Autor Wątek: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca  (Przeczytany 52245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nathaniel

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 28, 2011, 12:23:56 pm »
ale karniakow :wink:
<edit>
o lol, a moge zapytac za co mam karniaki? kazda bitwe skonczylismy w regulaminowym czasie  :eek:
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 12:27:20 pm wysłana przez Nathaniel »
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 28, 2011, 12:30:07 pm »
ale karniakow :wink:
<edit>
o lol, a moge zapytac za co mam karniaki? kazda bitwe skonczylismy w regulaminowym czasie  :eek:

Te karniaki "-" to są punkty za KP, z sumuj sobie Nath ;)

Offline Nathaniel

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 28, 2011, 12:35:56 pm »
a no chyba ze  :razz:
bo juz sie chwalilem wszystkim ze all bitwy byly przed czasem skonczone, wiec wyszedlbym na oszukiste  :lol:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline e_M

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 28, 2011, 12:59:56 pm »

Wyniki: http://wojnaswiatow.pl/zgloszenia.php ( tak ,wiem że już wyszperaliście - niestety minute po wrzuceniu na serwer padł mi net i nie zdążyłem ogłosić na forum :P )


Dziękuje
 -  sponsorom :  SpiderGames, MicroArt, BitsPudlo, PupperWars, Cube, Bard za nagrody na turniej , dzięki czemu było co losować wśród graczy a i zwycięzcy chyba nie narzekają :)
- graczom za udział - w sumie sędziowało się w miarę łatwo
- z24 cala za ogarnięcie live'a i blogowanie przed imprezą a także planowane z tego co wiem wpisy na 'po imprezie'
- Chrobremu za pomoc :)
- ekipie sędziowsko-organizacyjnej  w składzie : Arecki, Beowulf, Jacob, Jezo, Michałku, Maestro, Rudzik,Trej  - za wszystko :)
- klubowi 2Era za to że jest Pyrkon
- Klubowiczom i Szwagrowi którzy pomagali w noszeniu stołów i makiet :)


co do minusów - odniosę się do nich osobno, ale hurtem - na razie zbieram siły

Offline arecki2001

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 28, 2011, 01:19:59 pm »
Hej
 
Za błędy w parowaniu winę ponoszę ja i bardzo wszystkich przepraszam. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać że nie zmieniałem od zeszłego roku kodu programu a tylko system operacyjny z XP na 7 i nie przewidziałem że to będzie miało wpływ działanie programu.
 
Cytat: Mistrz wałków

Mam tylko jedno i to bardzo poważne zastrzeżenie.. Nie wiem na czym polegał system parowania ale sytuacja z jaką my się zderzyliśmy naprawdę była bardzo mało sympatyczna i pozostawia spory niesmak.
Po 2 rundzie z dorobkiem 14 pkt mieliśmy nadzieję zagrać z kimś nowym. Pograć na luzie.. A tu na skutek poprawek etc (bo się paringi coś pomieszały) rozlosowano nas jeszcze raz i trafiamy na Ząbka z Qulem którzy mają 27 pkt z bitew.
Po zgłoszeniu tego sędziom usłyszeliśmy jedynie suche "nie chce nam się już tego zmieniać".

Bardzo mi przykro że tak się stało. Jeszcze bardziej że wyjaśliniliśmy decyzji o nie zmienianiu parowania. Po prostu nie chcieliśmy wprowadzać dodatkowego zamętu którego i tak wprowadziłem wiele :(.
 
Pozostaje mi mieć nadzieję że problemy z parowaniami nie zakłóciły wam dobrej zabawy na turnieju.
 
Arecki
Dla miększego bobra

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 28, 2011, 01:22:34 pm »
To krótkie info odnośnie ściągania niepomalowanych modeli.


Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że decyzja o usunięciu jakiegoś modelu nie była tylko i wyłącznie moim widzimisie, ale była konsutlowana z innymi sędziami, a przede wszystkim z głównym organizatorem turnieju, także uprzejmie proszę o nie wylewananie wszystkiego na mnie.


Po drugie primo wkurza mnie cholerna, polska mentalność - żadna z osób, którym coś usunęliśmy z armii nie spytała jak model powinien zostać pomalowany, żeby w przyszłym roku nie został usunięty, ale pierwsze co robi, to leci patrzeć na figurki innych i donościć, co jeszcze powinniśmy usunąć. Ludzie! Trochę więcęj samokrytyki, a przestańcie wkopywać innych. Bo niektóre modele były naprawdę skandaliczne - typu terminator tylko z czarnym podkładem i koniec! A niektórzy nawet do podkładku nie doszli. Wołek tłumaczyłem to Tobie na turnieju i Twoim dwóm kolegom, którzy chyba najwięcej stracili, ale widzę, że nie dotarło. To jeszcze raz - doskonale wiem, którą armię masz na myśli, mówiąc o braku konsekwencji - Dark Eldarzy, którymi grała poznańska para. Informuję Cię zatem jeszcze raz, z tej armii wyleciało: 2x Venom i 3x Ravager, to, że nie stało się tak w pierwszej bitwie wynika tylko z faktu, że na początku nie przyglądałem się dość dokładnie tej armii. Sorry, ale armii było 119 - ciężko jest podejść do każdego stołu i obejrzeć dokładnie każdy model, tym bardziej, że osobiście miałem spore problemy z chodzeniem na tym turnieju, związane z kontuzją. Staraliśmy się potraktować wszystkich na tyle równo na ile się dało - jeśli czegoś nie zauważyliśmy, przepraszam, ale nie wynika to z faktu, że kogoś bardziej lubimy, po prostu coś mogło umknąć mojej uwadze - osobiście armii Yakubu nie widziałem i nie ja oceniałem jej malowanie, ale widać inni sędziowie uznali, że modele nadają się, aby dopuścić je do turnieju i ja im ufam i zgadzam się z ich osądem.


Co prawda nie uważam, abym musiał się przed kimkolwiek tłumaczyć, ale wracając do dwóch kolegów ze Szczecina, którzy rokręcali największy dym w związku z modelami, które zostały usunięte. Z jednej strony się nie dziwię, bo poleciało im sporo znaczących jednostek i te armie nie nadawały się do grania, ale są sobie sami winni. To co przedstawili nie nadawało się na żaden turniej, a już tym bardziej na turniej słynący z najcięższych kryteriów oceny malarskiej. Poprzynosili modele, które miały elementy plastikowe i sorry ludzie, ale nie jestem idiotą i jestem w stanie odróżnić plastik od Space Wolve Gray jak próbowaliście się tłumaczyć - jeśli nie pamiętacie konkretnych modeli, to obejrzyjcie dokładnie swoich fiściarzy, a w szczególności ich fisty. Do tego próbowaliście mnie dwukrotnie ordynarnie oszukać - za pierwszym razem, kiedy wziąłem jednego z gwardzistów i spytałem czy wszyscy są pomalowani na tym poziomie (bo nie chciało mi się wszystkich oglądać przed oceną malowania), kolega zapierał się, że tak, więc odpuściłem. Później znalazłem na tacce gwardzistę z meltą - cały był w czarnym podkładzie, a bolgun metalem miał maźnięty hełm i końcówkę broni. WTF? Więc pytam co on tu robi, kolega zaczął tłumaczyć, że przypadkiem stoi, ale prawdziwy melciarz jest w walizce. Gdy poprosiłem o wyciągnięcie wszystkim figurek, najpierw próbował kręcić i kombinować ustawiając niewyraźnie oddziały, ale gdy nie odpuściłem, okazało się, że ten melciarz jednak jest wśród gwardzistów i inny nigdy nie istniał. 0 pkt z malowania za oszustwo i wyjazd z rozpiski. Z kwiatków wynalazłem tam chimerę z batyskafem, która jak się okazało była manticorą (oczywiście nawet jednej rakiety nie było). Także sorry, że Wam zepsułem turniej, ale zastanówcie się w jaki sposób Wy ten turniej psuliście organizatorom, a przede wszyskim Waszym przeciwnikom, którzy musieli te gumoludy oglądać.


Podsumowując - doskonale wiecie jak oceniam na turnieju, bo tak jest od kilku lat i prezd tym turniejem prosiliśmy, aby pomalować te modele, jak się okazało, nadal co niektórzy stwierdzili, że zawsze warto spróbować, a nóż przejdzie. Owszem, może niektórym się udało i jakiegoś modelu nie wychwyciliśmy, ale generalnie mam radę - w tym przypadku nie warto próbować.
I jeśli gdzieś pojawiała się niekonsekwencja w ocenie malowania, niestety, nie jestem w stanie sam ocenić 120 armii, dlatego miałem dwóch przeszkolonych pomocników - ale o gustach się nie dyskutuje, dlatego coś za co ja np. dałbym punkty, im mogło się nie podobać i za to punktów nie dali.
Mimo wszystko uważam, że ocena malowania była przeprowadzona sumiennie - nigdy nie będziemy w stanie wszystkich zadowolić, bo nawet jakbyśmy wszystkim dali maksa, to zaraz któryś przyleci, że ten z 5 stołu ma gorszą armię i nie zasługuje na tą samą ocenę jak on, a ten z 10 stołu zabrał mu kredki i porwał kolorowankę.


Powyższy post jest uzwnętrznieniem mojej frustracji wynikającej z ciągłego marudzenia na temat przeprowadzanej u nas oceny malowania. Nie ma być wstępem do żadnego flame'a, jako że ja na tym dyskusję kończę i nie mam zamiaru odpowiadać na żadne zarzuty dotyczące oceny malowania.


P.S. za rok też będę (jeśli nic się nie zmieni) i też będę oceniał i wyrzucał figurki, także lepiej już od dzisiaj zacznijcie malować, jeśli macie zamiar do nas przyjechać.
Michałku
PKGB Sztab

Offline Wołek

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 28, 2011, 01:32:07 pm »
Dla mnie ok  :wink:
Wiem że wyrzuciłeś tych dark eldarów i spoko. Tylko mówię że był mały niesmak że dopiero w 3 bitwie  :wink: Ale spiny żadnej nie ma  :biggrin: A Piotrusia (tego od IG już zbesztaliśmy  :wink: )

No i graty dla zwycięzców Vladda i Emana który swoim wyglądem ala "mały beduin" jak to określiła nasza ekipa straszył przeciwników  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 01:40:16 pm wysłana przez Wołek »
Nie chodzi o siłę twoich ciosów.Chodzi o siłę przyjętego ciosu i zdolność do brnięcia dalej.
Ile możesz przyjąć na siebie i wciąż iść przed siebie.Tak zostaje się Zwycięzcą.-Rocky Balboa


Liczy się tylko sfora.

Offline e_M

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 28, 2011, 01:44:34 pm »

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 28, 2011, 02:13:13 pm »
Ocena malowania bardzo słuszna.
Sam nie brałem moich WH, tylko pożyczyłem armie, wiedząc że są niedostatecznie pomalowani.

Co do DE Yakubu, to grałem z nimi. I owszem przyznam rację, powinien wymienić łódki na nowe.. Bo te niskie deski to i za rinosem się chowają. Jednak w naszej grze grał bardzo sportowo i fair (wyjaśniliśmy sobie ten problem na początku) więc ich nie wymiarowość jakoś nam nie przeszkadzała.

arecki2001
Looz.. Wybaczamy :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 02:23:10 pm wysłana przez Mistrz wałków :) »
Kamil. (miszczu)

Offline Nathaniel

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 28, 2011, 02:21:07 pm »
to, że nie stało się tak w pierwszej bitwie wynika tylko z faktu, że na początku nie przyglądałem się dość dokładnie tej armii. Sorry, ale armii było 119 - ciężko jest podejść do każdego stołu i obejrzeć dokładnie każdy model, tym bardziej, że osobiście miałem spore problemy z chodzeniem na tym turnieju, związane z kontuzją.

ja osobiscie rozumiem w 100% i popieram taka ocene malowania (a wyswig sprawdzalbym jeszcze mocniej) ALE czy przypadkiem decyzje o usunieciu modeli nie powinny byc podjete przed turniejem? nie krytykuje, to tylko pomysl racjonalizatorski - w ten sposob wplyw na wyniki bylby mniejszy - mielismy godzine opoznienia, wikszosc armii i tak stala na tackach na stolach wystarczylo nakazac graczom wylozyc armie wyjebac z sali na piwo i w 15 min obejsc taki wypatrujac plastiku. obyloby sie bez glupich komentarzy wlascicieli, bez sciemy i jasno byloby widac za co dostali skreslenia.
voila.  :smile:

PS. wiem ze latwiej napisac niz zrobic ale moze nie jest to glupi pomysl?
 
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Cebul

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 28, 2011, 02:34:54 pm »
Ja ze swej strony chciałem podziękować:
- Organizatorom - za super turniej, w WYPASIONEJ miejscówce, bardzo dobrze przygotowany, z oryginalnym testem wiedzy, surową oceną i brakiem pitu pitu w sędziowaniu, zawsze było ostro, jasno i wyraźnie, I like :)
- Czajnikowi - za bardzo udane 4 bitwy i jedną ciut mniej ;) , zapewnienie armii i strategiczne ogarnięcie, którego mnie przy pojazdach było jednak brak. Bawiłem się przednie, dzięki stary, powinniśmy to kiedyś powtórzyć :)
- Przeciwnikom - za grę bez spin, wałów i na naprawdę fajnym poziomie. Mam nadzieję, że pozostawiliśmy także miłe wspomnienie po sobie :)
- Wszelkim znajomkom, którzy pamiętali o tym, że się zestarzałem, chłopakom z Warszafki za popisowy wpierdul w piłkarzyki (będziemy ćwiczyć i się zemścimy jeszcze!) oraz wszystkim, z którymi udało się po prostu pogadać i pośmiać. 
- Ekipie noclegowo-rhinosowej, za mile spędzony czas, przyjemną, szybko mijającą podróż i masę zabawy.

Na koniec mam tylko prośbę do orgów o zoczenie do naszej książeczki i sprawdzenie, czy na pewno się zgadzają pkt z bitew, bo wg mnie coś jest nie tak z wynikiem sumarycznym, ale to może być tylko i wyłącznie moja skleroza ;)


Offline e_M

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 28, 2011, 02:49:27 pm »
dobra, teraz ja ( zbiorczo na zarzuty z Gildii i GV żeby mieć to zebrane razem)


Nie ukrywam, że powrót do organizacji WŚ po 2 latach był ciężki i nie wszystko ogarnąłem tak jak powinienem i jakbym chciał.



 - z oprogramowaniem nawaliliśmy - na przyszły rok postaramy się to przygotować i przetestować na tyle wcześnie żeby na turnieju nie było problemów
- usuwanie modeli - tak, usuwaliśmy niepomalowanie modele , co więcej nie używaliśmy kryterium 3 kolorów bo można pomalować 3 kolorami, a można popaćkać 3 kolorami. I jest to różnica. Decyzje o usunięciu modeli Michałku konsultował też ze mną więc nie były to decyzje nieprzemyślane. Szkoda że musieliśmy to robić ale uważamy że postąpiliśmy słusznie i te zasady na następnych WŚ też będą obowiązywać. Zazwyczaj ogłaszamy turniej na tyle wcześnie że jest czas na przygotowanie armii, poza tym można nas mailowo spytać w przypadku braku pewności - w tym roku 3 osoby skorzystały z tej możliwości.
- sprawdzenie armii przed turniejem - to jest dobry pomysł,choć możliwe że wtedy starczy czasu tylko na 4 bitwy na turnieju  (2/2). Ale gdzieś już taka myśl chodziła mi po głowie, w tym roku raczej nie dalibyśmy rady.
- relacja Live jest do poprawy w kwestiach technicznych. Nie ukrywam, że  mamy już plan mocnej przebudowy strony www na przyszły rok.
- zamieszanie z wejściówkami - nie jest to wina konwentu jako takiego. Po prostu w tym roku po raz pierwszy odbywała się ta impreza na Targach więc pewne rzeczy były nieprzetestowane ( z targami jako firmą nastawioną na zysk współpracuje się inaczej niż ze szkołą - nie chciałbym się w ten temat zagłębiać bo to nie moje kompetencje). W przyszłym roku ( jeżeli impreza będzie na targach) powinno być lepiej
- sala  - jest lepsza niż w zeszłym roku choć nie ukrywam że liczę w przyszłym roku na więcej :razz:  wynajęcie hal na ktorych było PGA nie wchodziło w grę ze względu na koszta


 


Offline thurion

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 28, 2011, 02:52:28 pm »
IMO recepta jest tylko jedna = jedna osoba oceniajaca malowanie,
Michalku wybacz ale jest to spokojnie do zrobienia, wiele razy ocenialem malowanie na kwadratach i w ciagu turnieju (co prawda przez dwa dni) spokojnie obskakiwalem taka ilosc armii

generalnie wszyscy mi przed turem mowili ze Poznan ma kontrowersyjna ocene malowania i podejscie do hobbystyki, ale mowili rowniez ze turniej jest super, no i w obu kwestiach mieli racje :smile:

EDIT:
mimo ze po ujrzeniu wynikow i pkt za malowanie poszczegolnych osob   jestem duzo bardziej niepocieszony niz rano to i tak nie bede ciagnal   tematu

pzdr i mam nadzieje ze do zoba za rok :wink:

Offline metalfan

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 28, 2011, 02:56:20 pm »
To teraz osoby, których armie nie spełniały wymogów malowania, niech się zepną na DMP, bo może być podobnie :wink:
SW / GK / BA

Offline Eman

Odp: Wojna Światów 2k11, 26-27 marca
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 28, 2011, 03:01:06 pm »
Heyka !!!
Zarcik mode on
- z oprogramowaniem nawaliliśmy - na przyszły rok postaramy się to przygotować i przetestować na tyle wcześnie żeby na turnieju nie było problemów
Tak to jest jak sie wynajduje kolo na nowo  :razz: :lol: :cool:
Zarcik mode off.
A tak bardziej na powaznie - problemy z parowaniem nie sa pierwszy raz. W zeszlym roku i o ile dobrze pamietam, to dwa lata temu tez, rowniez byly pokopane pary, tylko z tego co pamietam, to jedynie w ostatniej rundzie. Takze Arecki musisz sie spiac i tyle  :razz: Nie, zebym chcial Cie obrazic, czy cos w ten desen :wink: ale jakbys chcial obejrzec algorytm do parowania z Sedziowki, to daj znac.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 03:05:29 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

 

anything