trawa

Autor Wątek: Ranking Ligi - ankieta  (Przeczytany 32263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 09, 2011, 04:00:35 pm »
Co prawda - 1zł ~ 33% wejściówki u mnie na lokale  :lol: ale jest to niebanalne, żeby w ten sposób pomagać.
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline teo

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 09, 2011, 04:13:52 pm »
Mi się pomysł podatku podoba, z jednej strony liga nabierze formalnego znaczenia, bo będzie usługą za którą wszyscy płacą, oczywiście nie można nikogo zmuszać ale jeśli chodzi o kasę to przy zabawie na którą lekka ręką wydaje się 1500 tys złoty na armie to wydanie 1 pln na turniej więcej wydaje się raczej śmiesznym wydatkiem.
Kasa będzie na opłacenie kogoś kto będzie administrował stronę, problem tylko formalny jak to już Sokles między innymi podkreślił, związany z prawno/podatkowymi działaniami.
Jak by to rozwiązać to można wtedy rozważyć propozycje którą Cebul zaproponował związaną z gadżetami, bo to bardzo fajny pomysł ale do zrealizowania bardzo ciężki bo fiskus od razu się przyczepi do takich działań.
Jeżeli chodzi o kwestie finansowania ETC to jestem przeciwny, wolałbym sytuacje gdzie pieniądze z ligi są wykorzystywane an event choćby taki jak na początku Wojenny Młot organizowany jeszcze przez GW gdzie chodziło o stworzenie pokazów, tutoriali, konkursów związanych z hobby ale nie samym turniejem. To po prostu przyniosło by lepszy skutek w postaci szerzenia naszego hobby i zabawy którą zaproponowalibyśmy każdemu.

Offline Miły

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 09, 2011, 06:09:32 pm »
Kurcze a ja mam mieszane uczucia co do placenia komus za robote. Nie chcodzi ze chce tu przyoszczedzic czy cos. Chodzi mi bardziej ze jest ot nasze hobby i zeby liga tez byla tak traktowana. Wiem ze trudno znalesc kogos  ale jak widac b00g zaoferowal swoja propozycje przed pomyslem platnosci. Czemu jestem przeciw - ano ze na Profesjonalizm przez duze P nie wiem czy nas stac a nie chcial bym aby ktos wyskoczyl do b00g'a z tekstem "dostajesz kase to masz to zrobic i nie ma dyskusji". Ja rozumiem ze wypadalo by gratyfikowac taka robote ale wolal bym juz zamianic symbolicznego "mlotka" na cos wiecej. Oczywiscie jak bedzie trzeba to sie dorzuce ale wolal bym ta wersje jako ostatecznosc.

Wyjazd na ETC = sponsor. Wydaje mi sie ze np Red Bull powinien sie skusic w koncu Polacy jezdza tam jako faworyci w dodatku maja juz sie czym pochwalic. Wiem ze w Szczecinie pokazali sie i poczestowali wszystkich cipuszka wiec na arenie miedzynarodowej pokazanie sie za 1000-2000 zl plus loduweczka cipuszek nie bedzie ich kompletnie bolala a maja dwudniowa reklame na forum paruset osob conajmniej.
M

Offline sHEPT

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 09, 2011, 08:04:30 pm »
Odemnie stanowcze nie opodatkowaniu lokali.
Okaże się że lokali jest 3/4 mniej. Przecież jest spora część bezpłatnych imprez, które teraz znikną z rankingu (bo przecież nikt nie będzie się tam bawił w zbieraniu po 1zł przelewach/ wpłatach i innych pieprzotach).
Odetniemy się od lokali organizowanych z inicjatywy sklepów, bo te wolą popierać młodych graczy a nie jakąś tam ligę która dla nich ma nikłe znaczenie, a wymaga nie tylko użycia odpowiedniego programu i wysłania wyników a jeszcze zebrania kasy i przelania jej gdzieś tam. Odcinamy się więc od młodych.
Z kolei ci którzy mają parcie na ligę będą musieli szukać zgłaszanych lokali bo te staną się czymś nie tak już popularnym. Sami więc powodujemy rozwarstwienie środowiska.
Warto wspomnieć o aspekcie prawnym który nabiera dużego znaczenia przy rosnącym obrocie po opodatkowaniu, a US pewnie jeśli się tylko dowie to się zainteresuje a dla mnie formalizacja jest nieopłacalna.
Z kolei jeśli ktoś ma teraz pobierać pieniądze za utrzymywanie strony, to moze najpierw powinno się wynagrodzić prace tych którzy przez wiele lat go utrzymywali (zwłaszcza w czasach kiedy była to jeszcze ręczna robota), później wynagrodzenie dla tych którzy stworzyli to co mamy teraz a kosztowało ich to sporo pracy. Zwłaszcza ci ostatni mają znacznie większy wkład w aktualną ligę niż ktoś kto akurat teraz ma jeden problem do rozwiązania, ale przez następne parę lat pewnie niewiele się napracuje jeśli nie wykaże się inwencją własną. Poza tym jeśli ktoś bierze pieniądze to kto go kontroluje ??? Ranking stworzyli zapaleńcy za "dziękuję" (i to nie zawsze) i niech tacy go teraz prowadzą.
Jeśli chodzi o finansowanie ETC to już zupełnie inna sprawa, ale też jestem przeciwny, bo jak napisał sokles to jednak jest czyjś prywatny wyjazd, pomimo biało czerwonych reprezentacyjnych barw grupy. No i skoro jesteśmy tacy duzi i prężni to czemu nie wystawić dwóch lub trzech drużyn, wszystkim zapłacimy? Wyjazd na mastera czy czelka to minimum 200 zł, żeby być w topie trzeba se najeździć, facet wydał już sporo a teraz prosi wszystkich o kase na jeszcze... Chce to niech sobie zapłaci.

 
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline HugeBastard

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 09, 2011, 08:20:26 pm »
To moze niech rankingiem zajmuja sie tym te same osoby co wczesniej?I to oni powinni otrzymawac jakas gratyfikacje za prowadzenie rankingu?A za pieniadze z zrzutki zawsze mozna cos zonie kupic by nie marudzila ;)

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 09, 2011, 08:58:58 pm »
Odemnie stanowcze nie opodatkowaniu lokali.
Okaże się że lokali jest 3/4 mniej. Przecież jest spora część bezpłatnych imprez, które teraz znikną z rankingu (bo przecież nikt nie będzie się tam bawił w zbieraniu po 1zł przelewach/ wpłatach i innych pieprzotach).

Zebrać po zetkę od każdego i puścić jeden przelew internetowy to faktycznie syzyfowa praca...

Odetniemy się od lokali organizowanych z inicjatywy sklepów, bo te wolą popierać młodych graczy a nie jakąś tam ligę która dla nich ma nikłe znaczenie, a wymaga nie tylko użycia odpowiedniego programu i wysłania wyników a jeszcze zebrania kasy i przelania jej gdzieś tam. Odcinamy się więc od młodych.
Z kolei ci którzy mają parcie na ligę będą musieli szukać zgłaszanych lokali bo te staną się czymś nie tak już popularnym. Sami więc powodujemy rozwarstwienie środowiska.

Z tego co mi wiadomo to 90% sklepowych turniejów to Bard. Z tego co widziałem Nazroth jest na tak a podobno on tam coś ma z Bardem wspólnego ;) Więc może to nie jest problem...

Offline Cebul

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:11:58 pm »
Shept, wszystko fajnie, ładnie i cacy, ale ludzie, którzy się tym zajmowali, po prostu się teraz nie mają jak tym zajmować i stąd problem. Problem rankingu czeka na rozwiązanie od... miesiąca? dwóch? Jak na razie nie widać żadnych postępów w sprawie, mimo, iż kilka osób już zgłosiło chęć pomocy zarówno tutaj, jak i na forum ligowym. Ruszyła ankieta, toczą się dyskusje, kilka osób nawet się zgłosiło, efektów póki co nie widać.

Moim osobistym zdaniem liga jest już zbyt dużym tworem, by podtrzymywać ranking i to wszystko organizować z doskoku, bo efekty są jak widać - rzecz bazuje na 3 osobach, które obecnie mają zbyt mało czasu, by zadaniu podołać. I żeby była jasność, dla mnie te osoby powinny mieć teraz dużo czasu dla swoich spraw. Albo znajdzie się ktoś, kto ma na tyle czasu, chęci i umiejętności, by sprawę przejąć (o ile obecnie odpowiedzialni dopuszczą kogoś do swego "dziecka"), albo zrobi rzecz od zera lepiej, albo trzeba po prostu sprawę zlecić komuś za pieniądze.


Jeśli chodzi natomiast o opodatkowanie turniejów, to sprawa jest bardzo prosta - chcesz zrobić turniej do rankingu, płacisz, nie chcesz płacić, to nie zgłaszasz do rankingu i tyle, nie widzę problemu. Gracze, którzy nie chcą płacić, chodzą sobie na luźne lokale i płacą złotówkę mniej, a Ci, których stać na zapłacenie tej złotówki, chodzą na jedne i drugie turnieje. I nie kojarzę darmowego lokalu już od lat, więc nie wiem skąd Ci się Shepcie przytoczony problem wziął.

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:24:49 pm »
Sokles: Bard, nie Bard...Nazroth, nie Nazroth - nie można planować takich kroków w oparciu o jedną osobę. Nie zawsze będę w Bardzie pracował, mogę zachorować i umrzeć, albo wskoczyć pod auto. Natomiast w dalszym ciągu jestem ZA i wręcz ucieszył bym się, gdyby do rankingu nie zgłaszał turniejów byle kto - tylko porządni organizatorzy, którzy chcą coś wnieść do hobby. Prestiż pomoże też miejscami - wątpię by niektórzy dali się przekonać do wzięcia udziału w turnieju z powodu opłaty na kij wie co (na ligę której nie znają itd...)  - z drugiej strony sporo osób będzie przywiązywało znacznie większą wagę do ligi, dzieciaki będą marzyły, aby stać się jej częścią... można by w zamian za opłaty turniejowe rozsyłac ulotki do miejsc regularnego przeprowadzanai takich turniejów coś jak 'wujek Sam chce ciebie'. Ogólnie można by z tej ligi wycisnąć coś PRZERĄBANEGO... naprawdę nei tylko PRO jak do teraz, ale coś co zostanie na długo, kiedy my przeminiemy.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Nazroth

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:38:48 pm »
Ogólnie jeszcze przyszło mi na myśl o takie coś:

Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czego od tej ligi oczekujemy i ilu naprawdę zainteresowanych 'nas' jest?

Looknijmy też w przyszłość. Wyobraźmy sobie, że liga wygląda tak jak tutaj planujemy. Mastery i Chelki to 5zł/player na ligę. Lokale to powiedzmy to 1zł/player na ligę. Organizatorzy z danego ośrodka wpłacają pieniądze Koordynatorom z danego ośrodka. Koordynatorzy raz na dłuższy czas przekazują pieniądze do ligi. Wprowadzamy dodatek go do Rankingu - oczko 'zapłacony' i po odznaczeniu tego oczka Turniej zaliczany jest do Rankingu, bez 'ptaszka' jego wynik nie wpływa na wynik gracza - nie figuruje w Rankingu... Oczywiście tworzymy miejsce, gdzie organizator może się zapisać, podać swoje dane i prowadzić swoją 'kartę' czy coś.

+Gracze sami zmuszą organizatora do uregulowania wpłaty, a jeśli nie to straci on wiarygodność.
+Turnieje 'Ligowe' to będzie pewien dodatkowy prestiż.
+Liga dostanie kasę na rozwój, potrzebny jak pokazały lata ubiegłe, oraz obecna sytuacja.
*Liga nie powinna być dla organizatorów obciążeniem - powinni coś na niej zarabiać, nawet jeśli nie kokosy, to przyjemną rekompensatę, świąteczną paczkę czy COKOLWIEK.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 10, 2011, 07:45:19 am »
Sokles: Bard, nie Bard...Nazroth, nie Nazroth

Sęk w tym, że można rozmawiać. Są opcje, jest o czym mówić. Nie jest tak że Bard od razu mówi stanowcze nie. Nie twierdzę że mówi też od razu tak, ale są opcje. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, gdyby Nazroth powiedział nie, to raczej by było po ptokach jak chodiz o Barda w tej chwili.

Offline afruniu

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 10, 2011, 07:47:03 am »
wszystko fajnie, ale to nie biznes tylko hobby.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Iron Jaro

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:26:51 am »
Dokładnie! Nie o to chodzi w hobby by na nim kase trzepac. Od tego jest GW :roll:
Wystarczy tych podatków w tym roku.
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:39:08 am »
Dokładnie! Nie o to chodzi w hobby by na nim kase trzepac. Od tego jest GW :roll:
Wystarczy tych podatków w tym roku.

To rusz dupę i zrób coś dla ligi za darmo...przecież to takie proste...

Offline gilthanas

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:46:32 am »
Jest dobrze jak jest teraz, kasa z chellkow i masterow przeznaczona na nagrody ligi i oplacenie serwera i nic ponadto. Potrzeba tylko kogos z dostepnym wolnym czasem. To hobby, wiec raczej potrzeba czlowieka ze srodowiska, ktory moze troche od siebie dac. Ja bym sie tego podjal, tylko z czasem slabo. Tu nie potrzeba czlowieka na etacie, tylko kogos kto raz albo dwa razy w roku odpowiednio szybko zainterweniuje.
Rozwoj funkcjonalnosci rankingu to jedna sprawa, a kwestie administracyjne to druga. To moga byc dwie rozne osoby.

Oplata z lokali to moim zdaniem poroniony pomysl, nie chodzi o mozliwosci finansowe, tylko o sama idee, przeciez trzeba by utworzyc urzad skarbowy ligi, albo miec ksiegowego na etacie, ktory bedzie pilnowal co zostalo oplacone, a co nie. W przypadku ~10 duzych turniei jak to jest teraz ten problem jest minimalny. Nie ma co robic z ligi jakiejs organizacji komercyjnej, liga bez online'owego rankingu tez mogla by sie obyc. Wystarczyloby zebrac to w  exele tak jak kiedys, tylko to krok w tyl w stosunku do tego co juz jest.

Dla graczy to jest hobby, dla sklepow czy GW to biznes. Liga jest organizacja graczy, jezeli miala by byc komercyjna, tak jak niektorzy tutaj chca, to oddajmy to jakiemus sklepowi, oni maja juz zaplecze, wlasne miejsca na serwerach, administratora. Nie sadze tylko, zeby ten pomysl sie sprawdzil, juz kiedys Cytadela miala takie aspiracje.
A ninja knows no fear.

Offline sokles

Odp: Ranking Ligi - ankieta
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 10, 2011, 10:41:55 am »
To wszystko fajnie brzmi, to jest hobby, nie róbmy z tego komerchy etc Tylko problem że popierdala przy tym kilku gości (nie mówię o sobie, mój wkład jest symboliczny) a reszta siedzi i jojczy że trzeba to, trzeba tamto, zróbcie to, zróbcie tamto. A jak Ci goście nie mają akurat czasu/ochoty/inne to isę okazuje ze wszystko idzie w pizdu, bo nie ma komu dupy ruszyć. Albo rybki albo pipki, albo ktoś pomoże i będzie jak było, albo będzie kasa i będzie inaczej, albo nie będzie nic i świat będzie trwał dalej bez ligi.