wzorów koszulek, 5 wzorów znaczników, 5 wzorów kostek, sprzedać przykładowo ze 100% zyskiem, ludzie mają poczucie, że dorzucili się do ligii, a do tego mają coś fajnego w zamian. Jeżeli bym dostał zielone światło na coś takiego od koordynatorów/będą chętni na takie rozwiązanie, mogę się zająć organizacją tego typu akcji.



Jeszcze jedna moja uwaga, bo wypłynęło to dziś, jak gadaliśmy z chłopakami.
Moim zdaniem liga jako całość powinna fundować reprezentacji wyjazd na ETC. To nie są małe sumy i nie każdego stać, a nie było by fajnie, gdyby ktoś nie pojechał jako reprezentant, tylko dlatego, że go po prostu nie stać w danej chwili.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 08, 2011, 10:32:23 pm »
Moim zdaniem liga jako całość powinna fundować reprezentacji wyjazd na ETC. To nie są małe sumy i nie każdego stać, a nie było by fajnie, gdyby ktoś nie pojechał jako reprezentant, tylko dlatego, że go po prostu nie stać w danej chwili.

Wykluczone, bo trzeba by wtedy zbierać naprawdę duże fundusze żeby to pokryć.

A tak po prawdzie to pomijając kwestie materialne jestem po prostu przeciw. Nie wzbudza we mnie żadnych problemów i kontrowersji płacenie i składanie się na coś co jest "dobrem ogólnym". Ale niestety nie podoba mi sie pomysł fundowania komuś ze wspónej kasy wycieczki na turniej. Jak kogos nie stać to bardzo mi przykro, ale to nie tędy droga. Poza tym jak ktoś ciśnie w ranku przez cały rok aby być w teamie to jest chyba w stanie przez ten rok zabezpieczyć sobie fundusze na wyjazd na ETC.

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 08, 2011, 10:51:05 pm »
Sokles, może Ci się to wyda dziwne, ale ciśnięcie w rankingu to są ogromne wydatki w skali roku. Jeśli chce się objeździć choćby większość masterów i czelków, wyrobić duże lokale, to są to koszta niebagatelne w stosunku do średnich zarobków w naszym kraju. Smutna prawda jest taka, że wszyscy zakładają, że jak kogoś stać wydać miesięcznie te 2-3 stówki na turnieje i jeżdżenie, to stać go też wydać kolejne ileś na ETC. Niestety, nie zawsze tak jest. Z własnego doświadczenia wiem, że dla mnie wyjazd na mastera oznacza odkładanie kasy i masę wyrzeczeń, a jak bym miał jeszcze odkładać co miesiąc na etc, to bym nie miał co jeść (na szczęście mi to nie grozi). Smutna prawda jest taka, że wysyłamy ten nasz top co roku po mistrzostwo z błogosławieństwem i uściskiem dłoni, jesteśmy z nich mega dumni, a nikt nie zapyta, czy w ich domowym budżecie jest te pół tysiaka (o ile nie więcej) na tego typu imprezę...


Nie będę o sprawę wybitnie walczył, nie dotyczy personalnie mojej kieszeni, jednak, wydaje mi się, że liga po sensownej reorganizacji jeśli chodzi o finanse, mogła by to bez większych problemów uciągnąć.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:04:38 pm »
Pieniędzy na ETC poszukał bym gdzie indziej. I Cebul wież mi wliczając zgrupowanie paliwo etc.. to jest to suma znacznie wyższa niż wspomniane pół tysiaka..

Co do opodatkowania lokali w pełni zgadzam się z Pająkiem. To nie jest good idea..
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:21:18 pm »
No jak na ligę (ranking, serwer) jako wspólne dobro wyłożył bym kasę od kopa i bez mrugnięcia okiem, tak na wyjazd reprezentanta Polski na ETC, kolesia który bezustannie przez cały rok spinał dupałę i zatruwał mi turnieje ... cóż musieli byście te pieniądze siłą ode mnie odbierać:) Uważam, że niektóre osoby jako reprezentacja Polski są 100% perfect, taki VLad powinien mieć dożywotni angaż jako kapitan reprezentacji na ETC i dożywotni zakaz aktywnego uczestniczenia w turniejach krajowych:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline metalfan

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:31:41 pm »
No bez przesady... Zauważmy, że na ETC jeździ praktycznie 5 tych samych osób + 3 kolejne, które mogą się zmieniać w kolejnych sezonach. Przed ostatecznym ustaleniem składu każdy z nich raczej wie w jakiej jest sytuacji i czy może sobie na taką przyjemność jak ETC pozwolić pod względem finansowym i czasowym (pewnie mają to wkalkulowane np. w plany wakacyjne). Wiele osób nie jeździ do innych miast na turnieje, bo ich nie stać i nikt o to nie pyta. ETC to w pewien sposób luksus, na który reprezentacja w świadomy sposób sobie zapracowuje i sama musi zabezpieczyć środki. Albo niech chłopaki się dogadują między sobą albo niech się postarają o sponsora, nie można tym innych obciążać z przymusu. Sama liga to też przecież przyjemność, a nie droga krzyżowa do ETC - nie róbmy z hobby przykrego obowiązku :wink:  W lidze bierze udział więcej osób niż 8 i każdy wydaje kasę na turnieje. Często jest tak, że ktoś rzeźbi punkty na 5 turniejach, po czym taki Vladdi jedzie na 1 Mastera i wskakuje na I miejsce w tabeli, więc z tymi wydatkami to różnie bywa :biggrin:


W Warszawie lokale płatne są przeważnie 15zł - jak cena podskoczy do 20 z powodu różnych opłat, to nic z tego u nas nie będzie. Jeśli jest potrzeba, to na serwer i stronę trzeba się jak najbardziej zrzucić, ale w przeliczeniu na 1 turniej będą to jakieś złotówki, a na 1 gracza grosze. Każdy organizator sam zdecyduje czy podniesie opłatę czy przyjmie to na klatę.
SW / GK / BA

Offline b00g

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 09, 2011, 07:47:01 am »
Ludzie skupmy się na rozwiązaniu problemu czyli reaktywacji rankingu. ETC i jego finansowanie to odległa przyszłość, która byłaby do zrobienia jedynie przez stworzenie związku lub stowarzyszenia (chętnie bym został takim Grzegorzem L. :biggrin: ) to samo dotyczy się płaceniu komuś za pracę (na kogo niby miałaby być wystawiana faktura??).
pzdr.
P.S. Panowie z władzy ligi odzew rozleniwionego i niezainteresowanego środowiska jest, teraz wasz ruch. Powiedzcie kogo chcecie ale w jakiś konkretach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 08:54:15 am wysłana przez b00g »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:38:07 am »
1) Opodatkowanie lokali - jeżeli podatek nie byłby wysoki, nie widzę problemu. Zamiast przykładowo iść do Barda i płacić 3zł, zapłaciłbym 5, ok, jak dla mnie bomba. Nie jest to znacząco odczuwalne, a co miesiąc skapuje kasa. Z samego Krakowa w tym momencie, gdzie mamy około 3-5 turniejów w miesiącu, można wyciągnąć całkiem niezłe pieniądze, a w skali kraju robi się to pokaźna suma.
jest bardzo dużo lokali, które są za free. to jedna sprawa. druga - są środowiska (trochę siedzę na wszelkich forach lokalnych :wink: ), które leją na Ligę Ogólnopolską, a turnieje zaczęli zgłaszać dopiero po namowach m.in. Inkiego. jak im teraz narzucimy podatek, to nagle się okaże, że np. w takiej Łodzi nie ma w ogóle turniejów Ligowych.
Cytuj
2) Powszechna zrzuta - moim zdaniem najgorszy pomysł. Teraz znajdzie się z 10-20 entuzjastów, każdy wyskoczy ze stówki i jest git. I co dalej? Za chwilę znów będzie potrzebna kasa i znów będą płaciły te same osoby? Nie widzę przed tym pomysłem długiego życia.
forum GV funkcjonuje dzięki zrzucie adminów i modów. jakoś daje radę, a biorąc pod uwagę, że Gloria generuje dość spory ruch, to pewnie koszty utrzymania serwera itp. nie są raczej większe niż nasze.
Cytuj
Jeszcze jedna moja uwaga, bo wypłynęło to dziś, jak gadaliśmy z chłopakami.
Moim zdaniem liga jako całość powinna fundować reprezentacji wyjazd na ETC. To nie są małe sumy i nie każdego stać, a nie było by fajnie, gdyby ktoś nie pojechał jako reprezentant, tylko dlatego, że go po prostu nie stać w danej chwili.
kwestia sponsoringu dla reprezentacji to oddzielna sprawa, ale imho źródeł trzeba szukać gdzie indziej, a nie w składkach ligowych.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:14:06 am »
Sokles, może Ci się to wyda dziwne, ale ciśnięcie w rankingu to są ogromne wydatki w skali roku.

Oczywiście jesteś zbyt młodym szaraczkiem żeby to pamiętać, ale po pierwsze primo sam kiedyś cisnąłem, a po drugie primo grałem na ETC (co prawda w Gorzowie więc koszt nieporównywalny do zagramanicznego ETC ale jednak). Wiem jakie są to koszty i nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby ktoś miał płacić za mój prywatny wyjazd na panolki...

Swoją drogą ciekawe że Emeryt o tym wspomina jak ma jechać na ETC :badgrin:

ETC i jego finansowanie to odległa przyszłość, która byłaby do zrobienia jedynie przez stworzenie związku lub stowarzyszenia (chętnie bym został takim Grzegorzem L.  ) to samo dotyczy się płaceniu komuś za pracę (na kogo niby miałaby być wystawiana faktura??).

Nie jedynie, akurat stowarzyszenie to jak juz pisałem kiepski pomysł. Da się to zrobic inaczej i prościej ale to nie ma znaczenia, póki nie ma kasy.

Offline Vladdi

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 09, 2011, 01:58:29 pm »
Co do ETC to imo to drogie hobby, jesli chce si cisnac na ETC trzeba sie z tym pogodzic i poszukac pracy jak sie chce jechac. odkladac i ozczedzac. Albo poszukac sponora. W kazdym razie kasa ligowa to ni droga dla kosztów reprezentacji na ETC.
 
Imo podatek od lokali to akurat ciekawy pomysl, np 1 zl od osoby. Jestem diablo ciekawy jak w praktyce zmieniloby to liczbe zglaszanych lokali. Ale tak naprawde to uwazam ze to rozwiazanie ktore ma najwiecej "kapitalistycznego" sensu. "Liga" daja usługe - ranking, jesli org chce by turniej zostal zgloszony i uwidoczniony w tym rankingu - niech zaplaci - kwota jest tak napawde symboliczna na osobe. Turnieje ktore nie chca miec z liga wiele wspolnego i sa w niej "na sile" albo raczej "na Inkiego" odpadna. Trudno. Najwyzej zostaniemy z mała ilością lokali. Ale 1zl/osobe to naprawde niewiele dla tej osoby, a w skali ligi juz sa jakies pieniadze ktore mozna przekazac na bardziej "profesjonalny" zarzad nad rankingiem.
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline vanswirr

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 09, 2011, 02:09:41 pm »
Popieram wypowiedź Vlada.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 09, 2011, 03:04:44 pm »
Jak juz wcześniej wspominałem 1 zł/osoba/lokal brzmi dla mnie rozsądnie.

 

anything