Autor Wątek: Autorzy udostępniający swoje książki za darmo  (Przeczytany 2272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tenar

Autorzy udostępniający swoje książki za darmo
« dnia: Październik 17, 2010, 02:13:01 pm »
Mam nadzieję, że nie powielam wątku :)

Pytanie do Forumowiczów: Czy znacie, a jeśli tak to jakich, pisarzy którzy udostępniają lub próbowali udostępniać swoje książki lub też ich fragmenty za darmo w internecie?

Z tego co pamiętam King coś eksperymentował w tym temacie. Creative Commons popierają z tego co mi wiadomo Peter Watts i Cory Doctorow. Coelho otwarcie przyznał się do tego, że jest piratem i nielegalnie udostępnia własne książki. Czy znacie kogoś jeszcze? Może z polskich pisarzy? Coś mi po głowie chodzi Sapkowski, ale on chyba tylko fragmenty udostępniał?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, tudzież ich brak ;D

Offline Vulwsztyn

Odp: Autorzy udostępniający swoje książki za darmo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2010, 08:29:26 pm »
Justin Sompertwórca "Wampiratów", ale to bardzo niewielkie fragmenty.
 
Poza tym wybacz nie znam.
 
"Władcę Pierścieni" i resztę książek Tolkiena w całości znajdziesz tutaj:
http://wiezowewzgorza.website.pl/download.htm
 
Poza tym większość książek można w całości ściągnąć w formacie .pdf na dysk.
 
Mam nadzieję, że pomogłem.

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."

Offline serrek

Odp: Autorzy udostępniający swoje książki za darmo
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2011, 11:22:37 am »
Udostępnianie książek za darmo w internecie popiera L. Lassig, który swoją książkę "Wolna Kultura" właśnie tak powszechnie udostępnił. Doceniam takie akcje i bardzo mi się podoba podejście tego pisarza i uczonego.