Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 155484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Hugo
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 16, 2016, 07:12:48 pm »
No, ale przecież wtedy znika szansa na dodatkowe historie. A w integralu mogą się pojawić. Ja trzymam kciuki za integral, bo całe życie czekam na dodatkowe krótkie historie z Hugo.

W integralu raczej na pewno się pojawią, bo skoro Belgowie je zamieścili, to raczej Egmont ich nie usunie.

Offline radef

Odp: Hugo
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 16, 2016, 08:12:36 pm »
No, ale przecież wtedy znika szansa na dodatkowe historie. A w integralu mogą się pojawić. Ja trzymam kciuki za integral, bo całe życie czekam na dodatkowe krótkie historie z Hugo.
A dlaczego? Nie wiem jak wygląda ilość dodatkowych historii, ale bez problemu będzie można pogrubić album o 16, 24 strony, albo wydać dodatkowy album z dodatkowymi historiami.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline TePe

Odp: Hugo
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 16, 2016, 08:33:26 pm »
A dlaczego? Nie wiem jak wygląda ilość dodatkowych historii, ale bez problemu będzie można pogrubić album o 16, 24 strony, albo wydać dodatkowy album z dodatkowymi historiami.
Okazuje się, że Polski wydawca dość często nie ma wpływu na własne zmiany. Kiedyś zapytałem Taurusa dlaczego w 4 tomie Wartowników ostatnia plansza jest drukowana na okładce, czy nie mogli dołożyć dodatkowych dwóch kartek, na pozostałych stronach by dali jakąś grafikę lub nawet reklamę, dostałem odpowiedz, że mają w umowie z oryginalnym wydawcą, że nie mogą ingerować w takie rzeczy.
Także jestem za integralem.

Offline radef

Odp: Hugo
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 16, 2016, 08:38:05 pm »
Okazuje się, że Polski wydawca dość często nie ma wpływu na własne zmiany. Kiedyś zapytałem Taurusa dlaczego w 4 tomie Wartowników ostatnia plansza jest drukowana na okładce, czy nie mogli dołożyć dodatkowych dwóch kartek, na pozostałych stronach by dali jakąś grafikę lub nawet reklamę, dostałem odpowiedz, że mają w umowie z oryginalnym wydawcą, że nie mogą ingerować w takie rzeczy.
Także jestem za integralem.
Wiesz, jest pewna różnica pomiędzy Taurusem, a Egmontem. Wydaje mi się, że skoro Egmont tak długo negocjuje, to może dlatego, że chcą wprowadzić jakieś zmiany.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hugo
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 16, 2016, 08:43:21 pm »
A dlaczego? Nie wiem jak wygląda ilość dodatkowych historii, ale bez problemu będzie można pogrubić album o 16, 24 strony, albo wydać dodatkowy album z dodatkowymi historiami.

Egmont stosuje politykę standaryzacji wydawniczej.
Nie będzie pogrubiania , dodatkowych stron czy extra albumów z dodatkami.
Będzie wydanych 5 albumów podstawowych  ( w jednej standardowej cenie) i... koniec.
Dodatkowe historyjki TYLKO W INTEGRALU !

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline piotrassss

Odp: Hugo
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 17, 2016, 07:43:50 am »
Dodatkowe historyjki TYLKO W INTEGRALU !

I dlatego jedynym słusznym wyborem jest:



Integral ma 296 stron, zwykłe albumy po 46, czyli razem 230.
Mówimy o 66 dodatkowych stronach z historyjkami i dodatkami!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 07:48:10 am wysłana przez piotrassss »

Offline rzem

Odp: Hugo
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 17, 2016, 08:41:03 am »
Mówimy o 66 dodatkowych stronach z historyjkami i dodatkami!!!


No, w mordę, to dużo jest. Właśnie przekonałem się do Integrala.

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 17, 2016, 10:53:20 am »
Integral albo śmierć! :)

Offline kenji

Odp: Hugo
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 17, 2016, 01:25:50 pm »
Integral albo Death :)

JanT

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 17, 2016, 01:39:01 pm »
Integral albo śmierć! :smile:
Integral albo Death :smile:



Ale i tak czuję że będzie w albumach  :smile:

Offline janjedlikowski

Odp: Hugo
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 17, 2016, 02:12:42 pm »
Myślę, że jest szansa na integral. Na początku sugerowali, że będzie w albumach, ale im dłużej się zastanawiają, tym być może ta druga (integralowa) koncepcja przeważa.

Offline Kokosz

Odp: Hugo
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 17, 2016, 05:02:42 pm »
dostałem odpowiedz, że mają w umowie z oryginalnym wydawcą, że nie mogą ingerować w takie rzeczy.

O ile znam wzory umów z wydawcami belgijskimi, to raczej jest tam zapis że "nie można ingerowac bez zgody wydawcy", a nie że wcale.

Jakoś Ongrys dołozył w Hawkerze dodatkowe strony, których nie ma w wydaniu oryginalnymi nie było problemu.

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 17, 2016, 06:07:22 pm »
Również obstawiam integral...z tego co widać po rynku Egmont kopiuje to co wychodzi na Zachodzie bezgranicznie więc nie wydaje mi się, żeby bawili sie specjalnie w nową szatę dla 5-ciu albumów bo to są koszty a tu mają gotową kalkę tylko przetłumaczyć

Offline Ongrys

Odp: Hugo
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 17, 2016, 06:41:05 pm »
Taka ciekawostka: przed publikacją Bruce'a Hawkera wydawca belgijski przysłał materiały do integrala, mimo ze w umowie była podwójna edycja. O okładki do poszczególnych albumów trzeba było długo prosić. Podobnie przy Kryształowym mieczu - dostaliśmy okładki integrala i długo prosiliśmy o okładki albumów.

Było to strasznie denerwujące, ale teraz mam nadzieję, że z Hugo będzie podobnie, Egmont dostanie tylko okładkę integrala i nie będzie miał wyjścia.

Offline TePe

Odp: Hugo
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 17, 2016, 07:57:18 pm »
O ile znam wzory umów z wydawcami belgijskimi, to raczej jest tam zapis że "nie można ingerowac bez zgody wydawcy", a nie że wcale.
Jakoś Ongrys dołozył w Hawkerze dodatkowe strony, których nie ma w wydaniu oryginalnymi nie było problemu.
Umowy są różne, np Asgarda Taurus musiał wydać nad twardo a inne tytuły od Dargaud (takie jak Long John Silver, W.E.S.T, Skorpion lub Orły Rzymu) już nie.