trawa

Autor Wątek: Black Swan  (Przeczytany 15949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anorexia

Black Swan
« dnia: Grudzień 27, 2010, 07:17:20 am »
Black Swan. Film Darrena Aronofskiego. Wysokie wymaganie postawione przed filmem, wiedząc co reżyser popełnił w przeszłości. Nie zawiodłem sie. Moge lukrowac o filmie, ale wolałbym o głównej bohaterce.
Natalie Portman. Aktorka która jest objawieniem sceny filmowej. Zaczynając od Leona, poprzez Bliżej, a kończąc własnie na Black Swan. Po obejrzeniu filmu wierze ze potrafi zagrac dosłownie wszystko, nawet pudełko kartonowe, a ja to połkne jak młody rekin i bede wołal o jeszcze. Jedna z nielicznych aktorek "tego" pokolenia która ma cos do zaoferowania strudzonemu widzowi. Lekki zal do hollywood ze tak malo "takich" filmów powstaje. ale prawa rynku sa nieublagane, a amerykanie podobno coraz głupsi.
pozdrawiam a film polecam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 09:38:28 am wysłana przez potworek »

Offline madulka

Odp: "Black Swan"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2010, 07:32:57 pm »
Black Swan. Film Darrena Aronofskiego. Wysokie wymaganie postawione przed filmem, wiedząc co reżyser popełnił w przeszłości. Nie zawiodłem sie. Moge lukrowac o filmie, ale wolałbym o głównej bohaterce.
Natalie Portman. Aktorka która jest objawieniem sceny filmowej. Zaczynając od Leona, poprzez Bliżej, a kończąc własnie na Black Swan. Po obejrzeniu filmu wierze ze potrafi zagrac dosłownie wszystko, nawet pudełko kartonowe, a ja to połkne jak młody rekin i bede wołal o jeszcze. Jedna z nielicznych aktorek "tego" pokolenia która ma cos do zaoferowania strudzonemu widzowi. Lekki zal do hollywood ze tak malo "takich" filmów powstaje. ale prawa rynku sa nieublagane, a amerykanie podobno coraz głupsi.
pozdrawiam a film polecam

Genialny film, najlepszy w tym roku i jeden z lepszych jakie w ogole widzialam. Portmanowna powala na kolana, Aronofski w najlepszej formie i wciagajacy, zaskakujacy scenariusz. Doskonala muzyka Mansella i The Chemical Brothers. Boskie zdjecia. Nie mam pytan i polecam jak najbardziej.

Offline hans

Odp: "Black Swan"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2011, 03:55:08 pm »
Black Swan. Film Darrena Aronofskiego. Wysokie wymaganie postawione przed filmem, wiedząc co reżyser popełnił w przeszłości. Nie zawiodłem sie. Moge lukrowac o filmie, ale wolałbym o głównej bohaterce.
Natalie Portman. Aktorka która jest objawieniem sceny filmowej. Zaczynając od Leona, poprzez Bliżej, a kończąc własnie na Black Swan. Po obejrzeniu filmu wierze ze potrafi zagrac dosłownie wszystko, nawet pudełko kartonowe, a ja to połkne jak młody rekin i bede wołal o jeszcze. Jedna z nielicznych aktorek "tego" pokolenia która ma cos do zaoferowania strudzonemu widzowi. Lekki zal do hollywood ze tak malo "takich" filmów powstaje. ale prawa rynku sa nieublagane, a amerykanie podobno coraz głupsi.
pozdrawiam a film polecam

Podpisuję się ręcami i nogami - inteligentny i piękny film. Fabuła zgrabnie odnosi się do "Jeziora Łabędzi", w którym występuję główna bohaterka, pozostawiając dodatkowo pole do interpretacji. Świetna muzyka i piękne sceny baletowe (a balet zawsze mnie nudził) dodają filmowi urody. Natomiast Portman zagrała tak doskonale, że w pierwszych chwilach filmu naszła mnie głupia myśl, że "wyrosła na dziewczynkę z dobrego domu". Ostatnio jakoś zwątpiłem w Aronofskyego, ale po tym filmie odzyskałem wiarę :)

Offline adro

Odp: "Black Swan"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2011, 10:39:21 pm »
Bez przesady zapasnik z rurka byl filmem przynajmniej bardzo dobrym. No i marisa tomei w roli striptizerki wypadla imo bardzo przyzwoicie. 
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline anorexia

Odp: "Black Swan"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:05:38 am »
Bez przesady zapasnik z rurka byl filmem przynajmniej bardzo dobrym. No i marisa tomei w roli striptizerki wypadla imo bardzo przyzwoicie.
pzdr 
tru

Offline hans

Odp: "Black Swan"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:44:29 am »
Zapaśnik był bardzo dobry, ale po Aronofskym spodziewałem się czegoś lepszego. I już zacząłem się zastanawiać, czy nie zaczyna się wypalać. No, ale Black Swan jest filmem na poziomie, którego wcześniej oczekiwałem po panu A.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: "Black Swan"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2011, 01:30:14 pm »
IMo Zapaśnik był bardzo przeciętny, a gra Rourke'a na pewno nie zasłużyła na statuetkę. No, ale niemniej chciałem również przyłączyć się do peanów nad "Black Swan". Film jest świetny, a mimo tematyki to klimatem przypominał mi jakby coś z "Drabiny Jakubowej".
Przychylam, Pan Afronofsky nakręcił film, jakiego mozna by po nim oczekiwać.

BTW wypowiedź Portman odbierającej Złoty Glob bardzo zabawna, nawiązanie do postaci z filmu, czyli aktora będącego ojcem Jej dziecka :D
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Ribald

Odp: Black Swan
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2011, 06:06:25 pm »
Z mojej strony kolejne peany:) Film naprawdę świetnie nakręcony, choćby scena na disco. Jedno zastrzeżenie to czy koniecznymi było parę scen po których człowiek odruchowo odwracał głowę od ekranu. BS raczej by na ich braku nie stracił, ale Aronfosky chyba nie umie inaczej - vide Requiem dla snu
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Black Swan
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:15:58 pm »
Film bardzo dobry. Mówiący o oczywistościach, ale za to w jaki sposób!
Aktorstwo pierwszorzędne, a na myśli mam nie tylko Portman.

Offline Ryceros

Odp: Black Swan
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:25:56 pm »
W sobotę idę :cool:
Słyszałem, że podobno Oscara Natalka ma juz w kieszeni :smile:

Offline skil

Odp: Black Swan
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2011, 03:35:52 am »
Dołączam się do pozytywnych opinii na temat filmu - bardzo dobry. Nie mogę powiedzieć 'rewelacyjny', ponieważ znalazło się w nim kilka słabszych scen, jakby doklejonych z innego, sztampowego filmu. Sama historia z jednej strony przewidywalna, ale z drugiej nie do końca i zdecydowanie się broni. Najmocniejszymi punktami obrazu są: reżyseria, zdjęcia i gra aktorska Portman (nie przepadam, ale pokazała klasę). Drugi film Aronofsky'ego, jak dla mnie. Lubię to!
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ryceros

Odp: Black Swan
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2011, 11:35:04 pm »
Rewelacyjny film.
Siedzi mi w głowie od tygodnia.
Polecam każdemu!

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Swan
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2011, 02:03:59 pm »
Film jest rzeczywiście niezły, chociaż fabularnej oryginalności w nim brak ( Ot, taki "Mechanik", nakręcony z babą i za większe pieniądze). Do tego ładne zdjęcia i nastrojowa muzyka. Natalie Portman dobrze zagrała, też prawda. Wszystko zgrabnie skrojone pod hit. A tak, wogóle to czemu używacie angielszczyzny podając tytuł? "Black Swan" brzmi bardziej trendy niż "Czarny Łabędż", czy co? Zgaduję że, na tej samej zasadzie, wszyscy teraz będą sie podniecać muzyką "Tschaykovsky`ego", bo dziadzia Czajkowski jest przecież obciachowy i passe. :lol:
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline hans

Odp: Black Swan
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2011, 04:35:48 pm »
A tak, wogóle to czemu używacie angielszczyzny podając tytuł? "Black Swan" brzmi bardziej trendy niż "Czarny Łabędż", czy co? Zgaduję że, na tej samej zasadzie, wszyscy teraz będą sie podniecać muzyką "Tschaykovsky`ego", bo dziadzia Czajkowski jest przecież obciachowy i passe. :lol:

Pewnie dlatego, że temat powstał przed powstaniem oficjalnego polskiego tytułu. I siłą rozpędu tak już poszło. A kto by się tam oglądał na tłumaczenie z napisów?

Offline Dziex

Odp: Black Swan
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2011, 11:55:38 pm »
Natalie genialna, na pewno zasługuje na Oskara, reszta aktorów też przyzwoicie. Parę dobrych scen (przede wszystkim występ Natalie na scenie w tytułowej roli, no i khy khy baraszkowanie w łóżku z Milą) ale sam film przereklamowany w cholerę, podobnie zresztą jak Requiem - a od pewnego momentu zwyczajnie groteskowy.